Duyuru COVID19 etkeninin beyin hücreleri ile birleşebildiği kanıtlandı.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
6 ay kısa mı? davalar düşer yada ciddiye alınmaz saçma nedenler aşılarda sorun yok biontech 4 doz oldum sorun yok saçmalamayın.
Ben genç olduğum risk grubunda değildim ona güvenerek olmadım.
Bazı Avrupa ülkeleri 40 yaş altına aşı yasağı uyguladı gerek yok dedi.
Eğer risk grubunda olsam koşa koşa gider aşımı olurdum.
Ben mevcut durum bilimsel açıklamalara göre hareket ettim.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Aşıların oluşum tarihlerini bir araştır, sonra anlarsın 6 ayda çıkartılan sıvıdan fayda gelmeyeceğini. Bazı aşıların deneyleri 20-30 yıl sürmüş.
Kaç sene geçti ölmedik işte belki covid olduk atlattık.
Laboratuvar ortamında oynanmış virüsü almadık.
Bilmeden geçirdiysek bile organik olanı ile muhatap olmuşuktur :kiskis

I Çevrimdışı

independent

Süper Üye
12 Haz 2023
662
39
sonra niye bitmedi derler...
Ben o zamanlar 2 maskeyle geziyordum.Aşı olanlar bile Covid olurken ben 1 kere bile olmadım.

Ben genç olduğum risk grubunda değildim ona güvenerek olmadım.
Bazı Avrupa ülkeleri 40 yaş altına aşı yasağı uyguladı gerek yok dedi.
Eğer risk grubunda olsam koşa koşa gider aşımı olurdum.
Ben mevcut durum bilimsel açıklamalara göre hareket ettim.
@TC Yıldırım sana katılıyorum.Ben de iyiki aşı olmamışım diyorum.Ben Covid zamanı kalabalık ortamlara da girdim,hastanelere de gittim hiç hastalık kapmadım.Ama meltblown maske kullandım 2 adet ve dışarıda hiçbir zaman maskemi çıkartmadım.Lokantalarda yemek bile yemedim bu süreçte.Biraz zor oldu ama ne yapayım?Geçen sene 1 haziranda bıraktım maske kullanmayı.

Son düzenleme:
C Çevrimdışı

confickerbelasi 

Yasaklı Üye
27 Eyl 2021
677
47
cahil cahil konuşun 6 ay kısa değil teknolojinin geldiği nokta bu artık 20-30 yıl beklemeye gerek yok aşı korur,kurtarır.

Ekran-Goruntusu-2022-07-19-03-09-53a3ff9ea119735a3f.png

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,545
40
6 ay kısa mı? davalar düşer yada ciddiye alınmaz saçma nedenler aşılarda sorun yok biontech 4 doz oldum sorun yok saçmalamayın.
Konuyu gerginleştirmeyelim, lütfen biraz daha sakin cevaplar verelim. Aşı meselesi de siyaset meselesi gibi oluyor. Sizde sorun çıkmaması ürünün 100% güvenilir olduğunu göstermez, herkesin bünyesi farklı tepki verebilir.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Tüm konu genelinde herkese bir bilgi aktarmak istiyorum. Herkesin haklı olduğu bir konuda tartışmak bana biraz yanlış geliyor. Lütfen biraz daha sakin ve yapıcı olun. Konunu detaylarını aşağıdaki maddelerle aktaracağım;

1. Söz konusu bilgileri bir HEKİM olarak paylaşıyorum. Dolayısıyla paylaştığım bilgiler bilimsel makale ve araştırma düzeyindedir, ancak bu hiçbir zaman biyolojide %100 geçerli olan kural-kanunların bulunmadığı gerçeğini değiştirmez.

2. Aşıların çok kısa sürelerde Faz 1-2-3 denemelerinin yapılması, bunların onaylanması, taşıt maddelere karşı oluşabilecek aşırı duyarlılık reaksiyonlarının izlenmesi mümkün değildir. Bu ancak gerçekten ekstrem durumlarda siyasi kararlar alınarak sürelerin kısaltıldığı ya da sosyal mühendislik ile bilgi paylaşımı neticesinde kullanıma uygunluğunun paylaşıldığı durumlarda farklı şekilde geçerli olur.

3. Söz konusu etkene yönelik etken kökeni ile ilgili ciddi tartışmalar halen devam etmektedir. Bununla ilgili net veri yine bilimsel makalelerdir ve söz konusu makalelerde elimize ulaşan bilgiler virüsün doğal kaynaklı olmadığı, rekombinant teknolojiler ve farklı suşlar üzerinde çalışılarak geliştirildiği yönündedir.

4. Dolayısıyla aslında burada yorum yapan herkesin yorumu bir seviyede doğrudur. Bu gerçekten bir mantıksal kargaşaya yol açsa da olayı özellikle şu çerçevede değerlendirmek gerekir; Biyolojide hiçbir zaman %100 doğru yoktur ve her zaman maksimum fayda koşulları geçerlidir. Yani aslında kullandığınız her ilaç bir toksik ajandır, ilaç yapan sadece dozudur. Aşılar için düşünüldüğünde iş biraz daha karmaşıklaşmaktadır çünkü aşılarda genellikle kontrendikasyon dediğimiz istenmeyen yan etkileri oluşturanlar çoğunlukla taşıt maddelerdir. Aşının ana etkeni genellikle bir probleme yol açmaz. Ancak bu da genel-geçer bir bilgi değildir.

5. Yukarıdaki bilgilerin ışığında tüm bildiğimiz tanıdığımız kişilere söylediğimiz üzere, ne sadece aşı, ne sadece korunma yöntemleri sizleri hastalıktan korur. Hatta bu hastalık özelinde konuşmak gerekirse sadece bağışıklık sisteminizi güçlendirmeniz bile sitokin fırtınası dediğimiz otoimmun tepkileri arttıracağından dikkatle yaklaşılması gereken bir uygulamadır. O yüzden aşı olanların olmayanlara ya da olmayanların olanlara karşı net, çizgileri belli bir savunma yöntemi yoktur ve olmayacaktır.

6. Aşınızı olduysanız, korunma yöntemlerinden uzaklaşmayın. Yaşantınızdaki rutin sağlıklı beslenme, sağlıklı yaşam alışkanlıklarınızı değiştirmeyin ve solunum yoluyla bulaşabilecek, canlılığı dahi halen kanıtlanmamış (Virüsler canlı ya da ölü olarak adlandırılmaz. Çünkü yapıları gereği herhangi bir koruma etkeni geliştirmeden cansız ortamlarda da etkinliklerini uzun yıllar koruyabilirler.) etkenlere karşı dikkatli olun. Aşı olmadıysanız yine korunma yöntemlerini gözardı etmeyin. Diğer alışkanlıklarınıza da aynı şekilde devam edin. Unutmayın her hastalığın bireysel duyarlılık dediğimiz bir eşik noktası vardır ve bu yüzden aşı olanların hasta olması ya da aşı olmayanların hasta olmaması ile ilgili kesin elde edilmiş veriler yoktur, olmayacaktır.

C Çevrimdışı

confickerbelasi 

Yasaklı Üye
27 Eyl 2021
677
47
aşılar bilimle yapıldı yani güvenilir aşı karşıtı olma moda oldu diye insanlığı tehlikeye atmayın cahil aşı karşıtlarına uymayın o cahillere göre dünya düz aya hiç gidilmedi...

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
aşılar bilimle yapıldı yani güvenilir aşı karşıtı olma moda oldu diye insanlığı tehlikeye atmayın cahil aşı karşıtlarına uymayın o cahillere göre dünya düz aya hiç gidilmedi...
Yukarıdaki açıklamaya bu şekilde yanıt verip, konuyu germeye, mantıklı savlar olmadan bu şekilde bir üslupla tepki göstermeye devam ederseniz gereken işlemi uygulamak zorunda kalacağım.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Tüm konu genelinde herkese bir bilgi aktarmak istiyorum. Herkesin haklı olduğu bir konuda tartışmak bana biraz yanlış geliyor. Lütfen biraz daha sakin ve yapıcı olun. Konunu detaylarını aşağıdaki maddelerle aktaracağım;

1. Söz konusu bilgileri bir HEKİM olarak paylaşıyorum. Dolayısıyla paylaştığım bilgiler bilimsel makale ve araştırma düzeyindedir, ancak bu hiçbir zaman biyolojide %100 geçerli olan kural-kanunların bulunmadığı gerçeğini değiştirmez.

2. Aşıların çok kısa sürelerde Faz 1-2-3 denemelerinin yapılması, bunların onaylanması, taşıt maddelere karşı oluşabilecek aşırı duyarlılık reaksiyonlarının izlenmesi mümkün değildir. Bu ancak gerçekten ekstrem durumlarda siyasi kararlar alınarak sürelerin kısaltıldığı ya da sosyal mühendislik ile bilgi paylaşımı neticesinde kullanıma uygunluğunun paylaşıldığı durumlarda farklı şekilde geçerli olur.

3. Söz konusu etkene yönelik etken kökeni ile ilgili ciddi tartışmalar halen devam etmektedir. Bununla ilgili net veri yine bilimsel makalelerdir ve söz konusu makalelerde elimize ulaşan bilgiler virüsün doğal kaynaklı olmadığı, rekombinant teknolojiler ve farklı suşlar üzerinde çalışılarak geliştirildiği yönündedir.

4. Dolayısıyla aslında burada yorum yapan herkesin yorumu bir seviyede doğrudur. Bu gerçekten bir mantıksal kargaşaya yol açsa da olayı özellikle şu çerçevede değerlendirmek gerekir; Biyolojide hiçbir zaman %100 doğru yoktur ve her zaman maksimum fayda koşulları geçerlidir. Yani aslında kullandığınız her ilaç bir toksik ajandır, ilaç yapan sadece dozudur. Aşılar için düşünüldüğünde iş biraz daha karmaşıklaşmaktadır çünkü aşılarda genellikle kontrendikasyon dediğimiz istenmeyen yan etkileri oluşturanlar çoğunlukla taşıt maddelerdir. Aşının ana etkeni genellikle bir probleme yol açmaz. Ancak bu da genel-geçer bir bilgi değildir.

5. Yukarıdaki bilgilerin ışığında tüm bildiğimiz tanıdığımız kişilere söylediğimiz üzere, ne sadece aşı, ne sadece korunma yöntemleri sizleri hastalıktan korur. Hatta bu hastalık özelinde konuşmak gerekirse sadece bağışıklık sisteminizi güçlendirmeniz bile sitokin fırtınası dediğimiz otoimmun tepkileri arttıracağından dikkatle yaklaşılması gereken bir uygulamadır. O yüzden aşı olanların olmayanlara ya da olmayanların olanlara karşı net, çizgileri belli bir savunma yöntemi yoktur ve olmayacaktır.

6. Aşınızı olduysanız, korunma yöntemlerinden uzaklaşmayın. Yaşantınızdaki rutin sağlıklı beslenme, sağlıklı yaşam alışkanlıklarınızı değiştirmeyin ve solunum yoluyla bulaşabilecek, canlılığı dahi halen kanıtlanmamış (Virüsler canlı ya da ölü olarak adlandırılmaz. Çünkü yapıları gereği herhangi bir koruma etkeni geliştirmeden cansız ortamlarda da etkinliklerini uzun yıllar koruyabilirler.) etkenlere karşı dikkatli olun. Aşı olmadıysanız yine korunma yöntemlerini gözardı etmeyin. Diğer alışkanlıklarınıza da aynı şekilde devam edin. Unutmayın her hastalığın bireysel duyarlılık dediğimiz bir eşik noktası vardır ve bu yüzden aşı olanların hasta olması ya da aşı olmayanların hasta olmaması ile ilgili kesin elde edilmiş veriler yoktur, olmayacaktır.
Belli yaşı hedef alıyor direk solunum yollarına saldırıyor virüs değil biyolojik silah gibi birşey.
Birden dünyanın farklı yerlerinde ortaya çıkmasıda tesadüf olamaz.
Çin'den Dünya geneline yayıldı kısmıda mantıklı görünmüyor.
Sistemli birşeyler yapılmış gizlilik var paylaşılmıyor.
İnsanın aklında çeşitli sorular konuşup kafa patlatmaya değmez.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
*Belli yaşı hedef alıyor direk solunum yollarına saldırıyor virüs değil biyolojik silah gibi birşey.
*Birden dünyanın farklı yerlerinde ortaya çıkmasıda tesadüf olamaz.
*Çin'den Dünya geneline yayıldı kısmıda mantıklı görünmüyor.
*Sistemli birşeyler yapılmış gizlilik var paylaşılmıyor.
İnsanın aklında çeşitli sorular koşup kafa patlatmaya değmez.
Mesela burada da konuşulabilecek birçok konu var;

*Direkt solunum yollarına saldırmaz, çoklu organ yetmezliği ve tutulumu özelliği vardır. (Bulaşma yolu solunumdur.)
*Solunum yoluyla bulaşan hastalıkların bulaşıcılık prevalansı çok yüksektir. Çünkü sindirim, fekal, vücut sıvıları ile bulaşan etkenlerden korunma yolu solunum yolundan çok daha mümkündür. Solunumu kontrol altına almak en zor yöntemdir.
*Araştırma ile ilgili halka açık iki ülkenin ortak çalışmasına yönelik bilimsel makale mevcut.
*Her zaman olduğu gibi işin siyasi yönü mutlaka mevcut.

İşte bu yüzden bir kasanın içinde ne olduğunu dışarıdan görme imkanı olmadan yumruk yumruğa tartışmak gibi bir ortam oluşuyor. Hiç gerekli değil.

I Çevrimdışı

independent

Süper Üye
12 Haz 2023
662
39
Evet konuyu gerginleştirmenin bir anlamı yok.Herkesin düşüncesi farklı olabilir.Birbirimizin düşüncelerine saygı duyalım.Başkalarının düşüncelerine katılırsın ya da katılmazsın böyle konuşmanın anlamı yok!

C Çevrimdışı

confickerbelasi 

Yasaklı Üye
27 Eyl 2021
677
47
mesajlarımda gerici birşey yok kendi gerginliğinizi başkalarına yormayın aşı karşıtlığı yüzünden bir çok hastalık geri gelmiş...

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
mesajlarımda gerici birşey yok kendi gerginliğinizi başkalarına yormayın aşı karşıtlığı yüzünden bir çok hastalık geri gelmiş...

Üye hesabı yasaklanmıştır. Forumda diğer üyelere kırıcı üslupla konuşmak, incitici, onur kırıcı, itham edici tanımlarla iletişim kurmak yasaktır.

Geri
Üst Alt