Bu alana klima takılabilir mi

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
Odanın ayrı bir dış cepheye açılan bir penceresi yok dış cepheye koyarsam pimapen var pimapenin yanında çamaşır demiri var dışarıya olması için pimapenin olmaması gerek

364E3EE6-957A-4E15-88FB-2223E8C7846E.jpg
Bu fotoğraftaki pencere sanki sabit pencere ve sağ tarafı da dış cephe duvarı gibi duruyor.
Pimapenci sabit camı çıkartır, dış ünite bağlandıktan sonra da cam yerine geri takılır. olası servis ihtiyacında biraz uğraştırabilir ama nedense bana en mantıklı bu gibi geldi.

F Çevrimdışı

Fıratt

Aktif Üye
28 Ağu 2022
107
39
Bu fotoğraftaki pencere sanki sabit pencere ve sağ tarafı da dış cephe duvarı gibi duruyor.
Pimapenci sabit camı çıkartır, dış ünite bağlandıktan sonra da cam yerine geri takılır. olası servis ihtiyacında biraz uğraştırabilir ama nedense bana en mantıklı bu gibi geldi.
Evet fotoğrafta ki pimapenin arkası dış cephe eğer o pimapen sökülüp yerine yeniden takılırsa oraya koyulacak zaten o camın arkasında bu evde önce oturanın klimasının ayakları hala duruyor sökülebilirse onun üzerine koyabilirler

Ama yerindeki sabit pimapeni söküp tekrardan yerine takabilirler mi

Edit: Ben bugün camcımla konuştum o sizin dediğiniz işlemin biraz zorlayacağını söyledi

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Üzerimde çatı yok ben ara kattayım ve pimapen var pimapenden dolayı dış üniteyi dışarıya koyamazlar bir tek

3878A4A7-570E-44FE-BE84-E6CE6D265B46.jpg
11DAEAE9-1515-4111-96D1-09B39FD65608.jpg
BD0F4B35-A289-426E-A87E-9FF8162E9EB8.jpg

yer balkon var ben yine resimlerini koyuyorum

BD0F4B35-A289-426E-A87E-9FF8162E9EB80f9f6fe42244fb7b.jpg

Bu fotoda ok işaretlerinin tam uçlarının gösterdiği yerler çift camı tutan çıtaların yuva noktaları. Önce uzun köşeden başlayacak şekilde o ek yerinden ince düz tornavide ve bir küçük çekiç ile tornavidanın ucunu o alana yerleştirip çekiç ile tıklayıp araya giriyor ve esnetip o çıtayı yerinden çıkartıyorsunuz. Sonra diğer 4 çıtayı da çıkartıp vantuz ile o camı yerinden alıyorsunuz. Ancak almadan evvel çıtanın çıkmış hali ile camın dayandığı (Duvar tarafı) sınırı işaretleyin pimapen üzerine.

Şimdi ben detaylarda göremedim ya da gözümden kaçmış olabilir ancak buraya takılacak olan klima 24 lük değilse ve eski üretim değilse yeni nesil klimalar 1/4 3/8 boru kullandığı için 1/2 1/4 kadar kalın yani çaplı olmayacaktır o nedenle o camın sınırının işaretlendiği noktadan duvara doğru olan kısmın olduğu yer kesilir ve boru o noktadan geçirilip montaj bittikten sonra cam aynı şekilde yerine takılır.

Penciler uğraşmak istemez yoksa yapılmayacağından veya yapılamayacağından değil.

Cam yokken dış ünite montajı da yapılır rahatlıkla.

F Çevrimdışı

Fıratt

Aktif Üye
28 Ağu 2022
107
39

Bu fotoda ok işaretlerinin tam uçlarının gösterdiği yerler çift camı tutan çıtaların yuva noktaları. Önce uzun köşeden başlayacak şekilde o ek yerinden ince düz tornavide ve bir küçük çekiç ile tornavidanın ucunu o alana yerleştirip çekiç ile tıklayıp araya giriyor ve esnetip o çıtayı yerinden çıkartıyorsunuz. Sonra diğer 4 çıtayı da çıkartıp vantuz ile o camı yerinden alıyorsunuz. Ancak almadan evvel çıtanın çıkmış hali ile camın dayandığı (Duvar tarafı) sınırı işaretleyin pimapen üzerine.

Şimdi ben detaylarda göremedim ya da gözümden kaçmış olabilir ancak buraya takılacak olan klima 24 lük değilse ve eski üretim değilse yeni nesil klimalar 1/4 3/8 boru kullandığı için 1/2 1/4 kadar kalın yani çaplı olmayacaktır o nedenle o camın sınırının işaretlendiği noktadan duvara doğru olan kısmın olduğu yer kesilir ve boru o noktadan geçirilip montaj bittikten sonra cam aynı şekilde yerine takılır.

Penciler uğraşmak istemez yoksa yapılmayacağından veya yapılamayacağından değil.

Klima 7000 btu klima ve yeni sıfır klima sağ olun Adem hocam bunu bir düşüneceğim ya da ya da en kötü o fotoğraf daki kirişin üzerine koyacağım en son çare olarak

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,414
Resimlere baktım pimapenin tam biriminden dışarıya delik açıp hemen pencenin altına montaj ettirebilirsiniz.
montaj borusu belki biraz daha uzun olur.

F Çevrimdışı

Fıratt

Aktif Üye
28 Ağu 2022
107
39

Klima 7000 btu klima ve yeni sıfır klima sağolun
Resimlere baktım pimapenin tam biriminden dışarıya delik açıp hemen pencenin altına montaj ettirebilirsiniz.
montaj borusu belki biraz daha uzun olur.
artık öyle yaptıracağım internetten videolara baktım adem hocamın okla gösterdiği çerçevedeki kapakları sökünce cam geliyor cam oradan çıkınca rahatlıkla dış üniteyi oraya takabilirler bakır boru için çerçevenin kenarından biraz delerler. Siz çerçeveyi sökün diyince bende komple sökülecek sandım aslında kolaymış

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,414
Klima 7000 btu klima ve yeni sıfır klima sağolun

artık öyle yaptıracağım internetten videolara baktım adem hocamın okla gösterdiği çerçevedeki kapakları sökünce cam geliyor cam oradan çıkınca rahatlıkla dış üniteyi oraya takabilirler bakır boru için çerçevenin kenarından biraz delerler. Siz çerçeveyi sökün diyince bende komple sökülecek sandım aslında kolaymış
Camı kestirmek zor olabilir bunun yerine penin aşağıya bitiminde duvarı delip dışarı çıkmanın daha kolay olacağını düşünüyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri