Botech uydu alıcı

H Çevrimdışı

hulusim

Aktif Üye
12 Kas 2017
85
Yardım edin yanlis yazilim yukledim ekran acilista takili kaldi botech piko 500 hd plus ne yapmam lazım teşekkürler şimdiden.

20210116_230755.jpg

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Nasıl oluyor kutuyu bilgisayarami baglamam lazim nasil bir yol izlemem lazim aydınlatır mısınız beni
sanırım gx6605s işlemciye sahip GXDownloader ile yazılım yüklemeniz gerekir , rs232 kablo lazım
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
benimde ayni sorunum var rs232 ile yazilim attim cok defa sonuc ayni
yazılım yüklendi deyip işe yaramyor sa , flaşın yeniden yazılması ile çözülür, elinde flaşı yazacak aparat son kullanıcıda genelde olmaz, en yakın teknik servis yolu gözükür

K Çevrimdışı

kabakmurat16

Yeni Üye
22 Haz 2021
3
44
yazılım yüklendi deyip işe yaramyor sa , flaşın yeniden yazılması ile çözülür, elinde flaşı yazacak aparat son kullanıcıda genelde olmaz, en yakın teknik servis yolu gözükür
size bir sorum olacak ch341a gibi aparatla flasa yazilim atabilirmiyim. eger atabileceksem yazilim olarak uydunun normal yazilimini mi atacagim. tesekkurler

L Çevrimdışı

luckyfather

Aktif Üye
25 May 2018
89
55
Dostlar daha önceki mesajda belirtiğim şekilde mutfakta kullanmış olduğum Botech 500hd uydu alıcı en üstte arkadaşın belirttiği gibi açılışta botech yazısında kaldı formdan edindiğim bilgiler neticesinde rs232 ile yükleme yaptım fakat şuanda uydu uzaktan kumanda algılama gözü kırmızı ışıkta beklemede ve açmıyor benim neyapmam lazımda bunun açmasını sağlayabilirim.....

teraspy Çevrimiçi

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,273
64
Dostlar daha önceki mesajda belirtiğim şekilde mutfakta kullanmış olduğum Botech 500hd uydu alıcı en üstte arkadaşın belirttiği gibi açılışta botech yazısında kaldı formdan edindiğim bilgiler neticesinde rs232 ile yükleme yaptım fakat şuanda uydu uzaktan kumanda algılama gözü kırmızı ışıkta beklemede ve açmıyor benim neyapmam lazımda bunun açmasını sağlayabilirim.....
Yazılım var mı elinde ,yani hangi yazılımı yükledin acaba ,bir yere yükleyip ver bakayım ,neden yüklenmedi.Mesela aşağıdaki linke yükle bakayım :

osmanke Çevrimiçi

osmanke 

Süper Üye
Top Poster Of Month
13 Tem 2021
2,622
59
yazılımları gx loaderle yüklemeye gerek yok usb flas bellek ile yüklemeniz yeterli
Botech Tüm Seri *** Yükleme Açıklaması
BOTECH *** yükleme

1:Pc ile cihaz bağlantını Rs232 kaplo ile sağla (com ayarına gerek yok bunda otomatik bulur)

2:uydu alıcısı acık ve kanal seyretme modunda olacaktır

3:***maker prg çalıştır (ca10000vacı için LSI seceneginin yanındadaki kutucugu işaretle)

(Diğer tüm modeller için STİ 5518 yanındaki kutucugu işaretle )

4: Download ikonuna basın gelen menüden tamam deyip

gelen menüden GÜNCEL KBN dosyasını secin (yani *** dsy)

yükleme kısa sürecek ve cihaz kapanıp tekrar acılacaktır..İşlem sona ermiş demektir..

Not:Buşekilde yaparsanız eski ***leri silip yeni ***leri yüklemiş olursunuz.

Eski ***leri silmeden üstüne yazmak için

4.adımdaki açıklamada gelen menüden Tamam degil bu sefer iptal,a basın

ADD2STB İkonuna basın

gelen menüden GÜNCEL KBN dosyasını secin (yani *** dsy)

yükleme kısa sürecek ve cihaz kapanıp tekrar acılacaktır..İşlem sona ermiş demektir..

BOTECH PİKO 500 HD YAZILIM VE LOADER

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri