Çamaşır kurutma makinesi kondanser temizligi nasıl yapılır?

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Reis, satarken yılda bir bakım istiyorlar. Kasko yapacaktım hatta ve yılda bir bakım yapılmazsa kasko iptal oluyor. Garanti de iptal oluyor diye yutturmaya çalıştılar da o hikaye.

Genel olarak klima petekleri gibi burada da zamanla koku olabildiğini yazmışlar çok yerde. İşini iyi yapıp yapmadığı konusu bu kadar göreceli olmamalı. Verim düşüklüğü de bir sorundur ve herşeyden önce milli sermayeyi korumak için bunu gidermek vatandaşlık görevidir. Okulda biz böyle öğrendik.

Yani maalesef ben haksız olduğunuzu düşünüyorum. Konu sahibi sizden çok daha bilinçli bir tüketici benim gözümde.

Not:
Elektrik Elektronik Mühendisi diplomalı bir bilgisayar yazılımcısıyım. Yani üretici tarafında olmak için eğitim almış şekilde yorumluyorum. Keza bilgisayar programlarımızı da asla "iş görüyor" demeyiz ve dönem gerektirdikçe verimlilik arttıran güncellemeler üretiriz. Bilinçli tüketici de bu güncellemeleri yapmak zorundadır. Elektronikte de cihazın ilk günkü gibi çalışabilmesi için gerekli bakımları yaptırması gerekir. Aracımızın 25.000 km boyunca viskozitesini koruyabilen yağını 15.000 km periyotla değiştirmemiz gibi.
Bakin ben Vestel, arcelik servislerinde yıllarca çalışmış biriyim. Araba, bilgisayar gibi seyler bu konudan bağımsız zira bakım gereksinimleri vs tamamen farklı . 5 yıldır kullanıyorum, bir tamirci olduğum halde içini açmadım, ne koku var ne kurutma sorunu.Ben servis elemanı olarak nelerden bakım adı altında para alındığını görmüş biriyim. Tamamen para kazanma amaçlı. Bana göre işin ehli olmadığınız şeylerin içini acmamalisiniz. Benm söylediğime katılıp katılmamak tabiki size kalmış. Benim ne sizi ne konuyu açan arkadaşı doğru bulamadığım gibi. Makinelerde kullanıcıya ait bakım ve temizlikleri yapıp,çalıştığı sürece kullanın, keyfe keder kapak açıp, hele ki bir tamirci değilseniz, sadece nur topu gibi yeni dertler edinirsiniz kendinize 🙃

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Bakin ben Vestel, arcelik servislerinde yıllarca çalışmış biriyim. Araba, bilgisayar gibi seyler bu konudan bağımsız zira bakım gereksinimleri vs tamamen farklı . 5 yıldır kullanıyorum, bir tamirci olduğum halde içini açmadım, ne koku var ne kurutma sorunu.Ben servis elemanı olarak nelerden bakım adı altında para alındığını görmüş biriyim. Tamamen para kazanma amaçlı. Bana göre işin ehli olmadığınız şeylerin içini acmamalisiniz. Benm söylediğime katılıp katılmamak tabiki size kalmış. Benim ne sizi ne konuyu açan arkadaşı doğru bulamadığım gibi. Makinelerde kullanıcıya ait bakım ve temizlikleri yapıp,çalıştığı sürece kullanın, keyfe keder kapak açıp, hele ki bir tamirci değilseniz, sadece nur topu gibi yeni dertler edinirsiniz kendinize 🙃
Makineyi açma konusundaki fikrinizi doğru buluyorum ancak verimlilik esasındaki titizliği bilinçli tüketiciliğin kapsadığını söylüyorum. Hiç bir sorun olmadığını düşünüyor olmanız geçerli bir argüman değil 🫡

Kondanserin şeklinin amacının yüzey alanını arttırarak verim arttırmak olduğunu zaten biliyoruz. Temizlenemeyen ve artık yalıtım malzemesine dönüşmüş kirin de bu yüzey alanını azaltacağını biliyoruz. Dolayısıyla verimlilik adına temizlenmesi gerekliliği konusunda tüketici uyarılmalıdır.

Makineyi kendisi açmaması gerektiğine katılıyorum ama buna cesaret edebiliyorsa bana laf düşmez. Ek olarak birebir uyan ve kirlenmeyi geciktiren o filtre çözümü de övgüye layık bana göre. Çünkü üretici burada o parçayı koymayarak kâr ediyorsa tüketici de bu kârı bir yerlere ödemek durumunda kalacaktır. Bu da bakım periyotlarının kısalmasıyla oluyor. Para kazanma amaçlı olan konunun kökünde o parçanın olmaması, neticesinde de bakım gerekliliğinin çoğalması yer alıyor.

Buna tersten bakmak faiz sebep enflasyon sonuç demek gibi bir şey 😂

Muhammet Sarıçam Çevrimdışı

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
717
34
Ben buradan aldım.

16866001911062090613162672485496.jpg

Bayramda bu filtreninde ne kadar koruma sağladığı hakkında konuya ekleme yapacağım. Bu filtreyi taksanız bile %100 olarak hav koruması yapmıyor.
Abi, Vestel kurutma makinesine uyar mı acaba?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt