Covid-19 ve Klima Bakımı

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Bizim yan binadaki komşunun söylemi üzere gittiler üst kattaki Nesrin ve Yelda. İkisi de kendi maskeleri ile birlikte benim tv ile de benim maskeleri almış, 10 gün sonra yine gelin demişler. Halbuki Fethiyede iş yerinin oradaki eczane ''öyle bir uygulama yok'' demişti.

Koro96 Koro96 siz TC ile maske veriyormusunuz? :alala
Mesaj uygulaması bildiğim kadarıyla sadece İstanbul için olacaktı, velev ki Bursa için de olsun, gelmedi ki hiç telefona mesaj nasıl gidip alacağız

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Mesaj uygulaması bildiğim kadarıyla sadece İstanbul için olacaktı, velev ki Bursa için de olsun, gelmedi ki hiç telefona mesaj nasıl gidip alacağız
Yok abi bize de gelmedi mesaj falan zaten, İlk çıktığında PTT den sonra E-devlet den talep ettik yine de hiç bir şey gelmedi. Sms msms hiç bir şey gelmeyince biz de komşu söylemi ile tesadüfen aldık inan :)

Abi işin sağlık tarafını geçtim zira ben buf kullanıyordum zaten maske niyetine ama işgüzar devlet memuru da çok hiç kusura bakmasınlar. maske var mı yokmu? Yok, Çaaat ceza.

Sen istediğin kadar dert anlat mesaj gelmedi maske satılmıyor vs diye.

Kaldı ki bu gün twitter gündeminde gördüğüm kadarı ile bu işi bir türlü organize edemedikleri için maske satışı yeniden gündeme geliyormuş sanırım.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Biz daha alamadık maskelerimizi ,yok ,hanım gittiğinde "kalmadı" denilmiş .Gerçi kendi maskelerimiz var :)
Sirkeyi kendiniz yapsaydınız adem ,biz içiyoruz ayrıca hergün ,yani bizi temizliyorsa klimayı da temizler :)
Hatta biz artık uzun zamandır kimyasal temizlik maddesi almıyoruz desem yeridir ,arap sabunu + sirke ile hem yerler ,hem camlar temizleniyor ,süper oluyor :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Biz daha alamadık maskelerimizi ,yok ,hanım gittiğinde "kalmadı" denilmiş .Gerçi kendi maskelerimiz var :)
Sirkeyi kendiniz yapsaydınız adem ,biz içiyoruz ayrıca hergün ,yani bizi temizliyorsa klimayı da temizler :)
Hatta biz artık uzun zamandır kimyasal temizlik maddesi almıyoruz desem yeridir ,arap sabunu + sirke ile hem yerler ,hem camlar temizleniyor ,süper oluyor :ok
Hmmm bak sirkeyi kendimiz yapmayı hiç düşünmemiştim, Tüyo ve detay ver abi yapalım elbette. :ok

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Sırf denemek adına sürekli olarak takip ediyorum ve evdeki sıfır takılmış iki klimanın ikisini de aynı zaman dilimlerinde ve birisini sadece sirke, diğerini ise sadece köpük solüsyon ile temizliyorum. Bunları test etmekteki amacım şu.

Sirke konusu şehir efsanesi mi yoksa gerçek mi? Yani insanlara Sirke kullanın derken bir efsane mi öneriyorum yoksa gerçekten işe yarıyo rmu bunu teyit edebilmek adına yapıyorum bunu.

Arka odadaki Vestel 12 lik olanı sürekli sirke ile temizledim ve henüz halen bir tortu birikimi ile koku sorunu yok. İki kış bir yaz geçirdim henüz klima ile. İkinci yaza gireceğiz bu sezon. bu güne kadar toplamda 5 temizlik yaptım ama temzilikten kastım, sadece birisinde panjur söktüm, diğerlerinde hepsinde sadece filtreleri çıkartarak üstten sirke sıkıp 5-10 dakika sonra duruladım o kadar.

2 ve 3 üncü senelerde de eğer bu metot işe yaramaya devam ediyor ise buna kimse şehir efsanesi diyemez artık :ok

Bu arada bahsi geçen klima takılıp kalanlardan değil, sürekli oturduğumuz odanın kliması :ok
yok hocam estağfurullah ben şehir efsanesi demedim? Sadece netice alamadım dedim.Nasıl desem kısa zaman sonra benzer koku yine oluşmuştu sende o zaman mert kardeşim klasik ,çok fazla para vermeden hazır kitler var onlardan dene bakalım demiştin.Ancak şöyle bir parantez acayım sirkenin virüsler üzerinde etkili olmadığı kesin olarak söylendi, hatta eşim de meyve sebzeleri sirkeli suda bekletir yıkardı onun yerine de karbonatlı su önerildi haberlerde tabi şimdi biliyorsunuz herkes televizyon da ayrı birşey iddaa ediyor?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
yok hocam estağfurullah ben şehir efsanesi demedim? Sadece netice alamadım dedim.Nasıl desem kısa zaman sonra benzer koku yine oluşmuştu sende o zaman mert kardeşim klasik ,çok fazla para vermeden hazır kitler var onlardan dene bakalım demiştin.Ancak şöyle bir parantez acayım sirkenin virüsler üzerinde etkili olmadığı kesin olarak söylendi, hatta eşim de meyve sebzeleri sirkeli suda bekletir yıkardı onun yerine de karbonatlı su önerildi haberlerde tabi şimdi biliyorsunuz herkes televizyon da ayrı birşey iddaa ediyor?
Yok ben samimiydim ve senin özelinde değil genel anlamda yazdım cidden :ok

Neticede gerçekten her kafadan bir öneri çıkıyor bu mevzularda, hiç olmazsa ''Biz test ettik sonuç aldık'' diyebilelim ancak bunun koşulları üzerinde de duralım anlamında yazmıştım :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Herkese günaydın bu arada.
Bu yasaklı günler, insan vücudunun kimyasını tam anlamı ile bozuyor.

Gerek çalıştığım bir hukuki konu üzerinde harcadığım zaman, gerekse genel anlamda geceleri dizi+film+sosyal medyada daha fazla zaman geçirmek gibi gerekçelerle uyku düzenleri de iyice sapıtmış durumda.

Özetle; Yeni kalktım sayılır :kiskis

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Herkese günaydın bu arada.
Bu yasaklı günler, insan vücudunun kimyasını tam anlamı ile bozuyor.

Gerek çalıştığım bir hukuki konu üzerinde harcadığım zaman, gerekse genel anlamda geceleri dizi+film+sosyal medyada daha fazla zaman geçirmek gibi gerekçelerle uyku düzenleri de iyice sapıtmış durumda.

Özetle; Yeni kalktım sayılır :kiskis
Ben o konuda iyiyim en geç 1 de uykuya yenik düşüyorum, sabah en geç 8de kalkıyorum, yıllarca sabah 6.30 da kalkmaya alışmış vücut, canlı yayın için bekliyor talebeler ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt