Çok Fena Grip [soğuk algınlığı] olmuşum.

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
2 gündür yatak döşek yatıyorum. İştahsızlığım var, ayaklarım titriyor, sürekli uykum geliyor. Bu merete yakalandık. Bir kaç güne geçer diye düşünüyorum. Koskanın pekmez ve tahininden içtim. Başka önerisi olan var mı? Hap dışında. Büyüklerim bu konuda tecrübelidir diye düşünüyorum. Herkese sağlıklı günler diliyorum.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
eskiden ilaçlada 3 günde ilaçsızda 3 günde geçiyordu şimdi meret geçmiyor millet parasızlıktan vitamin alamıyor et alamıyor peynir alamıyor alamıyorda alamıyor sonundada yatağa düşünce bu zayıf bünyeyi yakalayınca 3 günlük hastalık 1 ayda anca geçiyor.

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
eskiden ilaçlada 3 günde ilaçsızda 3 günde geçiyordu şimdi meret geçmiyor millet parasızlıktan vitamin alamıyor et alamıyor peynir alamıyor alamıyorda alamıyor sonundada yatağa düşünce bu zayıf bünyeyi yakalayınca 3 günlük hastalık 1 ayda anca geçiyor.
Öyle oldu hocam ama eskiden koca karı yöntemleri vardı işe yarıyordu

Samurai Çevrimiçi

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,330
39
Geçmiş olsun, acil şifalar diliyorum.

Senin yerinde olsam acile gider serum yerdim. Çünkü bu yaz aynısı başıma geldi, evde geçsin diye yatmaya başladım. 1 gün yattım, baktım geçmiyor. Acil servise başvurdum, b vitaminli serum verdiler. Serumdan sonra hem kendime geldim hem de iştahım açıldı. Hiç vakit kaybetme bence. Bak benim kadar gıda takviyesi (vitamin, protein vb.) kullanan adam yoktur, ona rağmen yataktan kalkamadım, serum olmadan zor toparlarsın.

2021 Kasım'da ve 2022 Ağustos'ta olmak üzere 2 kez Covid 19 geçirdim. Evdeki herkes hasta olduğu için, geçen Cumartesi bana da bulaştı fakat bu sefer Covid olduğunu düşünmüyorum, test yaptırmadım. Kardeşim test yaptırmış negatif çıkmıştı.

Sanırım korona, influenza, normal grip hepsi birbirine karıştı. Çevremde grip olan çok fazla insan var ve bu sefer geçmesi çok uzun sürüyor. Kardeşim 2 farklı antibiyotik kullandı, yine de henüz 100% iyileşmedi. Ben de sadece boğaz yanması ve burun akıntısı/tıkanıklığı oldu. Üzerinden 1 hafta geçmesine rağmen ben halen tam olarak iyileşemedim. Kullandığım takviyelerle ölü bile dirilirdi :hihi Boğazım, burnum derken şimdi de kulaklarımda hep bir basınç var.

Sana tavsiye edebileceğim takviyeler;
- Nutraxin IMMUN-S (Zencefil ve Afrika Sardunyası iyileşme süresini kısaltır)
- Andorex gargara (Bu gargarayı hasta olacağını hissettiğin anda kullanırsan hastalığı önleyebilir, boğazda mikrop varsa anasını ağlatır.)

Bunlar dışında bol bol su, özellikle zencefilli bitki çayı ve istirahat.

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
cok lanet bi salgin var grip gibi oksuruk balgam halsizlik hemende gecmiyor meret.10 gunden fazla oldu oksuruk ve balgam hala devam ediyo

1 ay sürüyor o öksürük. Herkes aynı.

Abilerim tavsiye almak istemiştim. İlaçsız nasıl atlatırım diye ama şuan bir öneri alamadım.
A Adem Helvacı

Her sabah aç karnına bir çay bardağı suya bir çorba kaşığı organik alıç sirkesi içiyorum. Çok faydasını görürsün. Adaçayı da iyi geliyor. Geçmiş olsun.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,552
Geçmiş olsun. Soğuk alğınlıyla ilgili ufak tüyo vermek isterim.

İlk belirtiler başladığında halsizlik,genel kırgınlık hali,(bende özellikle ayaklarda sızlama yapar) değişiklik hissettiğimde vakit kaybetmeden
TYLOLHOT başvururum.

Genellikle 2 yada 3 uygulamada hemen toparlanma başlıyorum. (kullanım tavsiyesi değildir)

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Geçmiş olsun. Soğuk alğınlıyla ilgili ufak tüyo vermek isterim.

İlk belirtiler başladığında halsizlik,genel kırgınlık hali,(bende özellikle ayaklarda sızlama yapar) değişiklik hissettiğimde vakit kaybetmeden
TYLOLHOT başvururum.

Genellikle 2 yada 3 uygulamada hemen toparlanma başlıyorum. (kullanım tavsiyesi değildir)
İçtim hocam ondan

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Benim iyileşme formülüm 1 bardak süte 1 bıldırcın yumurtası ve 1 tatlı kaşığı bal. Daha doğrusu iyi hissetme formülüm. Hastalığın belirtilerini minimuma indiriyor ve dolaylı olarak iyileşme hızını da arttırıyor bulaştırıcılığını da azaltıyor.

Kedilerimde de halsizlik falan olduğunda direkt b vitamini yaptırıyoruz. İştah açma konusunda en etkili takviye. İştah açılınca alınan besinler de doğal olarak iyileşmeye katkıda bulunuyor. Kendim denemedim ama serumlandığımda şok etkisiyle kendime geliyorum. Orada da kan sulandırıcı (aspirin), ağrı kesici (parol) ve B vitamini karışımı verdiklerini biliyorum.

Muhtemelen en iyi formül kocakarı + modern çözüm.
- Bıldırcınlı ballı süt
- B vitamini
- Aspirin

Ağrı kesici almamak gerekli olmadığı durumda uygun bir tercih. Ama ateş varsa parol da eklenerek hem ateşe hem ağrıya çözüm olabilir.

Koronaya kadar çok sık nezle ve grip olan ben korona'nın getirdiği aşırı önlemler sayesinde midir nedir 2 yıldır hasta olmuyorum. Korona da geçirmedim. Korona aşılarım tam ama grip aşısı falan olmadım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt