Citroen Ami Mevzusu Doğru mu?

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
Bu mevzu gerçekten doğru mu?

"Türkiye’de satılan en ucuz otomobil olarak lanse edilmiş, sabah saatlerinde online olarak satışa çıkmış ve 20 dakika gibi kısa bir sürede tükenmiş"

Kaynak Burası

Tükendikten sonra malum sarı renkli siteden şöyle bir görsel eklenmiş:

Citroen-Ami-sahibinden-kac-para-Citroen-Ami-ne-zaman-gelir-stok-bitti-mi-Kac-para-menzili-nedir.png

Her şeyden önce şunu merak ediyorum tekrardan sorguluyorum: bu gerçekten doğru mu?

Otogalericiye soruyorum uyguna araba var mı? cevap veriyor: abi uygun olunca biz alıyoruz zaten.

Emlaçıya soruyorum: uyguna yatırımlık ev var mı? o da cevap veriyor: uygun olunca evi biz alıyoruz hemen.

Açık ve net söyleyim ortasınıf ve altının yaşama hakkını elinden alıyorlar bu şekilde. Parası olanın (sanıyorum kaynağını da kimsenin sorguladığı yok artık) borusunun öttüğü yerde bize ancak bu topraklardan göç etmek kalıyor.

Son söz: doğada da büyük yırtıcılar geldi mi, otçul sürüler hayatta kalmak için göç ederler.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bir noktadan sonra mevzunun AÇLIK olmadığını, insanın İNSAN GİBİ yaşama hakkının elinden alınmasına isyan ettiğini omurgasızların anlamasını beklemiyoruz.

''Serbest Piyasa Kardeşim sana ne? Adamın parası varmış almış sen de al sen de sat'' deyip geçecekler nasılsa, şu koşullarda paralama kendini.

Sabret.
Bak, Peygamber yamalı hırka ile geziyordu, ayağında sağlam ayakkabı var sen daha ne istiyorsun? Suyunu da evden çıkmadan iç, tamam işte mis gibi Memleket..

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Pandemi sonrası piyasa emlak ve otomobilde mahvedildi zaten bu açık.
Yapıldıysa da şaşırmam. Zaten bizde pek de ucuza gelen bir araç değildi.
Egea ilk çıktığında F/P otomobildi, şimdi fiyatı nerelerde. :kiskis
Yanlışlıkla bir Palio almışız da arabamız var neyse ki..
2 sene evvel şu benim cevval tenekeyi almasak bugünün koşulları ile ben jantlarını bile alamam.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Yanlışlıkla bir Palio almışız da arabamız var neyse ki..
2 sene evvel şu benim cevval tenekeyi almasak bugünün koşulları ile ben jantlarını bile alamam.
Bugün nerdeyse babam yaşında TOFAŞ'lara istenen para ortada.
Eniştemin 90'larda memur maaşıyla aldığı Broadway bugün fantastik fiyatlara satılıyor.
Çok değil 4-5 yıl önce orta seviye bilgisayar parasınaydı. :kiskis

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
Şu an piyasada dönen kayıt dışı para bizim yaşama hakkımızı, en temel ihtiyaçlarımızı elimizden alıyor. Eskiden yağ şeker alıp saklarlarmış şimdi ev araba telefon vs alıp saklıyorlar.

Geçenlerde bir market zincirinde kasiyer genç bir kız adamın birine öyle bir direndi ki, kampanyalı yağ satışında kişi başı kota koymuş mağaza ve açıklama yayınlamışlar; "Vatandaşımızı korumak bizim görevimiz" vs tarzında. O genç kız tek başına direniyordu sırf bize yağ kalabilsin diye. Kamyonet dışarda içinden 2-3 kişi inip yağ topluyormuş marketlerden. Ağlanacak haldeyiz; devlet ortada yok, vatandaşı korumak kimlere kaldı.

Hikayeler anlat anlat bitmiyor. Sıfır araba bayilerinde dönen rüşvetler konuşuluyor. Arıyorsunuz araba yok diyorlar ama stoklarda araba varmış meğer. Avantalarını verirseniz işinizi hallediyorlarmış. Bunlar dedikodu haline gelmiş ispatı olmayan yeminle anlatılan hikayeler.

Tam korsan adası Tortuga'ya döndük.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Şaka gibi ülkede teknoloji pahalı derdik, sağolsunlar teknolojinin pahalılığına müdahale etmek yerine diğer kalemlerin artışını sağladılar.
Teknoloji herkesin eline geçerse bilgiye erişim artar, işlerine gelmeyen bu.
Z kuşağı veya Y kuşağı bekledikleri sonucu vermedi.
Y kuşağı da bu konuda tam öyle değil ama Z kuşağının çoğundan dan oy alamadıkları belli. :kiskis

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Şu an piyasada dönen kayıt dışı para bizim yaşama hakkımızı, en temel ihtiyaçlarımızı elimizden alıyor. Eskiden yağ şeker alıp saklarlarmış şimdi ev araba telefon vs alıp saklıyorlar.

Geçenlerde bir market zincirinde kasiyer genç bir kız adamın birine öyle bir direndi ki, kampanyalı yağ satışında kişi başı kota koymuş mağaza ve açıklama yayınlamışlar; "Vatandaşımızı korumak bizim görevimiz" vs tarzında. O genç kız tek başına direniyordu sırf bize yağ kalabilsin diye. Kamyonet dışarda içinden 2-3 kişi inip yağ topluyormuş marketlerden. Ağlanacak haldeyiz; devlet ortada yok, vatandaşı korumak kimlere kaldı.

Hikayeler anlat anlat bitmiyor. Sıfır araba bayilerinde dönen rüşvetler konuşuluyor. Arıyorsunuz araba yok diyorlar ama stoklarda araba varmış meğer. Avantalarını verirseniz işinizi hallediyorlarmış. Bunlar dedikodu haline gelmiş ispatı olmayan yeminle anlatılan hikayeler.

Tam korsan adası Tortuga'ya döndük.
Ev araba piyasası tamam ama teknoloji piyasasında öyle bir durum yok bence.
Fiyatlar yükselince geri zor iniyor ama stokçuluk pek yok bence.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri