Birkaç TV Arasından Önerebileceğiniz TV var mı?

T Çevrimdışı

TMoE_55

Yeni Üye
21 Nis 2018
10
31
TV almak istiyorum ve pek bilgim olmadığı için buraya da danışayım dedim. Hazır 3 gün tatilken şu işi de aradan çıkaralım diye az buçuk araştırma da yaptım, sonra zaman olmuyor malumunuz :)

TV kullanım amacı; klasik Türk aile tipi TV izleyicisi diyebilirim. 55 civarı yaşlarında 2 kişi TV izleyecek. Büyük bir oranda (%90) Türk televizyonları ve yapımları izlenir yani.
Zaman zaman TV'ye bilgisayar bağlanıp film izlenebilir, Smart TV kullanılabilir ama bu ayda maksimum 3-4 defa olur; çok değil.
Belki maç izlenir yine.
Kullanım amacı çok talepkar olmadığından da dolayı çok para harcamak istemiyorum. Maşallah dolar/euro etkisiyle fiyatlar bayağı uçuk zaten.

Bu bağlamda;
4K TV almaya karar verdim.
49 inç ve yukarı TV alayım dedim. Aslında bu da kafamı karıştırıyor. 43 inç'i tamamen aklımdan sileyim mi arkadaşlar? Salon 25-30 m2? Kafamda canlandıramadım; 43 inç küçük mü kalır?
Fiyatının çok olmasını pek istemiyorum, o yüzden 4K olsa bile düşük fiyat aralığında bir TV (2000-3000 TL arası, bu paralar da fazla da piyasa bu maalesef) araştırması yaptım.
Bu fiyat aralığında illa ki Smart TV ve dahili uydu alıcı geldiğinden ekstra bir artı olarak görmüyorum bunları.

Vatan ve Mediamarkt sitelerinden araştırdım, az buçuk tanındık yerlerden almak istiyorum. Yine az buçuk tanındık markaları filtreledim. Sorun çıkarsa garantiyle falan ekstra uğraşmak hem canım istemiyor hem de zerre zamanım yok.

İlgili fiyat aralığı için 49-50 inç TV'ler şöyle sıralanabilir;
LG49UJ630V.APDZ
VESTEL49UD9400
VESTEL49UD9300
VESTEL49UD8400
VESTEL49UD8800
VESTEL49UB9100
VESTEL49UB8300
PHILIPS50PUS6262/12
VESTEL50UD8800

Bunlardan HDR özelliğine sahip olan 3 tane var;
LG49UJ630V.APDZ
VESTEL49UD9300
PHILIPS50PUS6262/12

Tarama hızı 1600 veya 1800 olan da 3 tane var (diğerleri 900 veya 1000);
LG49UJ630V.APDZ
VESTEL49UD9400
VESTEL49UD9300

Hem tarama hızı yüksek hem HDR'a sahip olan 2 tane var;
LG49UJ630V.APDZ
VESTEL49UD9300

Şimdi sorum şu; HDR veya tarama hızı klasik bir TV izleyicisini ne kadar etkiler? Bunlar bir artı mıdır? Artı değilse neye bakmalıyım tam olarak? Hepsinde dahili uydu alıcı var, hepsinde Smart TV var ve açıkçası panel kalitesinden de anlamıyorum :) Panel kalitesi hakkında nasıl bir araştırma yapabilirim (panel konusunda karşıdan izlenme falan da önemliymiş, her açıdan izlenebilmesi lazım maalesef; koltuk düzenini düşünürsem durum bu)? Önerisi olan var mı ya da? Listedeki/liste dışındaki şu TV bu fiyat aralığında çok iyidir gibi?

Bu arada bu IPS, VA farkı tam olarak nedir? IPS her açıdan izlenebilir denmiş; görüntü kaliteleri arasında çok ciddi farklar yoksa IPS daha mantıklı oluyor benim için (her açıdan izlenebilir olması lazım gibi düşünebilirsiniz, TV'nin direkt karşısından izlenmeyecek veya oyun da oynanmayacak zaten). Genelde alışveriş sitelerinde de bu panel tipi yazılmıyor. Nereden öğreneceğim?

Not: Konu tarihleri daha güncel olduğu için yeni konu açayım dedim. Genel TV tavsiye konusu da var ama mesajları nispeten daha eski ve ayrı öneri konuları da bol bol var. Yine de yanlış yere konu açtıysam mesajım genel konuya taşınabilir.

unreleased Çevrimdışı

unreleased 

Aktif Üye
7 Ocak 2018
422
İhtiyaçlarınızın az olması sebebiyle listenizdeki her televizyonun sizi tatmin edecektir diye düşünüyorum. Yine de garanti konusunda Vestel'in öne çıktığını göz ardı etmemek gerek.

Ekran boyutu konusu artık kişisel bir seçim oldu sayılır, kimisi 40" büyük derken kimisi de (ben:kiskis) 55" küçük diyor. İzleme mesafesine bağlı olarak 30m² bir odada 49" ideal olur düşüncesindeyim.

HDR kaynak/içerik olmadığı müddetçe televizyonun HDR olmasının pek önemi yok. Gerçi HDR'yi desteklemek için panelin belirli standartlarda olması gerektiğinden, dolaylı yoldan az da olsa iyileşme hissedebilirsiniz.

Tarama hızında panelin gerçek değeri önemli olandır, üreticiler yazılımla bu değerleri arttırdığı için artık pazarlama unsuru oldu ne yazık ki. İstenilen derecede etkisi yok diyebiliriz, yoksa bu televizyonlar tir tir titremezdi.:kiskis

Panel kalitesine ise hiç girmiyorum.:bilmiyom

Genel olarak IPS; daha doğru renk, daha geniş açıdan görüntü bozulmadan izleme, VA ise; daha iyi kontrast, daha iyi siyah derinliği sunuyor.
"IPS mi VA mı?" diye seçim yapmaktansa model bazlı düşünüp görerek deneyimledikten karar vermenin daha iyi bir seçim şansı yarattığını düşünüyorum zira bi' bakıyorsunuz televizyon IPS panele sahip ama renkler soluk, bi' bakıyorsunuz VA panel ama siyahlar lacivert oluvermiş.

Yine de ben aile kullanımı için IPS panelin daha doğru bir seçim olacağını düşünüyorum.:ok

Biraz parça parça yazdım, kusura bakmayın.:ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bu kullanım koşulları için 4K tv için bütçe ayırmak yerine, FHD tv alıp ekran büyütmek daha makul olur. Standart ev tipi izleyici tarafından kullanılacak ise, Yayın kanallarında 4K yayın yok ise, 4K tv parası verip FHD yayınları downscale ile izlemek ne derece doğrudur tartışılır.

Derseniz ki ''Arada 100-200TL fark var'' o zaman sorun yok, Ancak bu koşullarda benim tercihim aynı bütçeye küçük4K yerine, Büyük FHD olurdu. :ok

sanalexpress Çevrimdışı

sanalexpress

Aktif Üye
12 Ocak 2018
79
49ud9300 de hdr olduğunu nereden bilgi aldınız? Bendeki TV de yok. Yazılımla açmaya çalıştım YouTube da hdr videolar açılıyor, Netflix hdr li video algılamıyor.

T Çevrimdışı

TMoE_55

Yeni Üye
21 Nis 2018
10
31
sanalexpress sanalexpress
Pardon, bir yanlışlık olmuş. Onlarca televizyonu araştırırken arada hatalar çıkabiliyor :)

Adem Helvacı Ado
Ben de en başta öyle düşündüm ama hemen hemen herkes bu saatten sonra FHD bile alınmaz dedi. İyi dedim ben de, bir bildikleri vardır herhalde :) Zaten kaliteli bir marka alayım desem çok ciddi farklar da olmuyor fiyatta. Bir miktar daha küçük alıp 4K almak bana daha mantıklı geldi zira kocaman televizyonları pek sevemedim hiçbir zaman. FHD de alsam 60 inç falan almam kısaca.

@unreleased
49 inç ve IPS'e ben de tam olarak karar verdim gibi. HDR ve tarama hızını sizin söylediğiniz gibi çok takmamaya başladım. Marka ve modellerin yorumlarını vsç okuyorum yavaş yavaş istediğim fiyat aralığında.

Teşekkürler cevaplar için.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
sanalexpress sanalexpress
Pardon, bir yanlışlık olmuş. Onlarca televizyonu araştırırken arada hatalar çıkabiliyor :)

Adem Helvacı Ado
Ben de en başta öyle düşündüm ama hemen hemen herkes bu saatten sonra FHD bile alınmaz dedi. İyi dedim ben de, bir bildikleri vardır herhalde :) Zaten kaliteli bir marka alayım desem çok ciddi farklar da olmuyor fiyatta. Bir miktar daha küçük alıp 4K almak bana daha mantıklı geldi zira kocaman televizyonları pek sevemedim hiçbir zaman. FHD de alsam 60 inç falan almam kısaca.

@unreleased
49 inç ve IPS'e ben de tam olarak karar verdim gibi. HDR ve tarama hızını sizin söylediğiniz gibi çok takmamaya başladım. Marka ve modellerin yorumlarını vsç okuyorum yavaş yavaş istediğim fiyat aralığında.

Teşekkürler cevaplar için.

Hocam TV yayınları henüz FHD. 4K'ye geçiş olur mu orası meçhul. Bunu en iyi albanez albanez hocamız bilir.
Bence o kadar para verip yayınları flu izlemeyin.

T Çevrimdışı

TMoE_55

Yeni Üye
21 Nis 2018
10
31
Hocam TV yayınları henüz FHD. 4K'ye geçiş olur mu orası meçhul. Bunu en iyi albanez albanez hocamız bilir.
Bence o kadar para verip yayınları flu izlemeyin.

Herkes bir şey diyor yahu, kafam allak bullak oldu :) 4K'ya tam karar verdim derken yine kafam karıştı...

Şu anki TV HD Ready olduğu için zaten FHD de 4K da bir artı olacak da ben aldığım cihazı genelde çok uzun yıllar kullandığım için (25 yaşındayım, iki tane televizyonumuz olduğunu biliyorum sadece; ortalama 10 yıl bir TV'yi kullanıyoruz anlayacağınız) biraz da ileriyi düşünerek alıyorum. Alacağım TV kafadan 10 sene izlenecek en az, öyle düşünmek lazım. O yüzden çok sorun çıkarmayan; marka, model ve teknolojinin geride kalmaması gibi isteklerim de var. Yine de FHD 10 yıl da yeter derseniz bir şey diyemem. 4K bana da saçma gelmişti şu anki durumda ama gelin görün ki yakın gelecekte 4K'sız yayın olmayacak falan dendiği için alayım bari dedim. Teknoloji çok hızlı ilerliyor gerçekten ve dendiği gibi 4K yayınların kısa vadede hayatımıza girmesi olası. Ondan daha ileri teknolojiler de 3D ve arttırılmış gerçekliğin iyiden iyiye stabil olarak oturması olur herhalde (TV teknolojilerine pek aşina değilim de bunları duydum yine de) ama onlar da 10 yıl sonra ancak ortalama vatandaşların alabileceği seviyeye düşer; o zaman da onları alırız.

Şöyle bir şey de var; TV'nin kullanım amacı belli. Kenardan da izleneceği için IPS dışında seçeneğim kalmıyor. Az buçuk orta üstü veya yaşlı insanları bilirsiniz. Siz ne kadar teknolojik olarak iyi görseniz de işlerine yaramayan şey işlerine yaramaz. Kenardan oturup rengi bozulan TV izlerlerse serzenişte bulunurlar :)

Aynı şekilde FHD / 4K meselesi de böyle. 4K TV aldık diyelim, FHD yayınlar upscale edilip gösterilecekmiş. Şimdi bu gösterim kötü bir gösterim olacaksa haklı olarak eski TV bile daha iyiydi diye bir serzeniş gelecek çünkü görüntü kötü olacak. Benim kafama takılanlardan biri de bu. Upscale olayı bu kadar bariz TV yayınını bozar mı? Bozarsa millet niye patır patır 4K alma derdinde? Bir de fiyat FHD ve 4K arasında değişiyor mu bu kadar. Örneğin;

FHD 40''

4K 43''

4K 49''

4K 49''

40'' FHD olmasına rağmen 49'' 4K ile aralarındaki fiyat farkı 600 TL civarı. Böyle olunca insan daha iyi teknolojili olanı almak istiyor. Ancak dediğiniz gibi upscale olayında saçmalayacaksa alınmaz. Çünkü çok laf yerim o konuda :) Upscale i iyi becersin diye yine kaliteli markalara yöneldim.

Bu arada garanti konusunda ve kalite konusunda başka forumlarda danıştığımda; iki marka seni üzmez dediler. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? Benim listemi komple çöpe attılar resmen :) Samsung ve Sony'den şaşma dediler. Samsung'u kişisel olarak sevmediğim için ve genelde VA kullandığı için Sony'ye kaydım. Bilindik mağazalardan almak istiyorum yine, sorun olursa kenar mahalle satıcılarıyla uğraşmak istemiyorum; zamanım yok gerçekten (az buçuk fazla vereyim kafam rahat etsin mentalitesindeyim). Zaten TV'ye karar vermek için de 23 nisan tatilini falan bekledim ki az buçuk zamanım olsun.

FHD de olsa yine de 60 inç vs. çok büyük bir şey almak istemiyorum. Birincisi o kadar para harcamama niyetindeyim. Ek olarak çok büyük TV hem ben istemiyorum hem de izleyecekler istemiyor nedense. Şu anki TV de büyük değil, 40 inç ten bile küçük olması lazım. Alışıklar yani. 49'' boyutlarına baktım ve aklımda oturttum salona, iyi gibi boyutu.

Bugün karar verip hemen alışverişe çıkayım diyordum, gene olmadı :) 1 Mayıs tatiline kadar karar vereyim bari.

Son düzenleme:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Herkes bir şey diyor yahu, kafam allak bullak oldu :) 4K'ya tam karar verdim derken yine kafam karıştı...

Şu anki TV HD Ready olduğu için zaten FHD de 4K da bir artı olacak da ben aldığım cihazı genelde çok uzun yıllar kullandığım için (25 yaşındayım, iki tane televizyonumuz olduğunu biliyorum sadece; ortalama 10 yıl bir TV'yi kullanıyoruz anlayacağınız) biraz da ileriyi düşünerek alıyorum. Alacağım TV kafadan 10 sene izlenecek en az, öyle düşünmek lazım. O yüzden çok sorun çıkarmayan; marka, model ve teknolojinin geride kalmaması gibi isteklerim de var. Yine de FHD 10 yıl da yeter derseniz bir şey diyemem. 4K bana da saçma gelmişti şu anki durumda ama gelin görün ki yakın gelecekte 4K'sız yayın olmayacak falan dendiği için alayım bari dedim. Teknoloji çok hızlı ilerliyor gerçekten ve dendiği gibi 4K yayınların kısa vadede hayatımıza girmesi olası. Ondan daha ileri teknolojiler de 3D ve arttırılmış gerçekliğin iyiden iyiye stabil olarak oturması olur herhalde (TV teknolojilerine pek aşina değilim de bunları duydum yine de) ama onlar da 10 yıl sonra ancak ortalama vatandaşların alabileceği seviyeye düşer; o zaman da onları alırız.

Şöyle bir şey de var; TV'nin kullanım amacı belli. Kenardan da izleneceği için IPS dışında seçeneğim kalmıyor. Az buçuk orta üstü veya yaşlı insanları bilirsiniz. Siz ne kadar teknolojik olarak iyi görseniz de işlerine yaramayan şey işlerine yaramaz. Kenardan oturup rengi bozulan TV izlerlerse serzenişte bulunurlar :)

Aynı şekilde FHD / 4K meselesi de böyle. 4K TV aldık diyelim, FHD yayınlar upscale edilip gösterilecekmiş. Şimdi bu gösterim kötü bir gösterim olacaksa haklı olarak eski TV bile daha iyiydi diye bir serzeniş gelecek çünkü görüntü kötü olacak. Benim kafama takılanlardan biri de bu. Upscale olayı bu kadar bariz TV yayınını bozar mı? Bozarsa millet niye patır patır 4K alma derdinde? Bir de fiyat FHD ve 4K arasında değişiyor mu bu kadar. Örneğin;

FHD 40''

4K 43''

4K 49''

4K 49''

40'' FHD olmasına rağmen 49'' 4K ile aralarındaki fiyat farkı 600 TL civarı. Böyle olunca insan daha iyi teknolojili olanı almak istiyor. Ancak dediğiniz gibi upscale olayında saçmalayacaksa alınmaz. Çünkü çok laf yerim o konuda :) Upscale i iyi becersin diye yine kaliteli markalara yöneldim.

Bu arada garanti konusunda ve kalite konusunda başka forumlarda danıştığımda; iki marka seni üzmez dediler. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? Benim listemi komple çöpe attılar resmen :) Samsung ve Sony'den şaşma dediler. Samsung'u kişisel olarak sevmediğim için ve genelde VA kullandığı için Sony'ye kaydım. Bilindik mağazalardan almak istiyorum yine, sorun olursa kenar mahalle satıcılarıyla uğraşmak istemiyorum; zamanım yok gerçekten (az buçuk fazla vereyim kafam rahat etsin mentalitesindeyim). Zaten TV'ye karar vermek için de 23 nisan tatilini falan bekledim ki az buçuk zamanım olsun.

FHD de olsa yine de 60 inç vs. çok büyük bir şey almak istemiyorum. Birincisi o kadar para harcamama niyetindeyim. Ek olarak çok büyük TV hem ben istemiyorum hem de izleyecekler istemiyor nedense. Şu anki TV de büyük değil, 40 inç ten bile küçük olması lazım. Alışıklar yani. 49'' boyutlarına baktım ve aklımda oturttum salona, iyi gibi boyutu.

Bugün karar verip hemen alışverişe çıkayım diyordum, gene olmadı :) 1 Mayıs tatiline kadar karar vereyim bari.

Hangi site olduğu, verdiğiniz markalardan dahi belli oluyor :kop

SAMSUNG ve SONY markalarını ne kadara KALİTELİ(!) servis hizmeti verdiğini en iyi @albanez Can abi bilir :kiskis

Oldukça profesyonel bir altyapı ile ''Bu normal abi'' dedirttikleri personelleri var bak haklarını yemeyelim adamların :kiskis

İşin şakası bir yana, Garanti süresi ve servis hizmeti açısından bu ülkede tartışılmayacak İLK marka ARÇELİK dir bu kesin kati net ve daha keskin ifade edilebilecek her kelimeyi ekleyebilirisniz bunlara.

Ürün kaliteleri yine Can abinin tabiri ile uçan kaçan bir teknoloji değildir ama yine de SONY den SAMSUNG dan aşağıda kalmazlar zira bahsettiğiniz SAMSUNG ve SONY de tüm modelleri olarak ultra mega ürünler üreten markalar değildir. Elbette heriki markanın da dikkat çeken modelleri vardır lakin, söz konusu belli modellerde dikkat çekmek ise, bunu zaten BÜTÜN MARKALAR yapabilir ve yapıyorlar. :ok

T Çevrimdışı

TMoE_55

Yeni Üye
21 Nis 2018
10
31
Hangi site olduğu, verdiğiniz markalardan dahi belli oluyor :kop

SAMSUNG ve SONY markalarını ne kadara KALİTELİ(!) servis hizmeti verdiğini en iyi @albanez Can abi bilir :kiskis

Oldukça profesyonel bir altyapı ile ''Bu normal abi'' dedirttikleri personelleri var bak haklarını yemeyelim adamların :kiskis

İşin şakası bir yana, Garanti süresi ve servis hizmeti açısından bu ülkede tartışılmayacak İLK marka ARÇELİK dir bu kesin kati net ve daha keskin ifade edilebilecek her kelimeyi ekleyebilirisniz bunlara.

Ürün kaliteleri yine Can abinin tabiri ile uçan kaçan bir teknoloji değildir ama yine de SONY den SAMSUNG dan aşağıda kalmazlar zira bahsettiğiniz SAMSUNG ve SONY de tüm modelleri olarak ultra mega ürünler üreten markalar değildir. Elbette heriki markanın da dikkat çeken modelleri vardır lakin, söz konusu belli modellerde dikkat çekmek ise, bunu zaten BÜTÜN MARKALAR yapabilir ve yapıyorlar. :ok

Vay arkadaş. Gene başa döndük iyi mi :kiskis Anlaşılan üstün içgüdü yeteneklerime güvenerek bir cihaz alacağım :kiskis Teknolojik alet konusunda pek sorun yaşamadım ilginç bir şekilde (şanslıyım sanırım). Laptop 8 senelik, önceki telefon yine bir o kadar vardı; şimdiki de 2 seneyi geçti. Muhtemel 3-5 yıl daha gider. TV'yi de içgüdümle alayım yoksa her kafadan bir ses çıkıyor :kiskis Zaten servis işi her markada sıkıntı da en sıkıntısız olanı seçmeye çalışıyoruz aralarından.

Samsung'u kişisel olarak sevmediğim için eledim bir tek. Ünlü markalardan şundan kesin uzak dur diyebileceğiniz bir marka varsa onu da eleyebilirim. Philips satılmış ve bayağı kötüleşmiş diyorlar misal. LG'ye RGBW yüzünden kızıyorlar gibi. Bunları da eleyeyim mi? Onları da elersem kala kala yine Sony ve Vestel kalıyor sanırım bu fiyat aralığında.

Velhasılıkelam; marka falan önemli değil dediniz. Adı sanı duyulmamış markalar dışında diğer markaların hepsini sepete alıyorum öyleyse (Philips ve LG için yorum bekleniyor). 49'' e karar kıldım. IPS olacak mecbur. Smart, dahili uydu alıcı falan hepsinde var. HDR ve tarama hızı da önemli değilmiş zaten. 4K / FHD olayı hala sıkıntı ve kafamı kurcalıyor. Onun için de upscale yorumu bekleniyor bir önceki mesajımda sorduğum. Fiyatlar aşağı yukarı aynı. Maksimum 3 modele kadar düşürsem model model yorumlara bakacağım.

LİMAN Çevrimdışı

LİMAN

Aktif Üye
2 Nis 2018
240
54
Belirlediğiniz Vestel modellerini bir bayiye gidip canlı izleyin, diğer modelleri de teknoloji market mağazalarında bulmanız kolay ki onları da orada karşılaştırıp izleyin ve test edin, en sağlıklı sonuca bu şekilde yani canlı izleyip görerek karar verebilirsiniz.

T Çevrimdışı

TMoE_55

Yeni Üye
21 Nis 2018
10
31
Belirlediğiniz Vestel modellerini bir bayiye gidip canlı izleyin, diğer modelleri de teknoloji market mağazalarında bulmanız kolay ki onları da orada karşılaştırıp izleyin ve test edin, en sağlıklı sonuca bu şekilde yani canlı izleyip görerek karar verebilirsiniz.

Bazı modellerin kronik sorunları olabiliyor da mağazadan önce araştırmak daha mantıklı geldi (bazı markaların da günümüzdeki tutumunu araştırmak lazım yine). Sonraki aşama mağaza zaten :)

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,228
Ado Hocam yazmış; valla ben en çok şuna bayıldım

.....Hangi site olduğu, verdiğiniz markalardan dahi belli oluyor.....:haha

aynen koptum valla:mutlu

ülen insanların beyinlerini dumura uğratmış turkeyforum/donanımhaber denen nalet siteler:kiskis

5/10 sene evvel oralarda bizler bu çakallar ile ciddi mücadele edebildiğimiz için böyle salaklar pek barınamazlar dı
oralarda sonra devran döndü dolaştı o forum denen illet yerler satıcıların mekanı oldu,ne bilgili adam kaldı
ne de ciddi adamlar kaldı ve zaten gıkını çıkaran adamları da aynen şutladılar!

Bana bir dünya insan ulaşır,sorarım nereden duydun bu sallama lafları v.s diye adam direk donanımhaber diyor yaw:ogg

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

TMoE_55

Yeni Üye
21 Nis 2018
10
31
Ado Hocam yazmış; valla ben en çok şuna bayıldım

.....Hangi site olduğu, verdiğiniz markalardan dahi belli oluyor.....:haha

aynen kptum valla:mutlu

ülen insanların beyinlerini dumura uğratmış turkeyforum/donanımhaber denen nalet siteler:kiskis

5/10 sene evvel oralarda bizler bu çakallar ile ciddi mücadele edebildiğimiz böyle salaklar pek barınamazlar dı
oralarda sonra devran döndü dolaştı o forum denen illet yerler satıcıların mekanı oldu,ne bilgili adam kaldı
ne de ciddi adamlar kaldı ve zaten gıkını çıkaran adamları da aynen şutladılar!

Bana bir dünya insan ulaşır,sorarım nereden duydun bu sallama lafları v.s diye adam direk donanımhaber diyor yaw:ogg

Site ismi vermek istememiştim ama doğru tahmin diyebilirim sadece :)

Yukarıdaki sorularıma yorumunuz var mı peki :)

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,228
"Teknoloji ilerledi/ilerliyor" bu laf panel tip TV ler için küllüm yalandır(bakın yalnış demiyorum küllüm yalandır)

Bu lafın arkasına sadece ve sadece Satıcılar ısğınıyor(onların da hiç birisi ama hiç birisi bu işin ne olduğunu da bilmezler teknik olarak)
adı üstünde malı gazlayan tipler dir bunlar,adamın bilgi v.s ile de işi olamaz zaten adı üstüne "Satıcı" yaw adam

Bunu geçiyorum geliyorum "KALİTEYE";o da öldü gitti,kalite diyen adamın zaten bilgisi sıfırdır,ona 3/5 malzeme sorsam da bunun
neresi kaşite veya nedne yapıldığını biliyorumusun desem herifin dünyadan haberi yok!

Adam "Yakışıklı" panel ile "Kaliteli" paneli ayırt edecek teknik bilgiye de sahip değil ki!
Ama şu gerçek paneller şimdiler de acaip "Yakışıklı":haha

"Kalite" diye o bildiğimiz anlam da bir şeyler arıyorsanız haybeye ararsınız çünkü YOKTUR!!

Kore/Capon mallarının da hepsi ÇİN malıdır!! A dan Z ye zaten dünya da hemen her gördüğünüz cihaz v.s Çin malı dır!

"Sorunlar" hep vardır,eskiden ilk zamanlar az idi sonra ciddi çoğaldı bugün de yaklaşık aynıdır,acaip KALİTE olduğu için paneller!

Asıl sıkıntı biz de;Servisler dir ama onlara da emir veren Merkez dir,Servislerin fazla suçu hatta hiç suçu yoktur!
Adamlara "emir" geliyor salla gitsin müşteriyi diye! gelene gidene (sorun diye) "abi bunlar normaldir" deyin geçsinler gitsinler
bu durum artık Amerika da bile böyledir,adamın asabını bozmasın forum denen yerdeki nalet tipler-onlar kendilerini
bilir adi herifler:hayir

Vatandaşa bilgi diye yalan dolan beş para etmez kalitede olan malları gazlıyorlar yaw
Sonra bu kişiler de kafaları allak bullak net den oturup bir şeyler bulmak istiyor ama hak getire,Türkiye de hangi forum var
vatandaşı paneller konusunda uyandıran-bilgilendiren????

Eskiden MARKA da da vardı Kalite de vardı bugün yoktur,bitti+++

Geri
Üst Alt