teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Yazılım mesajın sonundadır,yenisi geldiğinde bu sayfada eklenecektir :ok

Aslında karar veremedim ,yayınlayıp yayınlamama konusunda,ama sonradan yolla dedim kendi kendime
Piko700 yazılım,gerçi test yazılımı,ama en azından nedir ne değildir görülsün istedim,tıpki piko600 gibi özellikleri,sanırım daha fazla özellik katılacak ,eksikleri var tabii
Henüz sıkıntılar giderilmemiş,pal-ntcs olayında sorun var,sadece PAL seçilirse HDMI çıkış veriyor , NTSC ise cihaz HDMI kapatıp AV moduna geçiyor,büyük sıkıntı bu
Ayrıca menüler çok süper olmuş,ancak kanal geçişleri 600 ze göre yavaş,tuner henüz zayıf,mesela 95 olan sinyal bunda 60-63 arasında ama donma yok,iptv ise oturmamış gibi,çok donuyor ,hatta çoğu zaman oynamıyor iptv sistemi 600 gibi,aynısı hatta,dedim ya,sedece menüler değişik bunda,diğer yazılım aynı,sanırım cramfs içindeki thema dosyası farklı ,o kadar.
İnfo bar fena değil ,kanal bilgileri sağ tarafta sinyal çubuklarının üzerinde,çok küçük kalmış,sağ bölüm aksak gibi görünüyor info bar içinde
usb net bunda da var,youtube da izlence görüntüsü yok,gelmiyor kare içine,sadece isim var,network update çalışmıyor,İnternet iptv içine usbden m3u dosyasını yükleyebiliyorsunuz,kanal sayısını test etmedim henüz,key menüsünü açmak için yine "Audio" tuşuna basıp 000 giriliyor.
Bence eksiği çok gibi görünüyor,en basitinden Türkçe çevirisi bozuk,halen renk ayarında "Renk" değil "Doygunluk" görünüyor ",renk ayarındayken varsayılan değerler seçme şansımız yok,OK basılıyor ama öntanımlı ayara gelmiyor,şifresiz kanallarda isimler "beyaz" ,şifrelilerde "sarı" olmuş,burada renk seçme şansımız yok,internetten altyazı indirme bunda da var
Menüler gerçekten güzel,acaba bunun menülerini (thema) 600 atsammı
Ne yazıkki bunda da cramfs içinde dvb klasörü yok,yani bize yazılımla fazla oynamayın denmiş ,kumanda değişmedi ama değişseydi sanırım ancak hexedit ile yapacaktık maalesef.Zaten hemen 600'e geri döndüm
Dediğim gibi yazılım "test yazılımı" dır :)
pi700_1.jpg

pi700_2.jpg

pi700_3.jpg

pi700_4.jpg

pi700_5.jpg

pi700_6.jpg

pi700_7.jpg

pi700_8.jpg

Piko 700 HD yazılımı:

digiulama Çevrimdışı

digiulama 

Süper Üye
5 Nis 2018
882
42
botech 700 yüklemek isteyen arkadaşlar ilk önce 1 nolu yazılım olan dump rs232 ile cihazınıza atın üstüne 2 nolu 700hd yazılımı usb ile atın fabrika ayarlarına getirin bütün dosyaları yukledikten sonra
link ilk mesajda verilmiştir.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
botech 700 yüklemek isteyen arkadaşlar ilk önce 1 nolu yazılım olan dump rs232 ile cihazınıza atın üstüne 2 nolu 700hd yazılımı usb ile atın fabrika ayarlarına getirin bütün dosyaları yukledikten sonra

[Gizli İçerik]

Deneyelim usta eline sağlık.
Next kany de dönüştürdüm baya hızlı ve görseli güzel ama cccam desteği zayıf. bazı identleri emüden kendileri kapamış. Power vu desteğide göremedim.

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
next kanky neye dönüştürdün

Pico 600HD yi next kanky ye çevirdim. Dolayısıyla oda bunların dönüştüğüne dönecektir. Kumanda nextin üniversal kumandasıyla kullanıyorum. Dosyayı editleyemediğimden nextin kumandasını aldım mecburen. CCCam den servere bağlanarak gayet güzel fox paketini açıyor. Numaratör çalışmıyor ama alıcı göz iş görüyor. Ayrıca nextin yazılımı zayıf olmakla birlikte görseli ve hızı daha iyi ve data stabil çalışıyor.

digiulama Çevrimdışı

digiulama 

Süper Üye
5 Nis 2018
882
42
Verdiğim linkteki 2 olanı direk usb ye atın kumandadan usb tusuna basın attıgınız dosyanın ustıne gelin gelene evet diyin yukleme yapacaktır.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
2.88 yazılım...

Eksileri :
Dil bozuk,düzeltilmesi gerekir
Favori kanalları ayarlayınca vede oradan bir kanal seçince otomatik olarak kanal 1.ci oluyor,mesela son kanalı izlemek istiyorsun,OK basınca kanal 1.kanala geçip orada kalıyor :)
Yazılım yedeklemede sadece kanal listesini ve keyleri yedekliyor,full yazılım yedeği yine gizli rakamlarda kalmış,düzeltilmeli
Usals ayarında neden 3 il var,kodlmayı yapanlar herhelde bu illerde doğmuşlar ve kendi şehirlerine göre ayarlamışlar ,İstanbul,Ankara ve Erzurum :)
LNB sinyal sevileri yine düşük ama görüntüde sıkıntı yok,köyde %43 ile bir kanalı çözüp izledim
Anten ayarlarında LNB frekansı ayarında mesela "elle - manuel" ayarıda olmalıydı(bazı yazılımlarda var,eklenebilir) ,2 adet LO frekans var ama değeri yok
Youtube'ta yine görseller yok,içi siyah ekran var.
RSS eklenemiş ama çoğu hatalı,kaldırın bari ortalıktan,onun yerine hava durumu ekleyin be mubarekler :)
VOD ve Apollo yine süresi geçmiş app ikisi,kaldırın bunları bari
Artıları:
Pal-ntsc düzelmiş,artık cihaz kapanmıyor
Ağ uygulamalarına bir çok app eklenmiş,özellikle mobil cihazlar için kumanda QR kod eklenmiş :)
İPTV yine hızlı,pat diye açıyor (usb net ile,wifi kullanmıyorum)
Genel olarak çok güzel beğendim doğrusu,tvde renkler güzel bazı kanalları dosya ile açıyor,köyde internet olmadan belgeselleri izledim :),çözülen kanalların isimleri "Sarı renk" ile gösteriliyor,
Uygulamalar:
IMG_20190614_023709.jpg

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri