ytigi Çevrimdışı

ytigi 

VIP
4 Nis 2019
435
36
işte benim yapmak istediğim portal . :)
Yapılmışı varmış demek. Kart nedir sizin ?

mb120 benimkisi :) birde temin sölemeyi unutmuşum gotel tv aça biliyoruz usbye veri atıyoruz aspx le kendi web sitemizi yapar gibi yapınca ip tvde izleye biliyoruz biraz uzun ama server hosting falan lazım ip tv üyeliği lazım ama bikez uğraşıp sıkıntısız izlene bilir hotel tvde Menü + 7935 açılıyor

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
üstat çok tşkrler :) sw ile önce ip tv aç sonra hotel tv aç bu arada standart portaldan çıkardım şimdi dediğin şekilde ip tv çekmeye çalışacağım
görüntü için listelerde /live/sdfdfadsfa.ts denedin mi bende o şekilde aldı görüntüyü bu arada

standart portal bu değildi sw den açılıyor bu şekilde güzel oluyormuş böyle :)
mb120 benimkisi :) birde temin sölemeyi unutmuşum gotel tv aça biliyoruz usbye veri atıyoruz aspx le kendi web sitemizi yapar gibi yapınca ip tvde izleye biliyoruz biraz uzun ama server hosting falan lazım ip tv üyeliği lazım ama bikez uğraşıp sıkıntısız izlene bilir hotel tvde Menü + 7935 açılıyor
Sevgili ytigi,altını çizdiğim bu yazdıklarını biliyorum zaten :) bizim kartlarda olmayan "ip tv kanal listesi" nin gelmemesidir,yoksa beniim tvdede (3çündede yani) açık iptv ama kanal listesi gelmiyor bende ,tvler için imzama bak :)
görüntü için listelerde /live/sdfdfadsfa.ts denedin mi bende o şekilde aldı görüntüyü
Bunu birdaha foruma giriş yaptığında ,güzelcene açık açık yaz bakayım,böyle şifreli gibi olmuş :)
live/qwert.ts nereye , nasıl yaptın,listenin örneğini de ver bakalım,sanki benim yazdığım tezi destekliyor gibi algıladım,yani kanalları sdx değil de aspx olarak alıyor gibi anladım,yine sanki harici server kurmak lazım dediğimide onaylıyor mu acaba.
Kısacası nasıl yaptığını güzelce anlat :ok
Bu arada bizim kartlarda bu işlem olmuyor,nedenini bilemiyorum sanki bir yazılım eksik gibi,ama elimizde veri olur en azından,gerçi kendi yaptığım ottiptv uygulamasını kullanıyoruz evcek,yani bende bu konuda sıkıntı yok,ama seninki gibi olursa daha da süper olur,kanalları menü içinde görürdük :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
işte benim yapmak istediğim portal . :)
Yapılmışı varmış demek. Kart nedir sizin ?
Sevgili rfve; bu menü zaten mb97de de buna benzer çıkıyor ama mb91 ve 96 da olmuyor :),hani sw profil içinde " SmartMenu-->SmartMenuItems" var ya,onun içinde ama mb91-96 kartlarda maalesef yok,yani bu menü "portal"menüsü içinde değil,tv uygulamasının içinde :ok

ytigi Çevrimdışı

ytigi 

VIP
4 Nis 2019
435
36
kusura bakmayın sayın teraspy gerçekte işimde yine bga donanım yazılım vakit olmadı girmeye :)

şimdi gelelim sorunuzun cevabına siz server var diyince ben drm serverı yaptınız sandım. dediğim olay için drm hbbtv server yapmamız gerekiyor ve ftp ille kedi sertifikalarımızı linklerimizi play ready ve drm dosyalarına atmamız gerekiyor.ayriyetten kendi portalımızın etkin olması için yine aspx sayfa yapmamız gerekiyor.
dediğiniz gibi olay windows drm server ile alakalı configratorü nette mevcut ben şuan kendi çabalarımla birşeyler çıkarmaya çalışıyorum bitirdiğimde sizede yollıyacacağım eğer tüm kartlarda çalışırsa kendi portalımızı yapmış oluruz hemde direk ip tv açmış oluruz vestel tvlerde :) bu arada vestel bizi izliyormu ? log alıyorlar tvlerden sanki :)
Sevgili ytigi,altını çizdiğim bu yazdıklarını biliyorum zaten :) bizim kartlarda olmayan "ip tv kanal listesi" nin gelmemesidir,yoksa beniim tvdede (3çündede yani) açık iptv ama kanal listesi gelmiyor bende ,tvler için imzama bak :)

Bunu birdaha foruma giriş yaptığında ,güzelcene açık açık yaz bakayım,böyle şifreli gibi olmuş :)
live/qwert.ts nereye , nasıl yaptın,listenin örneğini de ver bakalım,sanki benim yazdığım tezi destekliyor gibi algıladım,yani kanalları sdx değil de aspx olarak alıyor gibi anladım,yine sanki harici server kurmak lazım dediğimide onaylıyor mu acaba.
Kısacası nasıl yaptığını güzelce anlat :ok
Bu arada bizim kartlarda bu işlem olmuyor,nedenini bilemiyorum sanki bir yazılım eksik gibi,ama elimizde veri olur en azından,gerçi kendi yaptığım ottiptv uygulamasını kullanıyoruz evcek,yani bende bu konuda sıkıntı yok,ama seninki gibi olursa daha da süper olur,kanalları menü içinde görürdük :ok
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

kusura bakmayın sayın teraspy gerçekte işimde yine bga donanım yazılım vakit olmadı girmeye :)

şimdi gelelim sorunuzun cevabına siz server var diyince ben drm serverı yaptınız sandım. dediğim olay için drm hbbtv server yapmamız gerekiyor ve ftp ille kedi sertifikalarımızı linklerimizi play ready ve drm dosyalarına atmamız gerekiyor.ayriyetten kendi portalımızın etkin olması için yine aspx sayfa yapmamız gerekiyor.
dediğiniz gibi olay windows drm server ile alakalı configratorü nette mevcut ben şuan kendi çabalarımla birşeyler çıkarmaya çalışıyorum bitirdiğimde sizede yollıyacacağım eğer tüm kartlarda çalışırsa kendi portalımızı yapmış oluruz hemde direk ip tv açmış oluruz vestel tvlerde :) bu arada vestel bizi izliyormu ? log alıyorlar tvlerden sanki :)
birde sizin kartlarda html dosyalarını otomatik açıyorda mb120lerde açmıyor malesef :( açmış olsa direk portal yapar yönlendirme atardık seçeneklere ip tv ile canlı tv movies filan yapardık daha kolay olurdu :(

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
:) bu arada vestel bizi izliyormu ? log alıyorlar tvlerden sanki :)

birde sizin kartlarda html dosyalarını otomatik açıyorda mb120lerde açmıyor malesef :( açmış olsa direk portal yapar yönlendirme atardık seçeneklere ip tv ile canlı tv movies filan yapardık daha kolay olurdu :(
Evet,log alınıyor ,bunu çok önceki yıllarda da belirttim,ve şahsen dedim ki " eğer istese vestel loglara bakıp kullanıcı hatası" der geçerdi,tabii bu lafım "vestel beş para etmez" diyenlere,çünkü servis tvye baktığında bence herşeyi görüyor,servis görmese dahi,fabrikaya gittiği zaman görünüyor,hatta bir değil,bir kaç kayıt dosyası var,bu zaten linuxların temel özelliği,,madem bir sistem mühendisisin(öyle diyeyim) mutlaka linuxların tüm kayıtları tuttuğunu bilirsin,tabii o işletim sistemi için geçerli "tüm kayıtlar" olayı,ama tvlerde de aynen "kısıtlı"da olsa geçerlidir. (hatta kumandadan bastığımız tuş kodları da kayıtlıdır)
Evet,direk açması bizim için şans,htm,html direk açıyor ,bu arada madem bu konularla çok yakından ilgilisin ,starturl komutuyla (önceki konularda vardı, pek ilgi çekmemiş nedense ),portalı arkaplana atıp,direk link çalıştırılabilyor,aşağıdaki konuda anlattım :
Bugün bir şey daha buldum,ki sanırım en bomba bu olsa gerek,daha test etmedim açıkçası,ama çalışırsa artık buna kelime bulamam,çünkü bomba ve devrim'i kullandım,belkide ikisini kullanırım "Bomba devrim" diye :)
Bu arada ben MB97 kartta ıptv kanal listesi çıkmıyor demiştim,MB97de çıkıyor menüde,adı da "IPTV Only" ama eski model tvde klasörü ve içerikleri varken bu kart tvde olmaması tuhaf :) ,gerçi kopyalanabilir belki,veya link verilebilir.
Senin "direk portal yapar" dediğini zaten sevgili rfve rfve dostumla yapmaya çalıştık vede yaptık,yine bu topikte ilgili yazılar mevcut, ama sanki iptv olayı daha baskın çıktı bizim açımızdan,yani birden "öne" çıktı,ben mesela artık portala girmiyorum tvlerde (köydeki tv hariç,internet yok,telden giriyorum)smart tuşuna basınca ottplayer giriyoruz...
Yine,bu arada yaptığın server ve uygulamalarını ben şahsen bekliyorum :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
@ytigi
Bu arada unuttum,ekliyeyim ,aşağıdaki log kodları da MB97 kart içindir , yaptığım işlemleri görüyorsun,olduğu gibi kopyaladım,ekleme yok yani . :)
Kod:
ls
cd
cd mnt
ls
cd
cd conf/config
ls
mv environment.txt environment1.txt
cd
cd mnt/hd0a
ls
cp environment.txt /conf/config
cd
ls
cd conf/config
ls
cd
chown root:root /bin
chown root:0 /bin
ls
chmod 755 /bin
cd
ls -l
chmod -R 755 /bin
cd
ls
ls -l
chmod -R 777 /bin
ls
ls -l
ls -l
chown 1001:1000 oscam1
ls
ls -l
chown 1001:1000 oscam
ls -l
chown 1001:0 /bin
ls -l
ls
cd bin
ls
rm oscam
rm oscam1
ls
cd
mount -o remount -ro /
exit
ls
exit

ytigi Çevrimdışı

ytigi 

VIP
4 Nis 2019
435
36
Evet,log alınıyor ,bunu çok önceki yıllarda da belirttim,ve şahsen dedim ki " eğer istese vestel loglara bakıp kullanıcı hatası" der geçerdi,tabii bu lafım "vestel beş para etmez" diyenlere,çünkü servis tvye baktığında bence herşeyi görüyor,servis görmese dahi,fabrikaya gittiği zaman görünüyor,hatta bir değil,bir kaç kayıt dosyası var,bu zaten linuxların temel özelliği,,madem bir sistem mühendisisin(öyle diyeyim) mutlaka linuxların tüm kayıtları tuttuğunu bilirsin,tabii o işletim sistemi için geçerli "tüm kayıtlar" olayı,ama tvlerde de aynen "kısıtlı"da olsa geçerlidir. (hatta kumandadan bastığımız tuş kodları da kayıtlıdır)
Evet,direk açması bizim için şans,htm,html direk açıyor ,bu arada madem bu konularla çok yakından ilgilisin ,starturl komutuyla (önceki konularda vardı, pek ilgi çekmemiş nedense ),portalı arkaplana atıp,direk link çalıştırılabilyor,aşağıdaki konuda anlattım :
Bugün bir şey daha buldum,ki sanırım en bomba bu olsa gerek,daha test etmedim açıkçası,ama çalışırsa artık buna kelime bulamam,çünkü bomba ve devrim'i kullandım,belkide ikisini kullanırım "Bomba devrim" diye :)
Bu arada ben MB97 kartta ıptv kanal listesi çıkmıyor demiştim,MB97de çıkıyor menüde,adı da "IPTV Only" ama eski model tvde klasörü ve içerikleri varken bu kart tvde olmaması tuhaf :) ,gerçi kopyalanabilir belki,veya link verilebilir.
Senin "direk portal yapar" dediğini zaten sevgili rfve rfve dostumla yapmaya çalıştık vede yaptık,yine bu topikte ilgili yazılar mevcut, ama sanki iptv olayı daha baskın çıktı bizim açımızdan,yani birden "öne" çıktı,ben mesela artık portala girmiyorum tvlerde (köydeki tv hariç,internet yok,telden giriyorum)smart tuşuna basınca ottplayer giriyoruz...
Yine,bu arada yaptığın server ve uygulamalarını ben şahsen bekliyorum :ok

sayın teraspy ilgin için çok teşekkür ederim. vakit bukdukça bitirmeye çalışıhorum iptv olayını yal ız anlamadığım birşey niçin ptel tv modunda çalışıyor sadece normal modda kanal listeisnde göstermiyor.

bu arada log olayını şöyle hallettim modem çıkışına eski bir mikrotik 952 kurdum iç ağ olulturdum portları kapadım vestelin analistic adreslerini engelledim (amazondan almışlar hostları akıllılar) tv kapadım açtım aşağıdaki uyarı çıktı ??

Eyvah yakalamdık ban yiycez mac adresinden portal yalan olucak derken exit tulu ile tv açıldı normal girdi portala mühendislik yazılım harikası ama bypass yapmakta zevk işi

DSC_0017.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

@ytigi
Bu arada unuttum,ekliyeyim ,aşağıdaki log kodları da MB97 kart içindir , yaptığım işlemleri görüyorsun,olduğu gibi kopyaladım,ekleme yok yani . :)
Kod:
ls
cd
cd mnt
ls
cd
cd conf/config
ls
mv environment.txt environment1.txt
cd
cd mnt/hd0a
ls
cp environment.txt /conf/config
cd
ls
cd conf/config
ls
cd
chown root:root /bin
chown root:0 /bin
ls
chmod 755 /bin
cd
ls -l
chmod -R 755 /bin
cd
ls
ls -l
chmod -R 777 /bin
ls
ls -l
ls -l
chown 1001:1000 oscam1
ls
ls -l
chown 1001:1000 oscam
ls -l
chown 1001:0 /bin
ls -l
ls
cd bin
ls
rm oscam
rm oscam1
ls
cd
mount -o remount -ro /
exit
ls
exit

birde tl net ile basit bir sheel çalıltıra bilirmiyiz tv arayüzünden direk telnete girmek için bizde html ve ya başka bir site kodu çalılmıyor. çalılmıl olsa eskiden asp php shell fso lar vardı hatırlarsın belki bulunduğu serverın rootlamasından tur yazma haklarına kadar herşeyi kurcslstırdı telnet ile en azından full cmd çalıltırsak tv ekranında oda süper işimizi görücek seninle vin sh içleirnde komutları sınırlamışlar baktım bendeki eski war linuxten kopyaladım klasörü wgetfalan hapıyorda diper kodlarda command line hatası veriyor telnet

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
sayın teraspy ilgin için çok teşekkür ederim. vakit bukdukça bitirmeye çalışıhorum iptv olayını yal ız anlamadığım birşey niçin ptel tv modunda çalışıyor sadece normal modda kanal listeisnde göstermiyor.
bu arada log olayını şöyle hallettim modem çıkışına eski bir mikrotik 952 kurdum iç ağ olulturdum portları kapadım vestelin analistic adreslerini engelledim (amazondan almışlar hostları akıllılar) tv kapadım açtım aşağıdaki uyarı çıktı ??

birde tl net ile basit bir sheel çalıltıra bilirmiyiz tv arayüzünden direk telnete girmek için bizde html ve ya başka bir site kodu çalılmıyor. çalılmıl olsa eskiden asp php shell fso lar vardı hatırlarsın belki bulunduğu serverın rootlamasından tur yazma haklarına kadar herşeyi kurcslstırdı telnet ile en azından full cmd çalıltırsak tv ekranında oda süper işimizi görücek seninle vin sh içleirnde komutları sınırlamışlar baktım bendeki eski war linuxten kopyaladım klasörü wgetfalan hapıyorda diper kodlarda command line hatası veriyor telnet
Aslında portları kapatmakla maalesef kurtulamadın loglardan :) çünkü tv kendi içine kaydediyor,bunun en basit hali ,hani usbye profilleri koyup tvye yolluyoruz ya,usb de görünen "power_up" dosyası oluşuyor,gerçi bu log değil gibi görünüyor ama bu kayıtları tvnin " usb operations" tıkladığımızda kaydediyor ,yani (en azından benim tvde böyle ,sizinkilerde de böyledir :) )
İkinci altını çizdiğim konuya gelirsek :)
Sen beni 60 yaşında "hacker" yapacaksın galiba,shell dosyaları ile :hihi
Gerçi denemedim değil ,ama php çalışmıyor,htmlye çevirmek lazım (php to html) , ama artık programlar kalmamış googlede :)
Üçüncü altını çizdiğim konuda ise,tvye yeni bir busybox yüklemek gerekiyor,tabii cinsi Mips olmalı,o zaman full komut sistemine cevap veriyor,Mips dedim ama bendeki kartlar Mips,sanırım diğer kartlar farklı,bunu telnet ile öğrenirsin,komutunu daha önce vermiştim :
Kod:
cd proc       KLASÖRE GİRERİZ

cat /proc/cpuinfo        İŞLEMCİYİ ÖĞRENİRİZ
Bendeki 3 tvnin işlemcisi Mips.
Busybox bin klasöründedir,biliyorsundur mutlaka ama senin adında herkese vereyim yolunu :ok
Kod:
cd bin

Myhellim Çevrimdışı

Myhellim

Yeni Üye
13 May 2019
13
45
MB95 smart konusunda acayip yetersiz kaldığı için IPTV işlerine heves falan etmiyorum.
İleride Android kutu alırsam o zaman girişirim.
Sağol yine de paylaşımın için.

(Smarta girince camdan atasım geliyor TV'yi çaktırmayalım. :hihi)
Aynen kardesim smart tv yi kasmaktan başka hicbir ise yaramıyor. Tv lere uygun veya smartlara uygun tv uretmeleri gerekir sanki biri kaplumba biri çıta ?

V Çevrimdışı

volkantasan

Yeni Üye
3 Tem 2019
4
37
merhabalar. Nexon marka televizyonumda Vewd içinde Ottplayeri 1 yıldır sağlıklı olarak kullanıyordum. 2 gündür smartta herşey çalışıyor fakat ottplayer hata veriyor. hada kodu şöyle

syntax eror at line 1 while loading: in charcter escape sequence: unexpected end of script .

WhatsApp-Image-2019-07-03-at-11.01.38-1.jpg
WhatsApp-Image-2019-07-03-at-11.01.50.jpg

teraspy teraspy Ustadın verdiği tak kullan şeklinde yaptım çalıştı ancak flasdiski takınca smart komple gidiyor sadece ottplayer çalışıyor.
bu hatanın çözümü hakkında yardımcı olabilecek birisi varmıdır? şimdiden teşekkürler.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt