Beko B55 C985 Dolby Vision Sorunu

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,611
50 ve 55 inç iki tane toshiba var 2020 de almıştım. biri chot diğer panda panel 4k dolby vision hdr samrt vs kutusuna etiketine şekline şemaline bakarsanız efsane. Ama 4k film izlerken görüntü hareketli sahnelerde titreme yırtılma, parçalanma oluyor :) normal kullanımda donma kapanma geç algılama. yavaşlama anlık takılıp sonra peşpeşe işlem yapma gibi enterasan özellikleri var. ikisinde de var. adamı kanser ediyorlar. zamanında burda forumda da paylaşmıştım. hem panelleri kalitesiz hemde işlemcileri 4k içerikler işleyemiyor. hele birde dolbyvision hdr özelliğinde görüntü aşırı bozuyor.
Fakat elimde fullhd 43 ve 24 inç toshibada var biri lg ıps diğeri hkc va panel
fullh hd oldukları için yağ gibi akıyorlar.
elimde bir de regal var 32 r654hc ıps boe panel hdr 1080p MB181TC anakart nasıl desem hız olarak tv boxlarla yarışıyor ekran kalitesi lg ıps gibi sadece sesi tamin etmiyor onuda sounbarla hallettim
kardeşlerimle aynı apartmanda oturuyorum hepsinin tvlerini ben aldım. bu ürünleri kullandığım için aralarındaki kalite farkını anlayabiliyorum. toshibada fullhd harici asla tavsiye etmem
Evet. Full HD olan modeller daha iyi gösterir. Kullanılan suanki yayınlarımıza daha uygun. HD bir yayın 4k modellerden daha iyi sonuç verir.

lemon Çevrimdışı

lemon

Aktif Üye
31 Eki 2020
416
37
Evet. Full HD olan modeller daha iyi gösterir. Kullanılan suanki yayınlarımıza daha uygun. HD bir yayın 4k modellerden daha iyi sonuç verir.
hocam bizde normal tv izlenmez Netflix youtube açılır. uydu anteni kablosu bile takılı değil. haberleri bile youtube den izliyor bizimkiler. televizyon kanalları kurulu bile değil kaç senedir

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,611
hocam bizde normal tv izlenmez Netflix youtube açılır. uydu anteni kablosu bile takılı değil. haberleri bile youtube den izliyor bizimkiler. televizyon kanalları kurulu bile değil kaç senedir
Al bende öyleyim. Film izlemesem hep YouTube da gezerim. Kanallar başka bir paralel evrende takılıyor

Lemon
4k yayınlarda TV memc (sahte kare) koymaz. Titremeyi azaltmak için. 4k da TV kareyi daha uzun tutar. Hareketli sahnelerde titreme vb. Yaşatır

Son düzenleme:
H Çevrimdışı

hadeka

Aktif Üye
7 Eki 2019
158
50 ve 55 inç iki tane toshiba var 2020 de almıştım. biri chot diğer panda panel 4k dolby vision hdr samrt vs kutusuna etiketine şekline şemaline bakarsanız efsane. Ama 4k film izlerken görüntü hareketli sahnelerde titreme yırtılma, parçalanma oluyor :) normal kullanımda donma kapanma geç algılama. yavaşlama anlık takılıp sonra peşpeşe işlem yapma gibi enterasan özellikleri var. ikisinde de var. adamı kanser ediyorlar. zamanında burda forumda da paylaşmıştım. hem panelleri kalitesiz hemde işlemcileri 4k içerikler işleyemiyor. hele birde dolbyvision hdr özelliğinde görüntü aşırı bozuyor.
Fakat elimde fullhd 43 ve 24 inç toshibada var biri lg ıps diğeri hkc va panel
fullh hd oldukları için yağ gibi akıyorlar.
elimde bir de regal var 32 r654hc ıps boe panel hdr 1080p MB181TC anakart nasıl desem hız olarak tv boxlarla yarışıyor ekran kalitesi lg ıps gibi sadece sesi tamin etmiyor onuda sounbarla hallettim
kardeşlerimle aynı apartmanda oturuyorum hepsinin tvlerini ben aldım. bu ürünleri kullandığım için aralarındaki kalite farkını anlayabiliyorum. toshibada fullhd harici asla tavsiye etmem
hele ki 50 55 58 inçleri tambir eziyet
sebep panel ve mb230 anakartın 4k ya güç yetirememesi.
elimde sony lg tvdr vardı sonynin giriş seviyesini sony diyerek alabilirsiniz ama tatmin etmez. maddiyatınız varsa lg oled bakın deeim yoksa regal tavsiye ederim ama özelliklerine bakarak alın
Bende de 2 adet 50ua2063dt Toshiba mb 170 anakartlı tv var, ben 2 sinden de memnunum, birisi auo, diğeri hkc panel, ancak uydu yayınlarda oldukça iyi olmasına rağmen, youtube da görüntüler andoid box netliğinde ve keskinliğinde değil.Bu anakartda komutlarda gecikme olmuyor, sadece açılışta android tam açılmadan komut verilirse gecikme oluyor.

S Çevrimdışı

Shankssan

Yeni Üye
14 Haz 2022
45
37
Vestel 55q9900 aldım. 9600 TL ye. Yanında bir de filtreli kahve makinasi verdiler :) İnşallah iyi çıkar. TLC yi iyice test etme imkanım oldu hem 725 hem 728 modelini. Beko B55 C985 in yanından bile geçemez görüntü kalitesi bilmiyorum belki de mağaza da iken öyle idi.

R Çevrimdışı

robur 

Aktif Üye
3 Haz 2022
77
44
Vestel 55q9900 aldım. 9600 TL ye. Yanında bir de filtreli kahve makinasi verdiler :) İnşallah iyi çıkar. TLC yi iyice test etme imkanım oldu hem 725 hem 728 modelini. Beko B55 C985 in yanından bile geçemez görüntü kalitesi bilmiyorum belki de mağaza da iken öyle idi.
Hayırlı olsun, güle güle kullanın ve şimdiden afiyet olsun. 🙂

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Güle güle kullanın,tabii her iki cihazı da :ok

Geri
Üst Alt