Derin dondurucu için Akım korumalı priz alınmalı mı?

A Çevrimdışı

AP Shaco Pentakill

Yeni Üye
13 Tem 2020
5
24
buzdolabı ve dd lerde kompresör ilk start anında çok yüksek akım çekmekte buda akım koruma prizlerindeki termiğin açamasına sebebiyet veriyor. termiğin açması bd ve dd giden voltajın kesilmesi demek bd ve dd için akım korumalı priz önerilmemekte
Ben de başlıktaki arkadaşın mesajını okuyunca gerekli bir şey olarak gördüm.Sizce ses sistemi için nasıl olur.Bir de dediğim modeli önerir misiniz ?

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
Hic kullanmadım isimde olmadi fakat benim anlamadigim bir konu var

Akim korumali priz kendinimi koruyor cihazimi

Akimi cihaz belirler sebeke belirlemezki

Voltaj koruma desek su prizlere anlarimda
Akim koruma nasil oluyor

Benim kullanacagim cihaz 1 a desek bu ev tipi prizler 16a kaldiriyor standart hepsinin uzerinde yazar zaten nasil koruyacak 1a ceken cihazimi diyecemde olduki cihaz kisa devre oldu 5a cekti akim koruma devreyi kesti

E benim cihazim yandi zaten nerde bunun korumaligi?? bu iste bi mantiksizlik var:ara

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
manyetik :) kireç önleyici, makine temizleyici, akım koruma prizi vb ürünleri servisine para vermeyen üretici gazlıyor, biraz buradan sebeplensinler diye.

25 yıllık ve 6 yıllık bulaşık makinelerimizde gram koku yok, düzgün deterjan dışında hiçbir şey kullanmıyoruz. 20 yıllık Arçelik 2100 makinemiz giderken rezistansını söktürmüştüm meraktan, gram kireç yoktu. Köyde kireçli su değil resmen sulu kireç ile çalışan 14 yıllık makinede gram kireç yok.

Düzgün deterjanı dozunda kullanın, ne kireç ne koku derdi olur.

Bütün bunlar keriz silkeleme odaklı ürünler. Maliyetlerinin kuş kadar olduğu herkesin malumu. İlla şart olsa üretici cihaza entegre eder, havalı bir ingilizce isimle sunar çok daha yüksek fark ile satardı.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
manyetik :) kireç önleyici, makine temizleyici, akım koruma prizi vb ürünleri servisine para vermeyen üretici gazlıyor, biraz buradan sebeplensinler diye.

25 yıllık ve 6 yıllık bulaşık makinelerimizde gram koku yok, düzgün deterjan dışında hiçbir şey kullanmıyoruz. 20 yıllık Arçelik 2100 makinemiz giderken rezistansını söktürmüştüm meraktan, gram kireç yoktu. Köyde kireçli su değil resmen sulu kireç ile çalışan 14 yıllık makinede gram kireç yok.

Bütün bunlar keriz silkeleme odaklı ürünler. Maliyetlerinin kuş kadar olduğu herkesin malumu. İlla şart olsa üretici cihaza entegre eder, havalı bir ingilizce isimle sunar çok daha yüksek fark ile satardı.
Attım altına imzamı :ok

A Çevrimdışı

AP Shaco Pentakill

Yeni Üye
13 Tem 2020
5
24

Peki aynı 3lü prize (Ay-ka marka) 5+1 ve derin dondurucuyu taksam sıkıntı çıkar mı ?Önceden kalorifer kazanı bağlıydı ama iyi veya kötü bilmiyorum markayı.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt