Bulaşık makinesinin sepetinde boya atması ve paslanmalar var.

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
8 senelik Bosch bulaşık makinemizin sepetlerinin alt kısmında noktasal paslanma vardı. Sista kırmızı silikon pasların üstünü kapattım. Şimdilik sorun yok:mutlu 2 sepet alsam neredeyse yeni makine fiyatını bulacak.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Paslanmaz çelik diye aldığımız kazanda paslanma yapar mı? BM komple mi değiştirilir.
Ne yazikki paslanmaz çelik kullanılan kimyasal ve kitapçık dışındaki temizleme yöntemleri yapılırsa evet paslanir. Örnek; tahta saplı bıçak, sirke, çamaşır suyu gibi gibi

Vestelde garantiyr girmiyor ücretli değişim oluyordu çünkü kazan değişimi yapılmıyor.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ne yazikki paslanmaz çelik kullanılan kimyasal ve kitapçık dışındaki temizleme yöntemleri yapılırsa evet paslanir. Örnek; tahta saplı bıçak, sirke, çamaşır suyu gibi gibi

Vestelde garantiyr girmiyor ücretli değişim oluyordu çünkü kazan değişimi yapılmıyor.
Ben sirke kullanıyorum açıkçası ve hatta bir ara aklıma şey geldi. Bir kimya laboratuvarına vesplus kireç önleyici (Temizleyici toz) ve sirke yollayarak içerik analizi yaptırtıp kimyasal eşleşmelere bakacaktım.

Yine aklıma getirdin :kiskis

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,101
43
Sepetlerin üstündede ufak çatlama oluşmuştu. Aradım söyledim 2 sepette değişti. Üst sepet diğeri gibi değil değişmiş şekli farklı. Eskisinden sökülen fincanlıklar yenilerine telleri kalın olduğu için uymadı. Sepetlerin kalınlığı fark edilecek düzeyde. Yani fabrika belki kalın boya atmıştır bilemiyorum. Şimdi fincanlık siparişi verildi bekliyoruz.

IMG_20210508_133009.jpg
IMG_20210508_132946.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Sepetlerin üstündede ufak çatlama oluşmuştu. Aradım söyledim 2 sepette değişti. Üst sepet diğeri gibi değil değişmiş şekli farklı. Eskisinden sökülen fincanlıklar yenilerine telleri kalın olduğu için uymadı. Sepetlerin kalınlığı fark edilecek düzeyde. Yani fabrika belki kalın boya atmıştır bilemiyorum. Şimdi fincanlık siparişi verildi bekliyoruz.

IMG_20210508_133009.jpg
IMG_20210508_132946.jpg
Şimdi şöyle düşünelim.

2 yılda 200 er liradan (Sallıyorum rakamı) 2 kere sepet değiştirecek şekilde üretim yapmak yerine 400 tl ürün başı genel maliyet olarak değerlendirirsek
En baştan 3 lira kalitesinde sepet ile üretim yapmak daha kârlı değil mi acaba bu üreticiler için?
Aynı zamanda marka imajını da düşünerek cevap verilmesi tercihimdir :ok

(Ben cevabı biliyor olsam da genel kitlenin düşüncesini merak ediyorum :) )

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Şimdi şöyle düşünelim.

2 yılda 200 er liradan (Sallıyorum rakamı) 2 kere sepet değiştirecek şekilde üretim yapmak yerine 400 tl ürün başı genel maliyet olarak değerlendirirsek
En baştan 3 lira kalitesinde sepet ile üretim yapmak daha kârlı değil mi acaba bu üreticiler için?
Aynı zamanda marka imajını da düşünerek cevap verilmesi tercihimdir :ok

(Ben cevabı biliyor olsam da genel kitlenin düşüncesini merak ediyorum :) )
Hayır zararlı ?
Çünkü herkes tavsiyeforumundan değil, herkes bilinçli değil...
Zaten her türlü kenarda stok tutmak zorundasın. Birde Maliyet yapalım.

1000 TL bulaşık makinesi ürettim, 2000 TL satış fiyatın olsun.
10.000 adet bundan sattın. Kâr oranı ; 10000000 diyelim....

Bu parçayı 100 kişi değiştirsin ve işçilik ile farzı misal toplam 120 TL olsun 12000tl yapar.
Hala 9.988.000tl kâr dasin.
Sen bunun maliyetini arttirdikca kâr oranın düşecek. Her müşteri geri dönüş yapmıyor.
Kimine normal geliyor veya umursamıyor.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,101
43
Sepetleri komple inceledim. Kutuda geldi ama önceden açılmıştı. Alt sepet hatasız üstte hatasız sadece üst sepetin sol demirinde sanki bir yere çarpılmış sonra antipas sürülmüş sonrada tek kat beyaz boyanmış gibi. Böyle olunca insan bizdekini alıp zımpara antipas boyayıp başka şikayetlere takılıyor mu acaba diye düşünesi geliyor. Servis gelince soracağım bir sey olmaz derse 1 seneye o köşe atar yine. Bu paslanmayıda kalitesiz deterjan kullanmaktan olabilir dedi. Pril gold ve frosch makinenin üzerindede duruyor.

IMG-20210508-WA0001.jpg

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Hayır zararlı ?
Çünkü herkes tavsiyeforumundan değil, herkes bilinçli değil...
Zaten her türlü kenarda stok tutmak zorundasın. Birde Maliyet yapalım.

1000 TL bulaşık makinesi ürettim, 2000 TL satış fiyatın olsun.
10.000 adet bundan sattın. Kâr oranı ; 10000000 diyelim....

Bu parçayı 100 kişi değiştirsin ve işçilik ile farzı misal toplam 120 TL olsun 12000tl yapar.
Hala 9.988.000tl kâr dasin.
Sen bunun maliyetini arttirdikca kâr oranın düşecek. Her müşteri geri dönüş yapmıyor.
Kimine normal geliyor veya umursamıyor.
Bende umursamam küçük pas için servisi aramam makina işini yapıyor çalışıyor sepetteki pasa takılmazdım servis değiştiriyorsa aramakta fayda var birde gelen servis personel önemli abi birşey yok normal bu birşey olmaz diyebilirdi

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,101
43
Bu değişen üst sepetin şekli değişik olduğu için yıkama kalitesi düşer mi? Makinedeki fıskıyeler eskisine göre mi tasarlanmış oluyor?

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,101
43
Servis yeni geldi. Gelen fincanlıklarda uymadı 2-3 takım getirmişlerdi. Üst sepet baya uğraştıracak servisi herhal. Fabrikada kutuda sepet gönderiyor ama plastikleri koymuyor. Sanırsın milyonluk mal.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Servis yeni geldi. Gelen fincanlıklarda uymadı 2-3 takım getirmişlerdi. Üst sepet baya uğraştıracak servisi herhal. Fabrikada kutuda sepet gönderiyor ama plastikleri koymuyor. Sanırsın milyonluk mal.
Kırılır diye ayrı pakette gönderiyor olabilir.
Yedek parçayı servisten temin ediyorsanız zaten üretici firmanın malıdır muhtemelen.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt