Bu ne yaman çelişki

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Öncelikle internette satışın neredeyse sıfır tl maliyetle olduğu algısının yanlış olduğunu belirteyim. Onun da kendine özgü risk ve masrafları var ki öyle düşük de değil. Bu işi yapanlar daha iyi anlatır.

Temennilerinize ben de katılıyorum. Lakin ülkemizdeki mevzuat, teamüller ve piyasa şartları neticesinde “denge” bu şekilde kurulmuş. Kurulum yapıldıysa servis raporu şart fiili olarak. Yarın öbür gün mevzuat değişir tamamen “kayıtsız şartsız” iade hakkı mecburi olur ve fiilen uygulanırsa o zaman yeni bir denge kurulur. risk primi, iade nedeniyle uğranacak masraf, değer kaybı vb fiyatlara yansıtılır. İade alınan da ayrıca kusuru belirtilip başkasına satılır.
Yalnız o gün gelene kadar servis raporu istenecek, hoşumuza gitmese de.

İngilizceniz var ise “restocking fee” konusunu bir araştırın derim. Kurulumlu bir ürünün sebepsiz iade hakkı rapor vb istenmeyecek şekilde bir gün gelirse para iadesinin kesintili olması da beraberinde gelecektir kanımca.

Tesla Çevrimdışı

Tesla

Aktif Üye
2 Ara 2020
88
Ben maliyet 0 tl demedim. Mağazanın masrafının yaninda a nerdeyse 0 tl dedim. Ikisi aynı sey değil.Yazacak çok sey var ama bu muhabbet uzar gider :) Size katılmıyorum ama fikirlerinize saygı duyuyorum. Bakalım inşallah ülkemiz için hayırlısı olur.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Evet yapayım bilgilendirmeyi. Trendyol sorunsuz bir sekilde iademi kabul edip parayı hesabima yatırdı
Güzel haber, bilgilendirme için teşekkürler. Geçmiş olsun, daha doğrusu kolay halletmişsin...

* * *

Hatayı yapanları eleştiriyoruz bazen abartıyoruz, bu olayda kısa sürede yorgunu yokuşa sürmeden müşteri talebini kabul ederek yerine getiren kim varsa şahsen teşekkür ediyorum. Bu ülkede maalesef, olması gerekenler, bir lütuf gibi sunulduğu için bu teşekkürü de mecburen yapıyoruz artık.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt