BİM'e Gelecek Olan Termos ve Çay Makinesi Nasıldır?

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,227
Bime gelecek olanın içi plastik ama...

yaw abi "plastik" olursa,o zaman olmaz tabiki

ben harbi Amerikan malı olan bu meretlerin Stanley ve Aladin olanların dan bahsediyorum
bir sürü de alıp kullandım,Çin li bu yaw dışını Çelik yapar iç çeperini de bir şekilde farklı
plastik türü örneğin polymer esaslı malzemeyle kaplayabilir:haha
sizin bahsettiğiniz ürünün tam malzeme özelliklerini bilmiyorum,işin içinde Çin varsa zaten
oturup düşüneceksin!

Ancak geçmişten biliyorum Çin lilerin kendi yerel markaları vardır,hatta bunlar dan daha bile iyi!
ve harbi Çelik dir bunlar içi-dışı

Ayrıca Çin de çok ciddi bir "Termos kültürü" vardır! kültür demek ne derece doğru bilemem ama
örneğin bizde bu iş pek yoktur hatta hiç yoktur! yada bizim termos diye bildiğimiz ürünler de
dandik plastik türü elemanlardır

Not;Bime gelecek malzemenin kutusunu filan bir inceleyin,merak ettim valla:hmm

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,073
yaw abi "plastik" olursa,o zaman olmaz tabiki

ben harbi Amerikan malı olan bu meretlerin Stanley ve Aladin olanların dan bahsediyorum
bir sürü de alıp kullandım,Çin li bu yaw dışını Çelik yapar iç çeperini de bir şekilde farklı
plastik türü örneğin polymer esaslı malzemeyle kaplayabilir:haha
sizin bahsettiğiniz ürünün tam malzeme özelliklerini bilmiyorum,işin içinde Çin varsa zaten
oturup düşüneceksin!

Ancak geçmişten biliyorum Çin lilerin kendi yerel markaları vardır,hatta bunlar dan daha bile iyi!
ve harbi Çelik dir bunlar içi-dışı

Ayrıca Çin de çok ciddi bir "Termos kültürü" vardır! kültür demek ne derece doğru bilemem ama
örneğin bizde bu iş pek yoktur hatta hiç yoktur! yada bizim termos diye bildiğimiz ürünler de
dandik plastik türü elemanlardır

Not;Bime gelecek malzemenin kutusunu filan bir inceleyin,merak ettim valla:hmm

Çin varsa zaten oturup düşüneceksin!

Çinli en kalitesini de yapar , en dandiğini de paradan haber ver . ( istekler )

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
bimle kalite bir araya asla gelmez benim görüşüm bu yönde herşeyin en dandiğini satıyorlar.

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,073
A101 Daha önce davranmış satış yapmış ve online mağazada devam satışa devam ediyor .

dandik ürünler !!! marketlerde ( bazıları diyelim )

a101-market-7-kasim-2019-katalogu-sunny-lateafe-cay-makinesi.jpg

ofis76 Çevrimdışı

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
47
Bime gelecek olanın içi plastik ama...
Arkadaşlar açıklamada çelik iç hazne yazıyor. Ayrıca Stanley ürünlerine ömür boyu garanti veren bir firma, bu boy termoslarında plastik ürünü var mı acaba bende merak ettim

İlk getirdiklerinden almıştım her şubeye 1 adet geliyor. Kutupayısı isimli firma tarafından tedarik edilmişti. Gelen modeller bir şekilde isim yada kod numarasıyla farklı olduğu için bire bir fiyat kıyaslamasını yapamıyoruz ve böyle modelleri bime özel getirdikleri için ucuz olduğunu söylüyorlar. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz 150 ye alanlar 200-250 ye satışa çıkarmıştı.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Arkadaşlar açıklamada çelik iç hazne yazıyor. Ayrıca Stanley ürünlerine ömür boyu garanti veren bir firma, bu boy termoslarında plastik ürünü var mı acaba bende merak ettim

İlk getirdiklerinden almıştım her şubeye 1 adet geliyor. Kutupayısı isimli firma tarafından tedarik edilmişti. Gelen modeller bir şekilde isim yada kod numarasıyla farklı olduğu için bire bir fiyat kıyaslamasını yapamıyoruz ve böyle modelleri bime özel getirdikleri için ucuz olduğunu söylüyorlar. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz 150 ye alanlar 200-250 ye satışa çıkarmıştı.
Belki tabanından bahsediyor olabilir neyse sabah ola hayrola ?

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,073
benim bildiğim plastik kısım kaplaması , kapak , conta vs gibi ( kısmı diyelim ) % 90 metal diyelim daha fazlası .
plastik malzeme kısım bence kalite ( sağlıklı ) ne kadar ? ( kimyager olmak ve testler )

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,227
Çin varsa zaten oturup düşüneceksin!

Çinli en kalitesini de yapar , en dandiğini de paradan haber ver . ( istekler )

Bize "Kaliteli" Çin malı gelmiyor!
Daha çok harc-ı alem mallar bize gelir:kiskis
Özellikle bizim çarşı-pazar malları gibi veya malum Marketler gibi ve de daha da üst seviye
satıcılar için v.s dandik/vasat mallar gelir!

Ancak bazı sektörler için örneğin ilk aklıma gelenler "KABLO" dur(Güç/Fiber/Optic-Coax/HDMI v.s v.s)
bunların Kralını daha doğrusu alayını yine Çin üretiyor!
İşte "paradan haber olayı" burada devreye girer:bye

Bir de şu vardır;bazı ülkeler(örneğin UK/USA/Canada/Japan)bunlar özel ve tatlı müşteriler dir!
Bu insanlar "Amerikan malı" diye bilirler(ve hatta Made in USA de yazar) onlar da öyle alır!

Ya da "Meksika" da,zaten bazı sektörlerin(özellikle Elektronik)kendi Fabrikaları vardır!
""Montaj üsleri"

Yoksa Meksika da hiç bir bok üretilmez bizim gibi toplayıcıdır kendileri!
Veya bazı rünleri "üretir" gibi görünürler ama parçalar %100 ithal dir yani harbi Çin malı

Evet Marka bazın da veya hangi baz da olursa olsun,en dandiğin den en kralına kadar Çin li üretiyor!

Bence artık İngiltere veya Amerika veya Avustralya v.s gibi ükleri takip etme devri bitti!

Yeni ve acaip bir şekilde gelen Çin Trendi var,ma-aile orayı takip edelim,herifler felaket geliyorlar yaw:hoba1

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,145
Bu çay makinesini daha öncede görmüştüm BİM de, hatta içi plastikmi demiştim açıp bakmıştık elemanla plastikti içi söyleyeyim , almadım zaten bende.

Geri
Üst Alt