Citroen Ami Mevzusu Doğru mu?

G Çevrimdışı

GökselSaraçoğlu 

DeDe
Aktif Üye
19 Haz 2019
137
57
ben ve ülkenin çoğunluk kısmı, zaten para olmadığından, et , ve benzeri bir sürü şeyi alamıyoruz. parası olup da alımları kısıtlananlar olursa, ancak memnun oluruz gibi görünüyor. biri yiyip, diğeri bakmaz en azından. :krotey
Yanlış anlaşılmalar olmasın diye uzun ve örnekli yazmaya dikkat ediyorum ama yine yanlış anlamışsınız beni sayın gercekrambo gercekrambo . Parası olan alsın almasın olayı veya parası olanda alamasın dolayısıyla parası olmayıp alamayanla eşitlensin değil, anlatmak istediğim. Bizi nereye doğru güttükleri ile ilgili düşüncelerimi yazmaya çalışıyorum. Parası olan, alım gücü olan da aynı, alım gücü olmayan da aynı ve tehlikeli bir dünyaya doğru sürülüyoruz.

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
nasıl olacak bu işler böylee ?

Ya birileri gelip bizi kurtaracak, ya da birileri bizi kandırıp duracak. Biz kendi kendimizi düzeltemiyoruz çünkü.

Kurtarıcı joker hakkımızı da kullanmışız. Zamanında gelmiş. Her şeyi de önümüze altın tepside sunmuş. Onun bize neyi nasıl miras bıraktığını anlamadan, toplumsal idrakı, anlayışı o seviyeye getirmeden de bir şeyi düzeltemeyiz. Çok tren kaçmış çok.

Toplumsal idrakı oluşmuş toplumların ortak özelliği çok uzun yıllar çok büyük acılar çekmeleri. Izdırap çekeceğiz özetle. Ve çektikten sonra da unutmayacağız. O da şayet var olmaya devam edersek.

Bu arada da memleketten giden gidene. İnsanlar haklı olarak hayatlarının ellerinden çalınmasını istemiyorlar. Emek hırsızlığı en kötü şey. Bu gidişle uzaya gönderilecek vatandaşımız bile gittiği gezegene sığınma başvurusunda bulunacak.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
İnsanların açgözlülüğüne yönetimin beceriksizliğide eklendikçe biz bundan böyle arabayı evi lüks olarak görmeye devam ederiz. Hükümeti değiştirmek yetmez, insanımızı da değiştirmeliyiz!

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,776
Abi benim umudum yok eskiye dönecek her şey diye. Ama bu ülke daha zor zamanlar geçirdi. Belki..
potansiyel var. şu anda her şeyin kötü olmasının temel sebebi, her şeyin çok kötü idare edilmesi. eğer birazcık şansımız varsa, ülkeyi gerçekten önemseyen, kendi çıkarlarını değil, vatandaşların çıkarlarını öncelik alan bir yönetim gelir ve kısa vadede olmasa bile, 5-6 yıl sonra eski günlere yakın hale geliriz. unutmayın, ülke yararına akması gereken bütün musluklar, birilerini cebine akıyor. bunlar az buz paralar değil, milyar dolarlardan söz ediyoruz. tarım, sanayi ayağa kaldırılır. katma değeri yüksek ürünlerin üretilmesi için ar-ge başlatılır. birilerini zengin etmek yerine, kaynaklar buralara verilir. temel sorun enflasyon mesela, iktidardaki 2 parti için sorun değil bunlar. neden peki? % 35 civarı garip bir kitle, açlıktan öldüğü halde bunları desteklediği için.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Abi benim umudum yok eskiye dönecek her şey diye. Ama bu ülke daha zor zamanlar geçirdi. Belki..
Abi gideceklerini bildikleri için yandaşlarına yaptıkları sözleşmelerin içerisinde 2040 lar 2070 ler havalarda uçuşuyor, Siyasi erk bitse de nema bitmesin hamleleri bunlar. Ancak o köprüler yollar ballı ihaleler ile ilgili Cumhuriyet çocukları tek tek hesabını soracak buna inanın.

tarikk Çevrimdışı

tarikk 

Süper Üye
6 Ocak 2018
1,631
33
Abi gideceklerini bildikleri için yandaşlarına yaptıkları sözleşmelerin içerisinde 2040 lar 2070 ler havalarda uçuşuyor, Siyasi erk bitse de nema bitmesin hamleleri bunlar. Ancak o köprüler yollar ballı ihaleler ile ilgili Cumhuriyet çocukları tek tek hesabını soracak buna inanın.
Uzun zaman alacak şeyler abim . Sabretmek zor yine de bu durumlarda

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri