Çamaşır kurutma makinesi kondanser temizligi nasıl yapılır?

I Çevrimdışı

independent

Süper Üye
12 Haz 2023
647
39
Pitbull Pitbull ben de kurutma makinesine ek filtre takılır mı diye düşünüyordum.Benim kurutma makinemde de kondanser filtresi yok.Konu oldukça ilgimi çekti.Filtre çekmecesi diye mi geçiyor?Bir de rica etsem filtrenin resmini makineye kilitlendiği yerden çekebilir misin?

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,106
43
Pitbull Pitbull ben de kurutma makinesine ek filtre takılır mı diye düşünüyordum.Benim kurutma makinemde de kondanser filtresi yok.Konu oldukça ilgimi çekti.Filtre çekmecesi diye mi geçiyor?Bir de rica etsem filtrenin resmini makineye kilitlendiği yerden çekebilir misin?
Ben buradan aldım.

16866001911062090613162672485496.jpg

Bayramda bu filtreninde ne kadar koruma sağladığı hakkında konuya ekleme yapacağım. Bu filtreyi taksanız bile %100 olarak hav koruması yapmıyor.

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Ben tozları alıp, suyunu döküyorum. Bu kısmı üfürükten süpürge tutuyorum. Çalışıyor sıkıntı çıkmadı şimdiye kadar, kafaya takmayın birsey olmaz

I Çevrimdışı

independent

Süper Üye
12 Haz 2023
647
39
Pitbull Pitbull çok teşekkür ederim.Ben de alacağım.Filtre kısa kalmıyor değil mi?Siyah plastik kısmı tam yapışıyor mu?

Akigo35 Akigo35 ne kadar zamandır kullanıyorsunuz?

Pitbull Pitbull almadan önce uyumlu mu diye servise danıştınız mı?

Son düzenleme:
Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,106
43
Pitbull Pitbull çok teşekkür ederim.Ben de alacağım.Filtre kısa kalmıyor değil mi?Siyah plastik kısmı tam yapışıyor mu?

Fiktre tam uyumlu. Üretici bu konuyu gorupte olcuyu degistirmezse dahada kullaniriz. Adem abiye sormustum oda servis arkadasindan teyit almisti.

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43

5 yıl oldu.
Bir kullanıcı, cihazı kılavuzda yazdığı gibi kendine düşen şekilde baktıktan sonra gerisi kendine dert arama olur bana göre.Cihaz İşini yaptığı sürece sorun yoktur. Düzgün çalışmadığı zaman eli tornavida tutan biri, bilinçli şekilde bazı şeyler deneyebilir. Şahsen bu şekilde durmadan birsey aranırsa kişi kendine zarar verir diye düşünüyorum.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,342
64
5 yıl oldu.
Bir kullanıcı, cihazı kılavuzda yazdığı gibi kendine düşen şekilde baktıktan sonra gerisi kendine dert arama olur bana göre.Cihaz İşini yaptığı sürece sorun yoktur. Düzgün çalışmadığı zaman eli tornavida tutan biri, bilinçli şekilde bazı şeyler deneyebilir. Şahsen bu şekilde durmadan birsey aranırsa kişi kendine zarar verir diye düşünüyorum.
Sözüm meclisten dışarı, kimse KK okumaz ki TR'de :)

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Sözüm meclisten dışarı, kimse KK okumaz ki TR'de :)
Maalesef, ama herseyi de biliyorlar 🙃 herseyi bir kenara bıraktık, zaten müşteriye ait yerler kapaklı, tornavida kullanmadan açılacak şekilde tasarlanmış. Yani zaten sizin yapmanız gereken buraları açıp temizlemek,kontrol etmek.Kimse kusura bakmasın ama garanti içinde olan ve çalışan bir cihazı açıp kurcalarsaniz keyfe keder bakım isterseniz ücret istemesi gayet normal. 🙃Bu konu bile bana göre bilinçli bir tüketici hareketi değil. Bu şahsi görüşüm

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,342
64
Maalesef, ama herseyi de biliyorlar 🙃 herseyi bir kenara bıraktık, zaten müşteriye ait yerler kapaklı, tornavida kullanmadan açılacak şekilde tasarlanmış. Yani zaten sizin yapmanız gereken buraları açıp temizlemek,kontrol etmek.Kimse kusura bakmasın ama garanti içinde olan ve çalışan bir cihazı açıp kurcalarsaniz keyfe keder bakım isterseniz ücret istemesi gayet normal. 🙃Bu konu bile bana göre bilinçli bir tüketici hareketi değil. Bu şahsi görüşüm
Kesinlikle katılıyorum :ok

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Reis, satarken yılda bir bakım istiyorlar. Kasko yapacaktım hatta ve yılda bir bakım yapılmazsa kasko iptal oluyor. Garanti de iptal oluyor diye yutturmaya çalıştılar da o hikaye.

Genel olarak klima petekleri gibi burada da zamanla koku olabildiğini yazmışlar çok yerde. İşini iyi yapıp yapmadığı konusu bu kadar göreceli olmamalı. Verim düşüklüğü de bir sorundur ve herşeyden önce milli sermayeyi korumak için bunu gidermek vatandaşlık görevidir. Okulda biz böyle öğrendik.

Yani maalesef ben haksız olduğunuzu düşünüyorum. Konu sahibi sizden çok daha bilinçli bir tüketici benim gözümde.

Not:
Elektrik Elektronik Mühendisi diplomalı bir bilgisayar yazılımcısıyım. Yani üretici tarafında olmak için eğitim almış şekilde yorumluyorum. Keza bilgisayar programlarımızı da asla "iş görüyor" demeyiz ve dönem gerektirdikçe verimlilik arttıran güncellemeler üretiriz. Bilinçli tüketici de bu güncellemeleri yapmak zorundadır. Elektronikte de cihazın ilk günkü gibi çalışabilmesi için gerekli bakımları yaptırması gerekir. Aracımızın 25.000 km boyunca viskozitesini koruyabilen yağını 15.000 km periyotla değiştirmemiz gibi.

Geri
Üst Alt