Çamaşır makinelerindeki pamuklu eko programlar tam kapasite yıkama yapmıyor mu?

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
49
şebeke voltajınız gece ve gündüz 220v stabilse bu değerlere yakın olur gündüz 220v gece 210-215 lere düşüyorsa a+++ değil b olur şebeke voltajı düşerse kullandığınız cihazlar aradaki farkı kapatmak için daha fazla akım çekecek bu tüketiminizi artıracak

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Pitbull Pitbull
Termosifon prize 24 saat bağlı kazanlı olanlardan ise fark ettiğin farkı oluşturur maalesef. Bir de elektrik saatini kontrol et bence. Bizim saati şubat ayında eski diye ücretsiz değiştirdi dağıtım şirketi, ortalama 200 ₺ gelen fatura mart ayında 140 Nisan ayında 160 ₺ geldi şoktayım... :slap

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
49
konu dışı fırın alıyorsunuz altı pişirmiyor diye servis kaydı açtırıyorsunuz servis geliyor fırın alt şasesine ilave rezistans takıp gidiyor. a+++ fırın c oluyor. firmaların enerji etiketleri tam bir muamma Türkiyedeki enerji alt yapısı malum bu değerleri görmek zor.

Pitbull Çevrimiçi

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,107
43
Pitbull Pitbull
Termosifon prize 24 saat bağlı kazanlı olanlardan ise fark ettiğin farkı oluşturur maalesef. Bir de elektrik saatini kontrol et bence. Bizim saati şubat ayında eski diye ücretsiz değiştirdi dağıtım şirketi, ortalama 200 ₺ gelen fatura mart ayında 140 Nisan ayında 160 ₺ geldi şoktayım... :slap
Saat değişeli 3-4 yıl oldu elektronik saat takıldı. 50 litrelik ariston sg 50 r model termosifon var. Sadece duş alınacağı zaman fişi takılıyor.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
şebeke voltajınız gece ve gündüz 220v stabilse bu değerlere yakın olur gündüz 220v gece 210-215 lere düşüyorsa a+++ değil b olur şebeke voltajı düşerse kullandığınız cihazlar aradaki farkı kapatmak için daha fazla akım çekecek bu tüketiminizi artıracak
bizim fatura 230 TL altı hiç gelmiyor şebeke voltajı sabitlemişler gece gündüz 208 volt bizim fatura ondan mı ? kabarık geliyor bu yandaşlar çok çakalll :kiskis

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Saat değişeli 3-4 yıl oldu elektronik saat takıldı. 50 litrelik ariston sg 50 r model termosifon var. Sadece duş alınacağı zaman fişi takılıyor.
Bizimki de elektronik saat idi ama yine de değişim yaptılar... Daha doğrusu kendileri ölçüp biçip değiştirmişler bize sms gelince öğrendik... Eyvah dedim fatura katlanır şimdi ama tam tersi oldu... :alsana

İstersen termosifonu düşük ayarda 24 saat prize takılı tut sadece duş alınacağı zaman dereceyi yükselt, değişen çok fazla bir şey olmayacak... Buz gibi kazanı birden ısıtmak için yükleniyorsun ve sarfiyat artıyor...

Bu benim görüşüm.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Buzdolabı A+ tanıdığımın ki de aynı sınıflarda hatta onun çamaşır makinesi bizimkinden daha plusu az. Sadece marka farkı var. Onun buzdolabı beko çamaşır mk ve bulaşık grundig. Benim full altus markanın paylaştığı tüketim değerlerinden çok şüpheliyim. Evde farklılık sadece onun kombi benim termosifon var. Tek termosifon bütün evdeki eşyaların 1 aylık elektriğini tüketmez herhâlde.
Termosifon aylık 100 lira kafadan tüketir. Boşuna başka cihazlarda arama hocam.

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
596
Termosifon hocam sizin fatura sebebiniz, sabah kalkıp çayı kettleda ısıttığın suyla demliyorsan, banyodan sonra şöyle bi rahat rahat saçımı kurutayım diyorsan, fırında şöyle güzel bişeyler yapayım diyorsan, her kıyafetim ütülü olsun istiyorsan, garibim çamaşır makinesinin çektiği elektriği de çok görmeyeceksin :sirit E tabiki günlük bulaşık+çamaşır makinesi çalışıyorsa bunlar da arttırır. Termosifon elektrikli şohbenden çok elektrik harcar, şofben kullandığın suyu ısıtıyorken termosifon içindeki depoyu ısıtıyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Evde her şey bol plus faturada pluslu geliyor. Amacım bunu bulmak. Hangisi uçuruyor bu kadar. Aynı eşyalara sahip birine max 120₺ gelirken benimki 2 katından fazla geliyor.
Fiyatları artıran taraf uçuruyordur hocam.
Dikkat ederek illa ki tasarruf edersin ama enflasyon ve artan birim fiyatlarla bu şekilde mücadele edemezsin ne yazık ki. :bilmiyom

Geri
Üst Alt