Binamızda internet altyapısı yok

teraspy Çevrimiçi

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,287
64
Yok Emmi muhtar bakmıyor o işe geçen altyapı çalışması oldu bizim muhtar internetsiz kaldı bir hafta bizimle beraber....:kiskis

TT bakıyor....
Ben de geçen gün evrak için gitmiştim ,bana "internet yok,şimdi veremem" demişti ben de ona telefondan interneti alabileceğini söyleyip telefon internetini paylaşmıştım da evrağı öyle almıştım :kiskis

teraspy Çevrimiçi

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,287
64
Şehir hocam Sakaryanın Söğütlü ilçesi
Sordum muhtara ,alt yapı ile alakaları yokmuş :) .Benim sattığım köyde üst tarafta eski tip telefon hattından alınıyordu ama alt taraf dediğimiz ovada telefon direği bile yoktu,gerçi tamanına yakını tarım arazisi ve içinde bulunan müştemilat denilen yaşam alanı vardı.Hatta internet alabilmem için sevgili ahmet çok dil dökmüştü ama 50 km içinde engebeli yerler olduğundan aktarıcı mı demişti ,neydi hatırlamıyorum olmayacağını söylemişti bu nedenle.Düz arazi olsaymış olabileceğini de söyledi.Bu arada belki köye de alt yapı oluşturulmuş olabilir ,konu eski idi baya çünkü :)

F Çevrimdışı

Fatihpsl

Yeni Üye
23 Kas 2021
6
25
Sordum muhtara ,alt yapı ile alakaları yokmuş :) .Benim sattığım köyde üst tarafta eski tip telefon hattından alınıyordu ama alt taraf dediğimiz ovada telefon direği bile yoktu,gerçi tamanına yakını tarım arazisi ve içinde bulunan müştemilat denilen yaşam alanı vardı.Hatta internet alabilmem için sevgili ahmet çok dil dökmüştü ama 50 km içinde engebeli yerler olduğundan aktarıcı mı demişti ,neydi hatırlamıyorum olmayacağını söylemişti bu nedenle.Düz arazi olsaymış olabileceğini de söyledi.Bu arada belki köye de alt yapı oluşturulmuş olabilir ,konu eski idi baya çünkü :)
Altyapı çalışması varmış sordurdum 1 aya altyapı ve portlar açılacakmış öyle dendi inşallah bekleceğim bir ay herkesin ilgisi için teşekkür ederim??

E Çevrimdışı

enaz65inç

Yeni Üye
10 Kas 2021
25
36
Arkadaşlar uygun yer bulamadığım için buraya yazıyorum. Akşam yaşadığım bir olayı yazmak istiyorum. TTNET müşteri hizmetleri diye yazdım google a. Çıkan numarayı 0850 li numarayı aradım derdimi anlattım. Benden 9520 den gelen tek kullanımlık ttnet online işlemler şifremi istedi ben de bi gafletle verdim. Bu şifre ile neler yapılabilir başıma bir iş gelir mi? Dikkat etmem gereken tedbir almam gereken birşey var mı? Aradığım numara gerçek müşteri hizmetleri değilmiş. Dsmarta abone yapmak istediler herhangi bir işlem yaptırmadım.

Diridiri06 Çevrimdışı

Diridiri06 

Süper Üye
7 Eki 2019
519
33
Arkadaşlar uygun yer bulamadığım için buraya yazıyorum. Akşam yaşadığım bir olayı yazmak istiyorum. TTNET müşteri hizmetleri diye yazdım google a. Çıkan numarayı 0850 li numarayı aradım derdimi anlattım. Benden 9520 den gelen tek kullanımlık ttnet online işlemler şifremi istedi ben de bi gafletle verdim. Bu şifre ile neler yapılabilir başıma bir iş gelir mi? Dikkat etmem gereken tedbir almam gereken birşey var mı? Aradığım numara gerçek müşteri hizmetleri değilmiş. Dsmarta abone yapmak istediler herhangi bir işlem yaptırmadım.
Geçmiş olsun birşey yapmasa istemez üzerine kredi felan cekmesinler

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Mobil hattın ile
Devre numaranı alırlar çakma imza ile başka ISS' ye geçiş vs gibi işlemler yapılabilir belki taahhüt cezası vs iş çıkabilir TT'yi ara bilgi ver durumu anlat sonra iş çıkmasın

E Çevrimdışı

enaz65inç

Yeni Üye
10 Kas 2021
25
36
Mobil hattın ile

Devre numaranı alırlar çakma imza ile başka ISS' ye geçiş vs gibi işlemler yapılabilir belki taahhüt cezası vs iş çıkabilir TT'yi ara bilgi ver durumu anlat sonra iş çıkmasın
TTNET i arayıp söyledim herhangi bir işlem yapılmamış dedi. Zaten abonelik süresi dolmuştu yeni 24 aylık paket aldım. Yarın bir de şubeye gidip sorayım. Öyle bir gaflet oldu ki ben nasıl o mesajı karşıya verdim anlamadım. Mesajda şifreyi ttnet çalışanları dahil kimseye vermeyin yazıyor halbuki.

teraspy Çevrimiçi

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,287
64
TTNET i arayıp söyledim herhangi bir işlem yapılmamış dedi. Zaten abonelik süresi dolmuştu yeni 24 aylık paket aldım. Yarın bir de şubeye gidip sorayım. Öyle bir gaflet oldu ki ben nasıl o mesajı karşıya verdim anlamadım. Mesajda şifreyi ttnet çalışanları dahil kimseye vermeyin yazıyor halbuki.
Farklı tarifeye geçirtirler ,1 lira yerine 5 lira olmasın sonra :) ,O şifre tek kullanımlık değil mi ki,sen de girip bakabilirsin ttnet web sayfasından :ok

E Çevrimdışı

enaz65inç

Yeni Üye
10 Kas 2021
25
36
Farklı tarifeye geçirtirler ,1 lira yerine 5 lira olmasın sonra :) ,O şifre tek kullanımlık değil mi ki,sen de girip bakabilirsin ttnet web sayfasından :ok
Evet hocam tek kullanımlık ama sözleşmeleri falan da görebiliyorsun o ekrandan. Kimlik bilgileri vs var. Umarım kötü birşey olmaz. Normalde çok bilinçliyimdir asla bir bilgi veri sms paylaşmam ama bunda resmen basiretim tutuldu.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bunların işi belli olmaz gelen sms tek şifre yerine mobil ödeme şifreside olabilirdi. Geçmiş olsun
Yanımda benzer bir olay oldu komşuyu aramışlar bankadan arıyoruz diye kredi kartı ile yaptınız harcamadan ücretsiz sağlık sigortası kazandınız diye tam ben geldim k. Numaranız bu değilmiydi dediler bizim komşu kartını eline aldı yok öyle değil benim kartın numarası bu diyordu hemen elinden telefonu aldım kapattım ben olmasam kartı patlamıştı dikkat etmek lazım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri