Çamaşır kurutma makinesi kondanser temizligi nasıl yapılır?

Reset Çevrimdışı

Reset

Aktif Üye
20 Nis 2022
69
48
Valla ben bir önceki kurutma makinamın kazanını kendim söktüm götürüp sanayide sarı kaynak yaptırdım getirip taktım. İstedikten sonra her şey oluyor yani biraz da sabır ve dikkat ile sökersiniz de takarsınız da

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,105
43
Valla ben bir önceki kurutma makinamın kazanını kendim söktüm götürüp sanayide sarı kaynak yaptırdım getirip taktım. İstedikten sonra her şey oluyor yani biraz da sabır ve dikkat ile sökersiniz de takarsınız da
Cihazın garantisi var. Oluşabilecek mekanik bir sorunda ihale direk bana kalacak.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,105
43
Klima için daikin servisten fiyat aldım dış ünite değişim olduğundan sadece iç üniteyi bakım yapacaklar fiyat 250 tl. Kurutmadaki alan çok daha küçük ama fiyat 2 katı.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Klima için daikin servisten fiyat aldım dış ünite değişim olduğundan sadece iç üniteyi bakım yapacaklar fiyat 250 tl. Kurutmadaki alan çok daha küçük ama fiyat 2 katı.
Söküm videosu varsa söküp kendiniz yapın.
Oradan tazyikli su verseniz içeri gidecek o zaman da sıkıntı işte.
Islatıp ince tel fırça ile kendinize çekmeye çalışın tozları.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,105
43
Söküm videosu varsa söküp kendiniz yapın.
Oradan tazyikli su verseniz içeri gidecek o zaman da sıkıntı işte.
Islatıp ince tel fırça ile kendinize çekmeye çalışın tozları.
Ben tazikli su vermeyeceğim. Bu klima temizleme sıvıları asidik herhalde oraya sıktığımda onları eriteceğini söylediler. Yani en azından klimada o şekilde yapıyormuş.
O tozlar eridiği zaman kondanserin altında aynen garık gibi su yolu var direk pompanın olduğu yere gidiyor oradanda pompa ile su kabına pompalanacak.

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
Robot supurgelerin içinde bulunan incecik siyah filtre hava akışını bozmayacaktir düşüncesindeyim.

Çok güzel fikir :ok
Şeytanın avukatlığı bana kaldı desenize. O bölge sıcak havaya maruz kalan bir bölge olması lazım. Bu durumda o plastikten üretilmiş filtre eriyebilir ki bu daha büyük problemlere neden olacaktır.

Hangi şehirlerdesiniz bilemiyorum ama İstanbul'da olanlar için Karaköy Perşembe Pazarında filtre malzemeleri satan yerlerde çeşitli sıklıkta üretilmiş paslanmaz çelikten üretilmiş filtre telleri var rulo ile satılan. Onlar daha güvenli olacaktır.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Ben tazikli su vermeyeceğim. Bu klima temizleme sıvıları asidik herhalde oraya sıktığımda onları eriteceğini söylediler. Yani en azından klimada o şekilde yapıyormuş.
O tozlar eridiği zaman kondanserin altında aynen garık gibi su yolu var direk pompanın olduğu yere gidiyor oradanda pompa ile su kabına pompalanacak.
Kaba giden hat tıkanmasın da.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Şeytanın avukatlığı bana kaldı desenize. O bölge sıcak havaya maruz kalan bir bölge olması lazım. Bu durumda o plastikten üretilmiş filtre eriyebilir ki bu daha büyük problemlere neden olacaktır.

Hangi şehirlerdesiniz bilemiyorum ama İstanbul'da olanlar için Karaköy Perşembe Pazarında filtre malzemeleri satan yerlerde çeşitli sıklıkta üretilmiş paslanmaz çelikten üretilmiş filtre telleri var rulo ile satılan. Onlar daha güvenli olacaktır.
Adam yaaaaa😎🥰🧿

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Klima temizleme sıvılarının, klimacıların kullandığı profesyonel olanları o sizin dediğiniz. O kimyasallar üreticisine göre değişmekle birlikte 1/15 ve hatta 1/25 ölçek sulandırılıp kullanılan, ona rağmen zehirleyici ve delici deforme edici kimyasallardır. Benim bahsettiğim ise son kullanıcıların güvenle kullanabileceği ve hatta bir dönem vestel'in Vesplus adı altında sattığı ürünler. Bu bahsettiklerim son kullanıcıların güvenli kullanımına göre ayarlanmış olan, ilk sıktığınızda köpükleşip serpantinlere yapışan, sonra sıvılaşıp oradaki yapışan toz kir partiküllerini de akıtan bir malzeme. Elbette ki bunun aşağıya akacağını unutmamak lazım. Klimalarda drenaj tavasından akıp gidiyor dışarı ama burada durum farklı.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt