Beko B55L 9785 5S - Arçelik 55 9785 5s

B Çevrimdışı

buraxx06

Yeni Üye
12 Nis 2018
15
33
Merhaba arkadaşalar. Foruma yeni katıldım. Bu ürünler ve vestel 55ud9650 modeli arasında kaldım. 4 bin gibi bir rakama alabiliyorum arcelik ve bekoyu. Yanında sporun yıldızı paketi hediye veriliyor. Yani televizyon 3 bine gelmiş oluyor. A Ado hocami forumdan biliyorum bu tv yi kullanan ya da detaylı bilgisi olan arkadas paylasirsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler

A Çevrimdışı

azrael85

Aktif Üye
31 Ara 2017
219
zaten bu iki tv vestel 9650 den üstün görünüyor, 9650 nin hdr wcg db li versiyonu piyasaya çıkmadığına göre bence kesinlikle bu ikisinden birini almalısın, sadece işlemcisi 2 çekirdekli görünüyor sorun yaratırmı bilmiyorum, grundig vlx 9650 de diğer 2 tv ile aynı gibi işlemciside 4 çekirdekli, eğer sporun yıldızları paketini buna da veriyorlarsa bence bunu tercih edin, hemde 3000 gibi bir rakama gelecek diyorsunuz çok iyi bir alış veriş olur

B Çevrimdışı

buraxx06

Yeni Üye
12 Nis 2018
15
33
zaten bu iki tv vestel 9650 den üstün görünüyor, 9650 nin hdr wcg db li versiyonu piyasaya çıkmadığına göre bence kesinlikle bu ikisinden birini almalısın, sadece işlemcisi 2 çekirdekli görünüyor sorun yaratırmı bilmiyorum, grundig vlx 9650 de diğer 2 tv ile aynı gibi işlemciside 4 çekirdekli, eğer sporun yıldızları paketini buna da veriyorlarsa bence bunu tercih edin, hemde 3000 gibi bir rakama gelecek diyorsunuz çok iyi bir alış veriş olur
Teşekkür ederim. Grundigle bu paketi veriyorlar mı bilmiyorum arastirayim. Dediğiniz wcg db bu tvlerde var mı

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,220
Hepsini Beko fabrikası montajlıyor;Mideon/Arçelik/Beko/Grundig v.s bir alay marka var!

Beko/Arçelik:Bu bahsettiğiniz panelleri(97xserisi) canlı izledinizimi acaba?

B Çevrimdışı

buraxx06

Yeni Üye
12 Nis 2018
15
33
Musteri hizmetlerine mail atmıştım. Aradılar. Panelin nerden tadarik edildiğini soylemiyolar ama panel gercek 100hz mış. Ürün kodunu gonderirsem ips panel mi va panel mi olduğunu soyleyebilirlermis. Şu ana kadar duyduğum en net ses bu tv de. Alırsam inceleme yapıp burada paylaşacağım

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Musteri hizmetlerine mail atmıştım. Aradılar. Panelin nerden tadarik edildiğini soylemiyolar ama panel gercek 100hz mış. Ürün kodunu gonderirsem ips panel mi va panel mi olduğunu soyleyebilirlermis. Şu ana kadar duyduğum en net ses bu tv de. Alırsam inceleme yapıp burada paylaşacağım

Bu konuda kurumları anlamak zor. Türkiyede LCD TFT üretim yapacak teknolojiye sahip hiç bir firma olmadığını sağır sultan bile biliyor iken, bu hücre yapılarının nereden tedarik edildiğini gizlemelerinin nedenini anlayamıyorum gerçekten. Bazen diyorum ki kendi kendime ''Hükümet yerli milli diye diye öyle çok su kaçırdı ki eşşeğin karbüratörüne, acaba kurumlara baskımı yapıyor bu konuda?'' Zira eskiden servise menülerinde bile açık açık yazardı panel üretici firmaları, şimdi kodlamayı değiştirerek onu dahi gizlediler.

Ben bu markaların kendi kararı olduğunu sanmıyorum bu gizliliğin, öyle olsa eskiden de gizlerlerdi.

Sen ne dersin albanez albanez Can abi ?
7 düvelin bildiğini milletten neden gizlemeye çalışıyorlar ki?
Ben kurum içinde de bir cevap bulamadım buna.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,220
Hocam kimin ürettiği belli ama sorun bu değil ki veya sorun 100/120Hz olması da değil dir!

AUO/CMO ana üretici,siparişlerin neredeyse tamamını bu herifler topluyor!

Dolayısıyla artık bunların tüm bunları üretecek ne fabrikaları ne de elemanları veya zamanları v.s

Siparişi alıp veriyor "fasoncuya" Çin de ki tamamı Çin de dir artık!

Ancak uyanıklar şunu diyor "Made in Taiwan" yazacaksın!! yaw fasoncu için ha Taiwan yazmış ha Japan yazmış ha Korea yazmış:kiskis

Olay şu; "Modül ünitesinin" kalitesi!! gerisi teferruat kardeşim

$ 100 kağıda Modül var 100/120Hz;takın gitsin ne farkeder!

Adamlar(montajcılar-Samsung/Sony/TPV/Panasonic ve diğerleri) ciddi para kazanmak istiyorlar bu işten!
Dip maliyetle gidip en yüksek kar marjına ulaşmak hedefleri dir;bunu yaparken de "MARKA" değerini de acaip
fiyatlandırıyorlar tabi ki!!

MARKA diye gördüğünüz ve birbirlerini burun farkıyla takip eden bu Markalar da malı götürüyor!

Kötü taraf ise alıcılar olarak elde fazla alternatif yoktur,el-mahkum birisine gidiliyor,seçenek ciddi az!

Panelin 50/100 veya VA/IPS olması günümüz de çok da aman aman farketmiyor!!

Beko Grubu(TV lerin hepsini bunlar montajlıyor çeşitli MARKA larla) ancak bazı bilgileri veriyorlar arayınca!

Sorun Vestel/Beko Grupları olarak;daha önce de yazdığım gibi adam gibi HiEnd bir seri çıkartmıyorlar!

Bildiğim bir tek 2015/16 Model olan Arçelik markasıyla çıkan FineArts-9595 dir gerisi hikaye her iki grupta da!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,220
Bir not daha;bizim montajcılar bunu fazla kurcalamazlar yaw,Modülü kim üretmiş v.s v.s diye

Kaldı ki malı Csot/China üretti,ama işi CMO verdi üzerinde de Innolux/Taiwan(veya China da olabilir) yazsa ne olacak??
Ancak ilk siparişi veren AUO/CMO ona göre bunu veriyor(sipariş aşamasın da,onlar bilir malın ne mal olduğunu sadece:hmm

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,220

Böyle sorarsanız,zaten bu ilgi onlar da olmadığı için size bir şey diyemezler veya "sallarlar" aşağıda yazdım bu işlerin nasıl gittiğini

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,220
Sizin panel dediğiniz elemanı(Modül ünitesi) bir kaç ülke dışın da hiç kimse üretemez!
Türkiye kim yaw bu konu da! herkes yerini bilecektir!

Önce Teknoloji "üreteceksin"! özellikle bu konuda biz de hiç bir şey yoktur!
Sonra Teknik geliştireceksin ki biz de buda sıfır!

Örnek;Almanya bu işleri ilk yapandır(Teknoloji&Teknik) yaw bu herifler bile kısa süre sonra bu işten kaçtılar! capona teslim oldular
(sebeblerini geçiyorum)

TR olarak bu işler zerre bilgimiz yoktur,zerre kadar altyapımız(hammadde olarak) yoktur

Modül fabrikası kurup da Manisa da veya Samsun da sonra her bir şeyini de "ithal girdi" ile mal üretmek bu işler de olmaz
adama mıçıyla gülerler:sirit

Tabi en önemlisi "MALİYET",biz kim olucaz da Çinli çakalıyla veya Taiwan lı adamla baş edeceğiz???

Kore Devleti şak diye milyalarca dolar kredi açar,sıfır faiz ve "sonsuz vade"!
Samsung/LGE böyle DEV oldular! bir rakip çıktığı zaman ki en tipik örneği Japonya dır ve Kore hepsini sildi süpürdü!
Bir kimiz sahada acaba??

Teknik&Altyapı&Teknoloji üretimi&hammadde v.s olmadan her zaman yaptığımız gibi oradan buradan makine ithal ederek
hammaddeyi de Çin den getirip montajlayıp mal üretmeye benzemez bu işler,öyle olsay dı Çek/Polonya/Bulgaristan//Macar
v.s biz den bu konular da çok daha ileriyken bile herifler yapamadılar;özellikle Çek Cumh. CAM da dünya da bir numara ve
Panasonic de fabrika kurdu Çek de(Modül üretimi için ama onlar da montajlıyor,Çek in altyapısını kullanarak)

Sonuç olarak hele hele bu saatden sonra böyle işlere girilmez,Çin Tekelin de gidiyor yaw bu işler,herifler saha da rakip filan
kesinlikle barındırmazlar!

Senelerdir yok Vestel yapacakmış da kredi bulmamış yok destek bulmamış yok o yok bu;"panel efsanesi" bunlar yaw

Adamların arkaların da olan Devlet desteği kafa sıyırtan cinsinden ve para moook gibi herifler de!
Cari açık biz de kafa sıyırtıyor onlar da "fazla" veriyor yaw:kiskis

Biz ASKERİ işlere devam,bu çok çok önemli ve burada çok iyiyiz,bırakalım paneli de Çin li üretsin++

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,220

Siz en fazla panelin VA mı yoksa IPS mi olduğunu sorun yeter!

Birde tipik VA/IPS canlı anlama metodu şudur;işaret parmağınızı içe doğru hafif bükün ve panele vurun(güm diye değil tabiki!!)
panel IPS ise tepki vermez veya çok hafif vurduğunuz yer hafif renk değişimi/pixel hareketi yapar ama VA panele vurursanız
panel de bir ışık patlaması/parlaması gibi hareket görürsünüz! genişleyen dalga boyu gibi(suya atılan taş ve oluşan genişleyen
dalga gibi)

Çok hafif vursanız bile anlarsınız,ama Satıcılar bunu pek sevmez;abi ne yapıyorsun diyebilir veya kızar v.s

Veya herif sana şunu yapar;pat diye panele vurur bak abi taş gibi mal diyebilir(eskiden bunu çok yaparlardı)
zaten LGD dünyanın en büyük panel üreticisi diye girer sallar sizde he heee diye cevap verin

Modül önündeki koyucu katmanlar ve pixel dizilim v.s buna sebeb oluyor ama adam sana abi taş gibi panel kırılmaz diye cevap verir:haha

M Çevrimdışı

mateseko

Aktif Üye
4 Nis 2018
67
42
2 aydır tv arıyorum daha karar veremedim ama arcelik beko grunding fiyatları cok yuksek bu fiyatlara deger mi bilmiyorum arcelik bekoya vereceğim paraya samsung a veririm daha iyi fiyatları hemen hemen aynı vestelin 9650 serisi fiyat olarak uygun

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
2 aydır tv arıyorum daha karar veremedim ama arcelik beko grunding fiyatları cok yuksek bu fiyatlara deger mi bilmiyorum arcelik bekoya vereceğim paraya samsung a veririm daha iyi fiyatları hemen hemen aynı vestelin 9650 serisi fiyat olarak uygun

9650 nin bizim istediğimiz üretiminden ses seda yok, Fabrika ile irtibat kurdumn onlardan da ses seda yok şimdilik. Haftasonu da devreye girdi pazartesiye kadar kimse arayp sormaz gaari.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt