Çamaşır kurutma makinesi kondanser temizligi nasıl yapılır?

Pitbull Çevrimiçi

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,101
43
Klima temizleme sıvılarının, klimacıların kullandığı profesyonel olanları o sizin dediğiniz. O kimyasallar üreticisine göre değişmekle birlikte 1/15 ve hatta 1/25 ölçek sulandırılıp kullanılan, ona rağmen zehirleyici ve delici deforme edici kimyasallardır. Benim bahsettiğim ise son kullanıcıların güvenle kullanabileceği ve hatta bir dönem vestel'in Vesplus adı altında sattığı ürünler. Bu bahsettiklerim son kullanıcıların güvenli kullanımına göre ayarlanmış olan, ilk sıktığınızda köpükleşip serpantinlere yapışan, sonra sıvılaşıp oradaki yapışan toz kir partiküllerini de akıtan bir malzeme. Elbette ki bunun aşağıya akacağını unutmamak lazım. Klimalarda drenaj tavasından akıp gidiyor dışarı ama burada durum farklı.

Screenshot_20220902-100751.jpg

Üreticinin dediğine göre bu köpürme yapmayıp alimünyuma zarar vermiyormuş.

Pitbull Çevrimiçi

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,101
43
Bu şekilde filtreler buldum ısı pompalı modellerde de kullanabilindiği yazıyor.

Bu arada cihazın kompresör bilgisinide vereyim.

Screenshot_20220902-181333.jpg

Son düzenleme:
Pitbull Çevrimiçi

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,101
43
İlk ilacı sıktım 2-3 dakika sonra su ile duruladım. Bu şekilde yaklaşık 4-5 defa yaptım. Her duru su sıktıkdan sonra makineyi herhangibir programa alıp çalıştırıyorum 20-30 saniye kadar kandansere sıkmış olduğum ilaç ve su direk yukarıya su deposuna geliyor. 3 depo dolusu su boşalttım. İlk iki depo kara idi sonradan berraklaştı. Depoya temiz su gelene kadar ve kondanserden ilaç gidene kadar (köpük) su ile durulamaya devam ettim. 1.5 saat sürmekte. Sıfır gibi oldu.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
İlk ilacı sıktım 2-3 dakika sonra su ile duruladım. Bu şekilde yaklaşık 4-5 defa yaptım. Her duru su sıktıkdan sonra makineyi herhangibir programa alıp çalıştırıyorum 20-30 saniye kadar kandansere sıkmış olduğum ilaç ve su direk yukarıya su deposuna geliyor. 3 depo dolusu su boşalttım. İlk iki depo kara idi sonradan berraklaştı. Depoya temiz su gelene kadar ve kondanserden ilaç gidene kadar (köpük) su ile durulamaya devam ettim. 1.5 saat sürmekte. Sıfır gibi oldu.

İnsanın içi rahat olunca da huzuru bir başka oluyor :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Adem Helvacı Filtre işini grundıg markasının kullandığı kondanser filtreyi taksam olur mu acaba? Tehlikeli bir durum oluşturur mu? Birde 2 tane model var ikiside iş görür heralde.

İçeriklerde sevgili Okan ( A aeronics ) kardeşimizin uyarısını dikkate alıp tercihte bulunmamız lazım. Ben bunu servis arkadaşa da bir sorayım aynı zamanda.

Pitbull Çevrimiçi

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,101
43
85₺ lik elinde kalmamis. 195₺ olani aldim bizimkide oyleydi tam takır oldu.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt