ÇAY MAKİNESİYLE İLGİLİ İLGİNÇ BİR DURUM

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
A Adem Helvacı İlahi Adem ustam valla hiç güleceğim yoktu, Allah ta sizi güldürsün... :haha1La minör değil de La bemol deseydiniz cuk oturacaktı. :kiskisDo bemol diye bir şey zaten yoktur. Ama benzetmeniz yinede harikaydı doğrusu... :clapBu arada açıklamalarınız da öyle. Çok teşekkür ederim. Hem zaman ayırdığınız için, hem de açıklamaya çalıştığınız için. Yazınızı okuduktan sonra hemen deneme yaptım. Ne yazıkki suyu karıştırmak sesi hiç kesmiyor. Su kaynayıncaya kadar ses devam ediyor. Demekki bu sese katlanacağız. Ben katlanmasına katlanırım da aşağıdakiler ve yukarıdakiler nasıl katlanacak onu bilemiyorum artık. Umarım bir gün kapıma dayanmazlar. :hihi Sevgiyle kalın. :cay

Benzetme harikaydı dostum. Bu gece sayenizde bayağı neşeli geçti.:clap2
Aslında konuyu muhabbete çevirdiğim için üzülmedim desem yalan olur ,ama sonra baktım ki minör bemol derken süper oluyor konu ,"hadi alo ,devam et" dedim inan :)
Yoksa yazmayacaktım ki konu dağılıyor ,ama konu sahibi sen olunca duramadım ,eh bir de A Adem Helvacı girince kapıdan içeriye bak artık muhabbete :kiskis ,biz telefonda muhabbete başladığımızda 1 saat sonra tel kapanıyor ,artık kim geri ararsa ,artık adem açmıyor benim aramamı neredeyse :haha1

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Kireçlenme kaynaklı ses bizim semaver kireçlenince fazla ses çıkarıyor kireç çözücü
Yada tuzruhu ile kireçlenme varsa yıkayın durulayın kireci söktürün seste azalma olacaktır

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Kullanılan çeliğin kalınlığı buna sebep olabilir mi? Önceleri kullandığım ketılın biri çok ses yapıyordu, biraz kireç bağlayınca ses azalıyordu.
Yüzeyi kireç kaplayınca ısınma daha yavaş gerçekleşiyor.
Aynı durum çamaşır makinelerinde de oluyor.
Kazan temizliğinin önemli olmasının nedenlerinden biri buydu.
Rezistans kireç ve deterjan artığı ile kaplandığı için ısı suya daha az aktarılıyor, bu da daha fazla elektrik tüketimine sebep oluyor.

Bence taban ve gövde daha iyi yapılsa sorun çözülür.
Ya da ürünün kapağı daha yalıtımlı olacak ki, kapak kapandığında içerdeki mevzudan haberimiz olmayacak. :kiskis

A Adem Helvacı ocakta yap abi çayı sen de, eskiden elektrik mi vardı? :hihi

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Rezistans kireç ve deterjan artığı ile kaplandığı için ısı suya daha az aktarılıyor, bu da daha fazla elektrik tüketimine sebep oluyor.

Ya da ürünün kapağı daha yalıtımlı olacak ki, kapak kapandığında içerdeki mevzudan haberimiz olmayacak. :kiskis

Şuan Altus ketıl kullanıyorum onda ses sorunu yok. Kirecini sık çözdürürüz yine de ses yapmıyor. Biraz da malzeme kalitesi ile alakalı. Çoğu ketıl ve çay makinesi ince malzemeden yapılıyor artık. Beko çay makinemiz var çeliği biraz kalın o da ses yapmıyor. Korkmaz Tria serisi su ısıtıcılar malzeme olarak güzel ama ses durumunu bilmiyorum. Çamaşır makinesinde kireç artınca sesli ısıtıyor, 2-3 ayda bir kazan temizliği yapıyoruz.

RUHİTAN Çevrimdışı

RUHİTAN 

Aktif Üye
11 Tem 2021
260
64
Kireçlenme kaynaklı ses bizim semaver kireçlenince fazla ses çıkarıyor kireç çözücü
Yada tuzruhu ile kireçlenme varsa yıkayın durulayın kireci söktürün seste azalma olacaktır
Kireçlenme yok çünkü çaydanlığı alalı daha iki ay olmadı ve kireçlenmesin diye de arıtılmış sudan koyuyorum suyu.

Sevgili umut. bunların resistansı kireçlenmez çünkü su görmüyor. Çaydanlıkta da kireç yok çünkü yeni.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Kireçlenme yok çünkü çaydanlığı alalı daha iki ay olmadı ve kireçlenmesin diye de arıtılmış sudan koyuyorum suyu.

Sevgili umut. bunların resistansı kireçlenmez çünkü su görmüyor. Çaydanlıkta da kireç yok çünkü yeni.
Altını sökme imkanınız varsa orda rezistans vidalarırı var gevşek ise biraz sıkın
ince kireç tabakası vardır belli belirsiz
Garantili ürün servise gönderin baksınlar
Ses çok rahatsız edici servis baksın

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Şuan Altus ketıl kullanıyorum onda ses sorunu yok. Kirecini sık çözdürürüz yine de ses yapmıyor. Biraz da malzeme kalitesi ile alakalı. Çoğu ketıl ve çay makinesi ince malzemeden yapılıyor artık. Beko çay makinemiz var çeliği biraz kalın o da ses yapmıyor. Korkmaz Tria serisi su ısıtıcılar malzeme olarak güzel ama ses durumunu bilmiyorum. Çamaşır makinesinde kireç artınca sesli ısıtıyor, 2-3 ayda bir kazan temizliği yapıyoruz.
Aynı şeylerden bahsettim zaten.
Rezistans kısa devre sonucu yoğun miktarda titreşir.
Suya yaptığı etki de malum.
Ses oluşur.
Bunu önlemenin yolu malzemeden geçer.
Bu küçük ev aletleri işinde, özellikle uygun fiyatlılarda, Çin tekel olmuş.
Tasarım, mühendislik hak getire.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt