ÇAY MAKİNESİYLE İLGİLİ İLGİNÇ BİR DURUM

RUHİTAN Çevrimdışı

RUHİTAN 

Aktif Üye
11 Tem 2021
260
64
Günde yarım saat elektrikli çay makinası (1800W) kullanınca aylık yaklaşık 14-15 lira elektrik faturasına katkı sunuyor. Halbuki doğalgaz ocak yemekleriyle bile okadar gelmiyordu, hem tadından hemde ekonomisinden dolayı çaydanlığa döndük. Gerçekten çayın tadını unutturmuş bize bu plastik zımbırtılar :)
Doğal gazı olanlar için öyle de bizim için değil. Eskiden birbuçuk ayda bir tüp değiştiriyordum şimdi altı ayda bir. Çünkü benim çaydanlık ocaktan pek inmez. Bu arada plastik olanlarını asla kullanmam. Kullandıklarım hep inoxdur.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Doğal gazı olanlar için öyle de bizim için değil. Eskiden birbuçuk ayda bir tüp değiştiriyordum şimdi altı ayda bir. Çünkü benim çaydanlık ocaktan pek inmez. Bu arada plastik olanlarını asla kullanmam. Kullandıklarım hep inoxdur.
Hocam tüp fiyatını bilmiyorum ama tahminen elektrik daha pahalıdır diye düşünüyorum :) Inoxta bir çelik çaydanlık hatta mümkünse bakımı yapılabiliyorsa bakır çaydanlık tadını vermiyor.

B Çevrimdışı

Başkan2005 

Yeni Üye
21 Eyl 2018
40
60
Bu ses gerçekten kabul edilebilir bir ses değil. Bence imalatta kullanılan malzeme ile ilgili bir sorun.
Bende yerli üretim inox Tefal çaycı var, biraz fokurdama sesi haricinde ses çıkarmıyor. Yazlıkta yerli üretim inox Homend var, o da çok sessiz. Yazlıkta daha önce Arçelik cam çaycı vardı, onda da böyle bir ses duymadık.
Hepsi Adem Beyin deyimiyle "tümleşik rezistans taban" ama hiç ses yok. İade etme imkanınız varsa iade edin, veya kusurlu ürün diye değişim
talep edin derim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt