Demirdöküm nitromix kombiye oda termostatı montajı

K Çevrimdışı

kamersah 

Aktif Üye
8 Mar 2018
183
Merhaba arkadaşlar. Demirdöküm nitromix p24 kombim için general ht300s set kablosuz termostat aldım. Demirdöküm servisi biz kombiye dd dışında bir marka termostat takmayiz diyor. Diğer servislerde 100 TL istiyor. Aslında pek bir iş yok. Termostat modemi için elektrik bağlantısıni yaptım. Ancak modem ile kombi arasındaki bağlantıda biraz kafam karıştı.modem üstünde COM NC ve NO girişleri var burada COM ve NO bağlantılarını yapacağımı bilmiyorum.Ancak kombi üzerindeki bağlantı klemensinde nereye baglayacagimi anlayamadım.yardimci olursanız sevinirim.
Klemensteki köprü olan kısım gibi geliyor bana ama emin olamadım
Fotoğraf ekleyemedim bir türlü
.

Son düzenleme:
Çözüm
Termostat on off kontrol
markası general ht 300s set marka
Hemen hemen bütün kombilerin üzerinde sonradan bağlanacak bir oda termostatı için aşağıdaki aşağıdaki bağlantıda görülen ve kısa devre edilmiş halde bulunan bir “oda termostatı köprüsü” bulunmaktadır. Kablosuz Oda Termostatı kullanılması durumunda, kısa devre edilmiş olan kablonun iki ucu sökülerek, hazırlamış olduğumuz min. 2×0,75 mm2 ölçüsündeki kablonun bir tarafı bu bağlantı noktasına, diğer ucu da aşağıdaki şekilde görülen modem ünitesi üzerindeki COM ve NO terminallerine bağlanır. Hangi ucun hangi terminale bağlanacağının önemi yoktur.

K Çevrimdışı

kamersah 

Aktif Üye
8 Mar 2018
183
Kombi aynısı fakat termostat farklı
Benim anlamadığım videodaki termostat modemi elektriği de kombiden alıyor.Yani kombiye 4 kablo bağlıyor
Benim modem de elektrik için ayrı bir çıkış var. Kombiye 2 kablo bağlamam lazim. Kombi bağlantısı için COM ve NO çıkışlarından kabloyu bağlandığım zaman videodaki kombiden çıkarılan klemensteki kırmızı kablo ile köprü kurulan girisleremi RT ve 24v yazan kısımlara bağlantı yapılacak gibi düşünüyorum ama emin değilim.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Termostat on off kontrol
markası general ht 300s set marka
Hemen hemen bütün kombilerin üzerinde sonradan bağlanacak bir oda termostatı için aşağıdaki aşağıdaki bağlantıda görülen ve kısa devre edilmiş halde bulunan bir “oda termostatı köprüsü” bulunmaktadır. Kablosuz Oda Termostatı kullanılması durumunda, kısa devre edilmiş olan kablonun iki ucu sökülerek, hazırlamış olduğumuz min. 2×0,75 mm2 ölçüsündeki kablonun bir tarafı bu bağlantı noktasına, diğer ucu da aşağıdaki şekilde görülen modem ünitesi üzerindeki COM ve NO terminallerine bağlanır. Hangi ucun hangi terminale bağlanacağının önemi yoktur.

Çözüm
meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
unutmadan bir aralar Demirdöküm lerde oda termostatı için parametre ayarı gerekiyor diye duymuştum.Siz bağlayın bakalım ona göre çözüm üretmeye çalışırız.

K Çevrimdışı

kamersah 

Aktif Üye
8 Mar 2018
183
Arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim. meebbe nin paylaştığı şekilde yaptım. Şuanda calisyor bakalım. Termostat üzerinde parametre ayarı vardı gerçi değiştirilmesini tavsiye etmemişler. Şimdiki halde kombi bı parametre ayarı istemedi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt