Beko B55 C985 Dolby Vision Sorunu

S Çevrimdışı

Shankssan

Yeni Üye
14 Haz 2022
45
37
Rica ederim, ne uğraştırması. Bilakis, size birazcık da olsa yardımım dokunduysa ne mutlu bana.

Disney'de bu menü açılmıyor nedense ama görüntü güzel. Hatta Netflix'ten bir tık daha iyi diyebilirim. Flaş belleği NTFS formatında takınca görmedi, FAT32 formatında olunca filmi gördü. TV'nin kendisi de FAT32 olarak biçimlendiriyor belleği.

Kullanım kılavuzunda şöyle bir ibare dikkatimi çekti: "USB standardına göre televizyonun USB1 soketi, 500 mA'lık akımı destekler. Harici sabit disk vb. gibi daha yüksek güç harcayan cihazlarınızı televizyonun sadece USB2 (HDD) arayüzüne bağlayabilirsiniz."
Eyv hocam. Maalesef aynı problem var demek ki. Artık başka marka model e yöneleceğiz. Saygılar Güle güle kullanın .

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,586
Eyv hocam. Maalesef aynı problem var demek ki. Artık başka marka model e yöneleceğiz. Saygılar Güle güle kullanın .
Hdr ile Netflix vb. Yayınlarda. TV sinyali kabul eder. Ama göstermede soluk ve düzgün olmaz hdr da arka ışığın fald olması ve hdr nin verilerini tam işlemesi lazım. Yada harici bir cihaz alarak menüden 4k hdr yi iptal edip 4k SDR yaparsanız o zaman sorunsuz gösterir. Yada Netflix paketini ultra HD değilde HD yaparsanız. Daha iyi sonuç alirsiniz

S Çevrimdışı

Shankssan

Yeni Üye
14 Haz 2022
45
37
Hdr ile Netflix vb. Yayınlarda. TV sinyali kabul eder. Ama göstermede soluk ve düzgün olmaz hdr da arka ışığın fald olması ve hdr nin verilerini tam işlemesi lazım. Yada harici bir cihaz alarak menüden 4k hdr yi iptal edip 4k SDR yaparsanız o zaman sorunsuz gösterir. Yada Netflix paketini ultra HD değilde HD yaparsanız. Daha iyi sonuç alirsiniz
İade ettim hocam TV yi. Netflix 4k yi kapatsam bu sefer full hd izlicem TV yi kullanamicam, Disney plus da ise bunu zaten yapamıyoruz ki Disney in nerdeyse tüm filmleri vision. İade ettim uğraşmak istemedim. Hard disk de okumuyor idi zaten. Simdi su TV de karar kıldım sizce nasıl olur. Sony BRAVIA KD55X81J 55 inç 139 Ekran Uydu Alıcılı Google Smart TV 4K Ultra HD HDR TV, Siyah
Veya tlc 728 arasında kaldım. Ama Sony çok daha fazla ağır basıyor.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,586
İade ettim hocam TV yi. Netflix 4k yi kapatsam bu sefer full hd izlicem TV yi kullanamicam, Disney plus da ise bunu zaten yapamıyoruz ki Disney in nerdeyse tüm filmleri vision. İade ettim uğraşmak istemedim. Hard disk de okumuyor idi zaten. Simdi su TV de karar kıldım sizce nasıl olur. Sony BRAVIA KD55X81J 55 inç 139 Ekran Uydu Alıcılı Google Smart TV 4K Ultra HD HDR TV, Siyah
X81j IPS panel giriş seviyesi bir modeldir SDR de sorun yaşatmaz. Ama eski TV ne benzer performans sunar smart konusunda Android i en stabil modellerinde kullanan marka. Sen bilirsin. Sony olunca herşey çok güzel sorunu olmuyor değil. Sony kullanan kişiler genelde x90 modeli almış. Ve bunun yorumunu yapar. O modeller 120 hz Va fald panel. Bunun üzerine yorum yaparlar.

13 bin veriyorsun. Bir giris modeline.markasi ne olursa olsun.
Filmden keyif almak görüntüde eski TV lerden yukarı doğru bir atlayış istiyorsan. Bulabildiğin 55 inç oled aldığın zaman sana güzel bir film keyfi sunar.
Şunu unutmayın en pahalı en üst düzey LCD modeli bile. Bir oledin film keyfini yakalamaz.

Son düzenleme:
Barış Bayraktar Çevrimdışı

Barış Bayraktar 

Aktif Üye
23 Mar 2022
381
25
89J tamam da 81J o fiyata değmez bence.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,586
Dolby vision bir tv almasam. Acaba disney deki vision destekli fimleri izlerken problem çıkar mı ? Beko B880 almak istiyorum eğer olmaz ise. Tek farkı android 9 birde vision desteği yok. Zaten sevmedim bu vision u hep bunun yüzünden iade ettim :)
Dolby vision yok ise TV hdr10 gösterir.

Barış Bayraktar Çevrimdışı

Barış Bayraktar 

Aktif Üye
23 Mar 2022
381
25
Dolby vision bir tv almasam. Acaba disney deki vision destekli fimleri izlerken problem çıkar mı ? Beko B880 almak istiyorum eğer olmaz ise. Tek farkı android 9 birde vision desteği yok. Zaten sevmedim bu vision u hep bunun yüzünden iade ettim :)
Sorun olmaz sadece DV kalitesinde olmaz. DV kısaca dinamik HDR türü olduğu için detayları daha çok açığa çıkarıyor sadece. Sizin sorun bence yazılımsal idi, ben o sorunla hiç karşılaşmadım (Sony XH8196), aksine maksimum parlaklığa alıyor DV.

aksine maksimum parlaklığa alıyor DV.
Amazon'dan DV bir şey açtım şimdi denedim dediğim gibi sorunsuz.

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

Shankssan

Yeni Üye
14 Haz 2022
45
37
Sorun olmaz sadece DV kalitesinde olmaz. DV kısaca dinamik HDR türü olduğu için detayları daha çok açığa çıkarıyor sadece. Sizin sorun bence yazılımsal idi, ben o sorunla hiç karşılaşmadım (Sony XH8196), aksine maksimum parlaklığa alıyor DV.

Amazon'dan DV bir şey açtım şimdi denedim dediğim gibi sorunsuz.
Hocam çok teşekkür ederim size de yardımcı olan vakit ayıran diğer arkadaşlarada. En iyisi mi bu aklımda ki birkaç ürün için mağaza da filan test etmek görmek. Yazılımsal da olabilir dediğiniz gibi çünkü gerçekten çok berbat bir renk var idi dv de. Herşey için sagolun. Hayırlı forumlar.

lemon Çevrimdışı

lemon

Aktif Üye
31 Eki 2020
416
37
Hocam çok teşekkür ederim size de yardımcı olan vakit ayıran diğer arkadaşlarada. En iyisi mi bu aklımda ki birkaç ürün için mağaza da filan test etmek görmek. Yazılımsal da olabilir dediğiniz gibi çünkü gerçekten çok berbat bir renk var idi dv de. Herşey için sagolun. Hayırlı forumlar.
Tavsiyem Arçelik, Beko, Sony, Lg, değil de 2021 üretimi Regal bakmanızı tavsiye ederim :) 2021 üretimi vestelde olabilir. işletim sistemi android olsun veya olmasın db olsun olmasın bakacağınız ana kriter anakartının MB181TC olması.
ikinci kriter de panel cinsi ve üreticisi. mesela Va panel, Ips panel. üretici hkc veya boe olur. bunlar seyir zevkini konforu ve hızı belirliyor. vestel üretimi 2021 model bazı tvler yüksek kalitede. ama seçip bulmak lazım. kullanıcı deneyimi yorumlar ve satın alırken kutunun üzerindeki seri numarasını burda paylaşarak içinde kulluanılan donanımı öğrenebilirsiniz.
(4k da toshbadan uzak durun)

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,586
Tavsiyem Arçelik, Beko, Sony, Lg, değil de 2021 üretimi Regal bakmanızı tavsiye ederim :) 2021 üretimi vestelde olabilir. işletim sistemi android olsun veya olmasın db olsun olmasın bakacağınız ana kriter anakartının MB181TC olması.
ikinci kriter de panel cinsi ve üreticisi. mesela Va panel, Ips panel. üretici hkc veya boe olur. bunlar seyir zevkini konforu ve hızı belirliyor. vestel üretimi 2021 model bazı tvler yüksek kalitede. ama seçip bulmak lazım. kullanıcı deneyimi yorumlar ve satın alırken kutunun üzerindeki seri numarasını burda paylaşarak içinde kulluanılan donanımı öğrenebilirsiniz.
(4k da toshbadan uzak durun)
Lemon, 4k da Toshiba dan uzak durun. Dedin. Acar misin? Neden

Şunu desek daha doğru olur. Piyasada yerli yada yabancı modeller LCD. SDR kullanımı için yeterli. Çoğu kullanma şeklimiz zaten aslında SDR .
Burada Netflix vb gibi hdr veren bit değerleri kötü olsada hdr formatlarında yayınlar var. Veri gönderiyor su parlakta bu Mitte şurası burası.diye. piyasadaki tvler 300 nitliktir. Bu verileri üstüne çıkamaz. O yüzden hdr mod soluk görüntü ve sorunlu olur. Bu yüzden bunu kapatmak en ucuz ve mantıklı olur. Bunu yerleşik uygulamalarla yapılamıyor. Harici cihazlarla mümkün.
Firmalar bunun için ton eslemesi çıkartı. Bu algoritma. TV nin Max. Parlaklığına göre kendini yani kaynakla eslestiriyor. Bu özellikle sorunu azaltirsiniz ama tam çözmez. Ama eskisinden daha canlı görüntü verir.

Son düzenleme:
lemon Çevrimdışı

lemon

Aktif Üye
31 Eki 2020
416
37
Neden ki? Toshiba ile Vestel aynı firma üretimi.
Lemon, 4k da Toshiba dan uzak durun. Dedin. Acar misin? Neden
50 ve 55 inç iki tane toshiba var 2020 de almıştım. biri chot diğer panda panel 4k dolby vision hdr samrt vs kutusuna etiketine şekline şemaline bakarsanız efsane. Ama 4k film izlerken görüntü hareketli sahnelerde titreme yırtılma, parçalanma oluyor :) normal kullanımda donma kapanma geç algılama. yavaşlama anlık takılıp sonra peşpeşe işlem yapma gibi enterasan özellikleri var. ikisinde de var. adamı kanser ediyorlar. zamanında burda forumda da paylaşmıştım. hem panelleri kalitesiz hemde işlemcileri 4k içerikler işleyemiyor. hele birde dolbyvision hdr özelliğinde görüntü aşırı bozuyor.
Fakat elimde fullhd 43 ve 24 inç toshibada var biri lg ıps diğeri hkc va panel
fullh hd oldukları için yağ gibi akıyorlar.
elimde bir de regal var 32 r654hc ıps boe panel hdr 1080p MB181TC anakart nasıl desem hız olarak tv boxlarla yarışıyor ekran kalitesi lg ıps gibi sadece sesi tamin etmiyor onuda sounbarla hallettim
kardeşlerimle aynı apartmanda oturuyorum hepsinin tvlerini ben aldım. bu ürünleri kullandığım için aralarındaki kalite farkını anlayabiliyorum. toshibada fullhd harici asla tavsiye etmem
hele ki 50 55 58 inçleri tambir eziyet
sebep panel ve mb230 anakartın 4k ya güç yetirememesi.
elimde sony lg tvdr vardı sonynin giriş seviyesini sony diyerek alabilirsiniz ama tatmin etmez. maddiyatınız varsa lg oled bakın deeim yoksa regal tavsiye ederim ama özelliklerine bakarak alın

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri