A Çevrimdışı

A.Bozoğlu 

Süper Üye
25 Eki 2017
623
Teşekkkür ederim,iyi bayramlar hep beraber.Yarın getirecek usb-rs232 aparatını,denerim bakalım.Bu arada sendeki cihazda rs232 girişi nasıl,söküp baktın mı alper cihaza :alala
Botech piko 700 ile aynı, 3 pinli, ayrica icinde 4pinli bir soket daha var. hatta menüleride aynı idi sonra farklı bir yazılım attık ve geri dönemedim bir daha.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Botech piko 700 ile aynı, 3 pinli, ayrica icinde 4pinli bir soket daha var. hatta menüleride aynı idi sonra farklı bir yazılım attık ve geri dönemedim bir daha.
Bu gün senin yazılımı denedim benim pikoda :)
Bir yerde hata yapıyorsundur mutlaka,ama benim aklıma ilk gelen yazılımı rs232 için hazırlamadığındır :ok
Aşağıdaki fotoda anlattım alper,eğer flashta sıkıntı yoksa kesin yüklersin,ancak flash bozulmuşsa değiştirmelisin.Farklı yöntemlede atarsın yazılımı ama ben denemedim onu maalesef,denemediğim durumu da önermem biliyorsun :)
Aşağıdaki fotoya dikkat et,wepten indirdiğin yazılımlarda eğer mavi seçili yer varsa onu bir hex editör ile onun yanındaki fotoda görünen şekile getirip,farklı kaydet ile yeniden kaydedip yükle.Mutlaka yüklenecektir (flash sağlam ise).(bu konuyu da anlatmıştım ama bulamadım maalesef,hatta fotolu anlatım yapmıştım)
byalo-1.png

Bu arada sana hazırladığım eski bir yazılımı yükledim,istersen indirip dene :ok
Kullanıcılar için gizli metin:

A Çevrimdışı

A.Bozoğlu 

Süper Üye
25 Eki 2017
623
Bu gün senin yazılımı denedim benim pikoda :)
Bir yerde hata yapıyorsundur mutlaka,ama benim aklıma ilk gelen yazılımı rs232 için hazırlamadığındır :ok
Aşağıdaki fotoda anlattım alper,eğer flashta sıkıntı yoksa kesin yüklersin,ancak flash bozulmuşsa değiştirmelisin.Farklı yöntemlede atarsın yazılımı ama ben denemedim onu maalesef,denemediğim durumu da önermem biliyorsun :)
Aşağıdaki fotoya dikkat et,wepten indirdiğin yazılımlarda eğer mavi seçili yer varsa onu bir hex editör ile onun yanındaki fotoda görünen şekile getirip,farklı kaydet ile yeniden kaydedip yükle.Mutlaka yüklenecektir (flash sağlam ise).(bu konuyu da anlatmıştım ama bulamadım maalesef,hatta fotolu anlatım yapmıştım)
byalo-1.png

Bu arada sana hazırladığım eski bir yazılımı yükledim,istersen indirip dene :ok
*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***
Ustam ekteki dosyayı göremedim gizli metin diyor. bu yazılımın üzerine botech piko yada next kanky yüklüyorum, her hangi bir hata vermiyor ama yükleme bitince yazılım değişmiyor.

Aslında olayın özeti şöyle, alttaki yazılımı indirip loader ile yükledim, menü değişti next kumandası falan çalıştı, sonra güncelleme uyarısı geldi online üzerinden, online güncelledim ama beğenmedim. tekrar piko yada nexte bildiğim arayüze döneyim dedim, rs232 ile yüklediğimde yükleme tamamlanıyor fakat yazılım değişmiyor. yani online üzerinden güncelledikten sonra farklı bir yazılım atamadım.

Ekran-Goruntusu-344549a13c90ff9ced.png

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Önce işlem sekmesi üzerinden "flash eraseall" yapıp,yükleme yapmadan aç bakalım cihazını normal açılacak mı.

A Çevrimdışı

A.Bozoğlu 

Süper Üye
25 Eki 2017
623
Önce işlem sekmesi üzerinden "flash eraseall" yapıp,yükleme yapmadan aç bakalım cihazını normal açılacak mı.

Cihaz normal şekilde açılıyor zaten, açılışta premium hd yazılı bir logo geliyor, sistem bilgisindede u16 olarak görünüyordu sanirim.
sadece kumanda gözü numaratör çalışmıyor ve menü ing. Evde boya badana işleri var, biter bitmez "flash eraseall" deneyeceğim.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Cihaz normal şekilde açılıyor zaten, açılışta premium hd yazılı bir logo geliyor, sistem bilgisindede u16 olarak görünüyordu sanirim.
sadece kumanda gözü numaratör çalışmıyor ve menü ing. Evde boya badana işleri var, biter bitmez "flash eraseall" deneyeceğim.
O oo,boya işi :)
Hanıma "boyayayım evi" dedim ,bana "istemez kalsın böyle" dedi :haha1
Şaka bir yana,kolay gelsin diyorum sevgili alper :ok

A Çevrimdışı

A.Bozoğlu 

Süper Üye
25 Eki 2017
623

Edit: Emmi usb ile starsat sr1500hd ca yazılımını yükledim açılış logosu ve menü değişti, botech kumanda çalışıyor. Menü İngilizce.

Normal şekilde açıldı, loader ayarlarında bir hata olabilir mi? işlemci tipi 6605 seçince hata veriyor gerçi, o yüzden diğer seçiyorum.
Ekran-Goruntusu-36.png

Anakart resminide ekledim.

20220718_115413.jpg

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Edit: Emmi usb ile starsat sr1500hd ca yazılımını yükledim açılış logosu ve menü değişti, botech kumanda çalışıyor. Menü İngilizce.

Normal şekilde açıldı, loader ayarlarında bir hata olabilir mi? işlemci tipi 6605 seçince hata veriyor gerçi, o yüzden diğer seçiyorum.
Ekran-Goruntusu-36.png

Anakart resminide ekledim.

20220718_115413.jpg
Zaten "Diğer" seçeceksin alper,6605(s) olmayan lar farklı,bizimkiler(piko) 6605s işlemcili,ama bende bir de digimaster var,o 6605 :) loader farklı seçiliyor digimasterde.

A Çevrimdışı

A.Bozoğlu 

Süper Üye
25 Eki 2017
623
Zaten "Diğer" seçeceksin alper,6605(s) olmayan lar farklı,bizimkiler(piko) 6605s işlemcili,ama bende bir de digimaster var,o 6605 :) loader farklı seçiliyor digimasterde.
En son starsat 1500e çevirdim sonra next yazılımı attım çöktü, flaş erasel yapıp eski tarihli bir kanky yazılımı attım. Next olarak açıldı, pikoya geri dönersek iyi. 🤔

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt