Demirdöküm nitromix kombiye oda termostatı montajı

K Çevrimdışı

kamersah 

Aktif Üye
8 Mar 2018
180
Merhaba arkadaşlar. Demirdöküm nitromix p24 kombim için general ht300s set kablosuz termostat aldım. Demirdöküm servisi biz kombiye dd dışında bir marka termostat takmayiz diyor. Diğer servislerde 100 TL istiyor. Aslında pek bir iş yok. Termostat modemi için elektrik bağlantısıni yaptım. Ancak modem ile kombi arasındaki bağlantıda biraz kafam karıştı.modem üstünde COM NC ve NO girişleri var burada COM ve NO bağlantılarını yapacağımı bilmiyorum.Ancak kombi üzerindeki bağlantı klemensinde nereye baglayacagimi anlayamadım.yardimci olursanız sevinirim.
Klemensteki köprü olan kısım gibi geliyor bana ama emin olamadım
Fotoğraf ekleyemedim bir türlü
.

Son düzenleme:
Çözüm
Termostat on off kontrol
markası general ht 300s set marka
Hemen hemen bütün kombilerin üzerinde sonradan bağlanacak bir oda termostatı için aşağıdaki aşağıdaki bağlantıda görülen ve kısa devre edilmiş halde bulunan bir “oda termostatı köprüsü” bulunmaktadır. Kablosuz Oda Termostatı kullanılması durumunda, kısa devre edilmiş olan kablonun iki ucu sökülerek, hazırlamış olduğumuz min. 2×0,75 mm2 ölçüsündeki kablonun bir tarafı bu bağlantı noktasına, diğer ucu da aşağıdaki şekilde görülen modem ünitesi üzerindeki COM ve NO terminallerine bağlanır. Hangi ucun hangi terminale bağlanacağının önemi yoktur.

H Çevrimdışı

hasan35 

Aktif Üye
28 Ağu 2017
157
Merhaba ark bende de demirdokum nitrimix var yaz ortasinda bakımı yapıldı genleşme tankı değişti bir sorun yoktu şimdi de yogunlsna kabından su geliyor bunu neden yapar bir çözümü varmı değiştirmkmi lazım

16355402037796845434272533389062.jpg

H Çevrimdışı

hasan35 

Aktif Üye
28 Ağu 2017
157
Teskler Soktum içinden siyah siyah toz gibi şeyler çıktı temizledim taktım bakalım ins.kacirmaz
Bu kombiyi ilk defa kullniyirumda benden önceki ev sahibi taktırmış bu kombiye uygun uzaktan kablosuz kontrol wifi ile uygun bir cihaz varmı piyasada çok cihaz var ama uyarmı uymazmi bilmiyorum

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
Teskler Soktum içinden siyah siyah toz gibi şeyler çıktı temizledim taktım bakalım ins.kacirmaz
Bu kombiyi ilk defa kullniyirumda benden önceki ev sahibi taktırmış bu kombiye uygun uzaktan kablosuz kontrol wifi ile uygun bir cihaz varmı piyasada çok cihaz var ama uyarmı uymazmi bilmiyorum
dd nin kendi kablosuz termostatı beşpara etmez anca kombiyi açıp kapamaya yarıyor meebbe meebbe hocam tecrübeli cevabını bekliyelim

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,610
Merhaba ark bende de demirdokum nitrimix var yaz ortasinda bakımı yapıldı genleşme tankı değişti bir sorun yoktu şimdi de yogunlsna kabından su geliyor bunu neden yapar bir çözümü varmı değiştirmkmi lazım

16355402037796845434272533389062.jpg
Durum fena. Gaz borusunun rekoru paslanmış resmen.
Sızıntı contadan vs yapıyorsa kombi içindeki conta değişmeli.
Kazanda delik varsa kazan değişecek.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri