BİLGİSAYAR TAVSİYESİ

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568
s.a arkadaşlar toshiba a500 1dn model bilgisayar kullanıyorum yeni bilgisayar düşünüyorum ne marka model önerisirsiniz

oyun oynamam sosyal medya bankacılık işleri borsa işlemleri müzik dinlemek dizi film video izlemek internette gezinme amacı ile bunları yapacağım

depolama alanı fazla gerek yok bu bilgisayrda bile 149 gb 96 gb boş yer görünüyor bilgisayara bişey indirmem çok fazla resim dosya oyun indiirmem

1 tane borsa program var oda 750 mb yer kaplıyor 1 gb kaplasın diyelim

donmasın takılmasın bilgisayar bana yeterli

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568
15 dk açılmasını bekliyorum bilgisayarın sürekli takılmalar donmalar oluyor ekran kartı hatası veriyor drive ndıvıda kernel yüzünden takılp 2 dk sonra düzeliyor günde 10 / 15 kere bu hata yüzünden bilgisayar almayı düşünüyorum artıkın

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
merhaba umut hocam benim bilgisayar 4 gb ram var asus 8 gb ram benim bilgisayar da ssd yok hdd var

ssd li daha hızlı mı açıyor bilgisayarı

hp mi yoksa asus mu tercih ederdiniz siz olsaydınız
SSD HDD'ye göre epey hızlıdır.
Kullandığınız program anladığım kadarıyla işlemci istemiyor.
İstiyor olsaydı o işlemci ile yapılamazdı muhtemelen.

Özel seriler olmadıkça (Lenovo Thinkpad, HP Envy Elitebook gibi) kalite aşağı yukarı aynıdır. Kilit nokta bütçedir.
Borsaya bakarken internette de gezerim diyorsanız 4 GB yerine 8 GB RAM olan modellere bakın derim.

Bütçe varsa, borsa programınız MAC OS ile çalışıyorsa Apple'da bakabilirsiniz.

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568

Özel seriler olmadıkça (Lenovo Thinkpad, HP Envy Elitebook gibi) kalite aşağı yukarı aynıdır. Kilit nokta bütçedir.
Borsaya bakarken internette de gezerim diyorsanız 4 GB yerine 8 GB RAM olan modellere bakın derim.

dediğim gibi borsa programı en fazla 1 gb yer kaplıyor 8 gb ram olabilir sadece sitelerde gezinme sosyal medya özel + bişey yapmayacağım oyun zaten yok hiç

apple bütçem yetmez

burda önemli olan mark ayırt etmeksizin aynı özellijklere sahip aynı fiyatta yakın bilgisayarlar kalite aynımıdır
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

ssd 128 gb ile 256 gb ne fark olur

ram 4 gb ile 8 gb ne fark olur

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
ssd 128 gb ile 256 gb ne fark olur

ram 4 gb ile 8 gb ne fark olur
SSD'de kapasite değişir.
RAM'de de kapasite değişir.

Günümüz web siteleri ve tarayıcıları eskisine göre daha fazla RAM kullanıyorlar.
Bu yüzden 8 GB RAM tavsiye ederim.
4 GB RAM bu iş için asgari miktardır, almışken 8 alın derim.

burda önemli olan mark ayırt etmeksizin aynı özellijklere sahip aynı fiyatta yakın bilgisayarlar kalite aynımıdır
Kalite birbirine yakındır. Döviz bazında fiyatlar birbirine yakındır çünkü. İncelemediğim ürünün kalitesi için bir şey diyemem.
Ben size donanım tavsiye ettim sadece.

Kalite istiyorsanız Lenovo Thinkpad, HP Elitebook gibi serilerden almanız lazım.
Onlar da pahalı.

Tavsiye ettiğim 8 GB cihazlardan birini alın geçin. İşinizi görecektir.
Olmadı maksimum bütçenizi söyleyin, tekrardan bakayım piyasaya sizin için?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Oyun yok grafik ağırlıklı program yok internette gezinmek film izlemek için yeni laptop almanıza gerek yok

Eski laptop özelliklerini yükseltin bakımını yapın fan temizliği cpu termal macunu yenile 8 GB RAM 250GB SSD tak bak keyfine :kiskis

1-Ram yükseltin 4x2=8gb

2-hard disk değiştirin ssd diske geçin

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Oyun yok grafik ağırlıklı program yok internette gezinmek film izlemek için yeni laptop almanıza gerek yok

Eski laptop özelliklerini yükseltin bakımını yapın fan temizliği cpu termal macunu yenile 8 GB RAM 250GB SSD tak bak keyfine :kiskis

1-Ram yükseltin 4x2=8gb

2-hard disk değiştirin ssd diske geçin

İşlemcisi mobil Core 2 Duo, tükettiği elektriğe yazık.
Çoluk çocuğa oynasın oyalansın diye verilmeli o cihaz artık. :hihi

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
İşlemcisi mobil Core 2 Duo, tükettiği elektriğe yazık.
Çoluk çocuğa oynasın oyalansın diye verilmeli o cihaz artık. :hihi
Film dizi izleyecek internet'te takılacak kasması donması olmasın yeter diyor başka birşey istemiyor
Bunları yapması için yeni cihaz almasına gerek yok elindeki cihaz gayet yeterli bence
Oyun oynamıyacak ağır grafik işlemci kullanan programlar kullanmayacak
Mevcut sistem ufak bir upgrade ile ona yeterli gelir kulanım amacı belli sonuçta
Cihaz durumunu bilmiyorum kozmetik durumu nedir
Ekran kartı chipset arızası vs varmı varsa yeni cihaz şart

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568
Borsa programının adı ne ona göre tavsiyede bulunacağım

foreks fx plus programı
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Film dizi izleyecek internet'te takılacak kasması donması olmasın yeter diyor başka birşey istemiyor
Bunları yapması için yeni cihaz almasına gerek yok elindeki cihaz gayet yeterli bence
Oyun oynamıyacak ağır grafik işlemci kullanan programlar kullanmayacak
Mevcut sistem ufak bir upgrade ile ona yeterli gelir kulanım amacı belli sonuçta
Cihaz durumunu bilmiyorum kozmetik durumu nedir
Ekran kartı chipset arızası vs varmı varsa yeni cihaz şart

ekran kartından dolayı sürekli donuyor kasılıyor günde 15 kere mause kitleniyor 2 / 5 dk sonra kendiliğinden düzeliyor

borsa programım açık youtube müzik dinliyorum internette geziyorum başkada bişey yapmıyorum açıkçası

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt