Çok Fena Grip [soğuk algınlığı] olmuşum.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Abilerim tavsiye almak istemiştim. İlaçsız nasıl atlatırım diye ama şuan bir öneri alamadım.
A Adem Helvacı
Abi yaklaşık bir parmak kalınlığında kesilmiş soğanı ayak tabanına yerleştir, üzerine çorabı geçir, sabaha kadar öyle uyu, sen uyurken o çalışacak senin adına.
Büyük geçmiş olsun, gribal enfeksiyon benim inanılmaz ağır geçirdiğim ve bir gün ölürsem düşük bünye ile yakalandığım gribal enfeksiondan olacağına nandığım hastalıktır.

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Abi yaklaşık bir parmak kalınlığında kesilmiş soğanı ayak tabanına yerleştir, üzerine çorabı geçir, sabaha kadar öyle uyu, sen uyurken o çalışacak senin adına.
Büyük geçmiş olsun, gribal enfeksiyon benim inanılmaz ağır geçirdiğim ve bir gün ölürsem düşük bünye ile yakalandığım gribal enfeksiondan olacağına nandığım hastalıktır.
Bugün deneyeceğim adem abi teşekkür ederim

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,106
43
Gecmis olsun bende bugun sabah hasta olmus bir sekilde uyandim inanilmaz kas eklem agrisi ve halsizlik var bende acile gittim grip dedi test istemedi bir igne yapti agriyi kesti terletti suan baya iyiyim. Portakal, ev yapimi çorba ve tylot kullaniyorum.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,332
39
Gecmis olsun bende bugun sabah hasta olmus bir sekilde uyandim inanilmaz kas eklem agrisi ve halsizlik var bende acile gittim grip dedi test istemedi bir igne yapti agriyi kesti terletti suan baya iyiyim. Portakal, ev yapimi çorba ve tylot kullaniyorum.
Tylol Hot içerisinde ''Psödoefedrin hidroklorür'' var. Bu madde çok etkilidir, burun ve kulak tıkanıklığına bire birdir. Fakat aynı zamanda doping muamelesi görür. Dünyanın bir çok yerinde satışına sınırlamalar getirildi. Bilinçsiz kullanımı tehlikelidir, nabız sayısını ve tansiyonu yükseltir. Panik atak vb. rahatsızlığınız varsa kaygı arttırıcı özelliği vardır. Kardeşim reçeteli olarak kullandığı için biliyorum. O nedenle dikkatli kullanın.

R Çevrimdışı

ridw0n 

Aktif Üye
8 Ağu 2022
412
son 2 yılda artık hastalıklarda değişti kendimiz teşhis koyamayız bünye ve kişiyle alakalı bir durum doktor buna daha iyi teşhis koyar gerçi her doktorunda verdiği ilaç grubuda farklı oluyor :) ama ben ilaç olarak ibucold c* kullanıyorum ve mandalina :)

*
İBUCOLD'un etkin maddesi olan ibuprofen, ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliklere sahip nonsteroid antiinflamatuvar bir ilaçtır. Psödoefedrin burun ve sinüslerde (burun boşluklarında) oluşan dolgunluğu gidermeye yarayan dekonjestan bir ilaçtır.

İBUCOLD, ağrı kesici, ateş düşürücü ve iltihap giderici etkileri sayesinde, başlıca, aşağıda belirtilen durumların tedavi edilmesi için kullanılır:
• Grip, soğuk algınlığı ve sinüzit seyrinde gözlenen burun tıkanıklığı, baş ağrısı, ateş, vücut ağrıları ve diğer ağrılar

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Tylol Hot içerisinde ''Psödoefedrin hidroklorür'' var. Bu madde çok etkilidir, burun ve kulak tıkanıklığına bire birdir. Fakat aynı zamanda doping muamelesi görür. Dünyanın bir çok yerinde satışına sınırlamalar getirildi. Bilinçsiz kullanımı tehlikelidir, nabız sayısını ve tansiyonu yükseltir. Panik atak vb. rahatsızlığınız varsa kaygı arttırıcı özelliği vardır. Kardeşim reçeteli olarak kullandığı için biliyorum. O nedenle dikkatli kullanın.
Hocam yeminle bilmiyordum, rastgele 2 tane içiyordum. Teşekkür ederim bu bilgi için. Ama ben de hiç enerjli bir hale sokmadı. Ama şuan gribim bitmiş vaziyette.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Abi dikkat edin , ben bir ay içerisinde 3. ye grip oldum . Hani öyle yatak döşek ateşler içinde değil ama kuru oksürük , balgam , ara ara gelen halsizlik. Yani kendimden şüphe duydum artık eşim de benimle beraber her seferinde yakalandı ama o çok hafif semptom göstermedi. aile hekimine gittim bakteriyel değil dedi bahsi geçen ilaçlardan verdi birkaçını, antibiyotik vermedi . Ciğerlerde sorun yok dedi. Bende vitamin takviyesi , cistus ve sttptills pastil aldım artık 4. ye de olursam maskeye geri dönüş yapacağım. Anladığım 3 ü de farklı hastalıklardı . İlkinde ağzım burnum yara oldu boğaz batması , 2. cisinde de sadece kuru öksürük balgam , 3 . de benzer ama daha hafif . Dikkat etmekte fayda var hocam.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,596
Abi dikkat edin , ben bir ay içerisinde 3. ye grip oldum . Hani öyle yatak döşek ateşler içinde değil ama kuru oksürük , balgam , ara ara gelen halsizlik. Yani kendimden şüphe duydum artık eşim de benimle beraber her seferinde yakalandı ama o çok hafif semptom göstermedi. aile hekimine gittim bakteriyel değil dedi bahsi geçen ilaçlardan verdi birkaçını, antibiyotik vermedi . Ciğerlerde sorun yok dedi. Bende vitamin takviyesi , cistus ve sttptills pastil aldım artık 4. ye de olursam maskeye geri dönüş yapacağım. Anladığım 3 ü de farklı hastalıklardı . İlkinde ağzım burnum yara oldu boğaz batması , 2. cisinde de sadece kuru öksürük balgam , 3 . de benzer ama daha hafif . Dikkat etmekte fayda var hocam.
Geçmiş olsun.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Abi inanılmaz eziyet oluyor, insanın sağlığından daha önemlisi yok açık ve net :ok
Çok geçmiş olsun kardeşim.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,106
43
Bende diyorum neden kalp ritimlerim hızlı atıyor.

Geri
Üst Alt