AWOX U5600STR Kumanda Kilitlenme ve Sistem Durduruldu Uyarısına Çözüm

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
hocam merhaba, tv bugün kurulacak servis kurulum ücreti vermiyoruz değil mi ? hemen yükleyeceğim bu yazılımı

Hayır kurulum tamamen ücretsiz.

1- servis formu doldurulsun
2- garanti belgesi doldurulsun
3- tv nin internet bağlantı ayarları yapılsın

Gelen kardeşlerimiz işini bilir mutlaka lakin bir dalgınlıkları olabilir diye hatırlatmakta fayda var :ok

damn2u Çevrimdışı

damn2u

Yeni Üye
29 Mar 2019
10
38
Merhaba, öncelikle bu cihaz için çabanız ve hızlı + olumlu sonuç aldığınız için teşekkürler. Bende de bu cihazdan var fakat o kumanda kilitleyen yazılımı kurmamıştım ilk yükleyenlerden yorumları göreyim diye. Şimdi burada yayınlanan bu fix full bir rom mu? Yoksa ilk önce kumanda kilitleyen rom'u kurup üzerine bu fix'i mi kuracağız? A Ado

T Çevrimdışı

tevgen

Yeni Üye
20 Ocak 2019
38
36
A Ado hocam emeğiniz için teşekkürler rom u yükledim kanal sıralamamsı biraz daha iyi bu awox bana satarken tkgs var dediler sitesinde öyle yazıyordu ama yok onu bırakın manuel kanal arama bile yok hiç olmazsa tkgs şifresiz sıralamalı bi kanal listesini rom a ekleseler manuel kanal ayarlamasını tv de video çekseniz gösterseniz usb kanal yüklense yada çıldırttı beni is olmasanız nerdeyse kıracam tv yi inş yolunuz açık olur sizin gibi değerli insanlar lazım bu memlekete bu awox üretenler değil

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Ado hocam emeğiniz için teşekkürler rom u yükledim kanal sıralamamsı biraz daha iyi bu awox bana satarken tkgs var dediler sitesinde öyle yazıyordu ama yok onu bırakın manuel kanal arama bile yok hiç olmazsa tkgs şifresiz sıralamalı bi kanal listesini rom a ekleseler manuel kanal ayarlamasını tv de video çekseniz gösterseniz usb kanal yüklense yada çıldırttı beni is olmasanız nerdeyse kıracam tv yi inş yolunuz açık olur sizin gibi değerli insanlar lazım bu memlekete bu awox üretenler değil

Selamlar; Aynen bahsettiğiniz gibi bu anlamda en büyük eleştiriyi hak eden markadır awox
Bu gün en basit ama bakın gerçekten en basit, 39tl ye zincir marketlerde satılan uydu alıcıların menüleri dahi AWOX tv uydu menülerinden çok çok çok ama çok daha başarılıdır.

AWOX markası kesinlikle bu anlamda bence sınıfta kalmıştır.

Ancak ben hep objektif olmaya çalışırım ve ne kadar eleştiriyor olsam da bu markayı belli bir mücadelenin içerisinde görüyorum.

VESTEL in çok ciddi anlamda televizyon piyasasında bir yurt içi tekeli var diyebilirim, bu tekele karşı direnç gösterebilmek de yeni kurulmuş markaların harcı değildir kolay kolay.

Nasıl ki ben yıllarca size VESTEL markası için ''Bu adamlar olmasa SAMSUNG ve LG markaları bu gün 6 bine sattıkları tv leri 10 bine satar bize'' dediysem, AWOX markası da olmasa (Ciddi anlamda tv piyasasında adından söz ettirmeye başlamış bir markadır) Bu VESTEL bu gün sattığı rakamlardan çok daha yukarı bedeller ile tv satar bize.

AWOX un piyasaya belli oranda etkisi olmaya başlamıştır, devam da edecektir diye düşünüyorum.

Arkadan gelen DİGİPOLL ve şu an adını hatırlayamadığım bir marka daha var, Özellikle 49'' grubunda android tabanda TEMMUZ ayında piyasaya onlar da ciddi giriş yapacaklar, İşte ne kadar eleştirsek de bu üreticileri, Bu üreticiler sayesinde piyasa belli bazı dengelerde duruyor yoksa işimiz çok daha zor olacaktı buna emin olun.

Bu paralelde evet, AWOX markasının kat etmesi gereken daha çoooooooooook yol var Lakin, velev ki onlar yol katedemedi de Uydu menüleri vs düzelmedi.

Hiç önemli değil abim, alırım bir tane MİBOX, Takarım 55'' LG panelli AWOX televizyonuma sonra da bakarım keyfime.

Bu gün bir kere daha bu U5600STR modelini sizlere aldırmak konusunda ısrar etmekte haklı olduğumu anladım zira nihayet bu gün artık uzun zamandır düşündüğüm şu U5600STR ve U5000STR modellerini yan yana koyarak aynı yayınlarda tüm tepkilerini analiz ettim.

Dün gece 03 de yattım ve bu gün de ciddi anlamda hem işlerim çok yoğundu, hem de günün sonuna yaklaşık 2 saate yakın süren bir çekim sığdırdım, Eve geleli 15 dakika oldu ve eğer vakit bulursam bu çekimlerin sonuçlarını kısa kısa da olsa sizlere aktarmaya çalışacağım bu gün.

Şunu söyleyebilirim ki U5600STR cidden farkını hissettiriyor. Buradan LG markasına, Panel üreticisi olarak bir kere daha teşekkür ediyorum.
TV olarak yönetim anlayışlarını çok eleştirsem de, Beni tanıyanlar bilirler IPS panel sevdiğimi.

Eksilerini görmüyorum çünkü benim tv kullanıcı profilim, IPS panelin eksilerini görmemi gerektirecek bir profil değil :ok

Velhasıl sevgili kardeşim, Öncelikle güzel dilekleriniz için yürekten teşekkür ediyorum, sonrasında ise sizin sorunu da çözdüğümü düşündüğümü müjdelemek istiyorum.

Ben denedim oldu lakin sizin de bir denemeniz lazım kanal listesi yedekleme konusunu :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Abi Allah senden razı olsun sen de olmasan kimse yardımcı olmayacak iyi ki varsın :)
Rabbım hepimizden razı olsun değerli kardeşim.

Lakin bilmenizi isterim, bu sonuçları almakta ben sadece gönüllü bir elçiyim, AWOX un sizlere daha etkili yollardan ulaşabilmesini sağlamaya çalışan bir gönüllüyüm sadece. Bu bağlamda ben de AWOX Servis Genel Müdürü Sn Ahmet bey ve ekibine, Özellikle Özcan bey'e sizin gıyabınızda teşekkürlerimi iletiyorum zira mücadele ve çaba aslında onlara ait. :ok

Biz onlara inanıyoruz, daha iyilerini başaracaklarını görmek istiyoruz, Televizyonlarımız ile ilgili yaşadığımız sorunlarda daha hızlı ve etkili çözümler üreteceklerine olan inancımızı onlarla paylaşmak istiyoruz.

Umuyorum AWOX kullanıcıları olarak umut ettiğimiz daha etkili ve kaliteli sonuçlara ulaşabiliriz :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhaba, öncelikle bu cihaz için çabanız ve hızlı + olumlu sonuç aldığınız için teşekkürler. Bende de bu cihazdan var fakat o kumanda kilitleyen yazılımı kurmamıştım ilk yükleyenlerden yorumları göreyim diye. Şimdi burada yayınlanan bu fix full bir rom mu? Yoksa ilk önce kumanda kilitleyen rom'u kurup üzerine bu fix'i mi kuracağız? A Ado

Selamlar; Güzel düşünceleriniz için size de teşekkürlerimi iletiyorum.

Son yayınladığım yazılımı bir kere yüklemeniz yeterli öncesine dair hiç bir şey yüklemenize, Şimdilik sonradan bir yazılım yüklemenize de gerek yok zira son yüklenen bu yazılım sayesinde sistem artık server dan güncellemeleri otomatik olarak kendisi çekecek zaten.

Yine de olası tüm sorunlarda geri bildirimlerinizi buradan toplamaya devam ediyor olacağım :ok

T Çevrimdışı

tevgen

Yeni Üye
20 Ocak 2019
38
36
A Ado hocam haklısınız çabalıyor olabilir awox ama biz hissetmiyor uz teknik bilğisi olan müşteri temsilcisine ulaşmak bir haylı zor ankarada servis 3 ğünde geliyor ben hiç olmazsa sitesinde tkgs var yazmazsa. ...... beni çok rahatsız etti kandırılmiş hissettiriyor yazıyorsa nasıl yok birde sizden ricam denedim oldu demişşiniz kanal listesi yedekleme konusunu acıklarsanız bizde deneye biliriz inş manuel kanal atamayıda bize ğösterirseniz sevinirim allah yardımcınız olsun

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Ado hocam haklısınız çabalıyor olabilir awox ama biz hissetmiyor uz teknik bilğisi olan müşteri temsilcisine ulaşmak bir haylı zor ankarada servis 3 ğünde geliyor ben hiç olmazsa sitesinde tkgs var yazmazsa. ...... beni çok rahatsız etti kandırılmiş hissettiriyor yazıyorsa nasıl yok birde sizden ricam denedim oldu demişşiniz kanal listesi yedekleme konusunu acıklarsanız bizde deneye biliriz inş manuel kanal atamayıda bize ğösterirseniz sevinirim allah yardımcınız olsun

Şimdi oturdum pc başına, Videoları derlemeye başlıyorum. İlk olarak kısa çekim olan Kanal listesi yedekleme videosunu paylaşırım sizin için :ok

T Çevrimdışı

tevgen

Yeni Üye
20 Ocak 2019
38
36
A Ado adem bey izledim video emeğiniz için çok teşekkür ediyorum bütün sorunları hallettiniz awox size ne kadar teşekkür etse az awox tan iyi ilğilendiniz gercekten yürekten teşekkür ler

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Ado adem bey izledim video emeğiniz için çok teşekkür ediyorum bütün sorunları hallettiniz awox size ne kadar teşekkür etse az awox tan iyi ilğilendiniz gercekten yürekten teşekkür ler

Yeter ki AWOX kullanıcıları olarak başka sorun yaşamayalım, Emeklerimiz bizden yana helal olsun.

İzlediğiniz ve fikir beyan ettiğiniz için teşekkür ediyorum :ok

T Çevrimdışı

tevgen

Yeni Üye
20 Ocak 2019
38
36
A Ado bey bir konu acsanız bu kanal listesini düzenleme programı ve hazır kanal listesi paylaşsak bu 5600str için sizde varsa düzenleme proğramı paylaşırmısınız

H Çevrimdışı

hasansabu

Yeni Üye
27 Haz 2019
1
38
Yeter ki AWOX kullanıcıları olarak başka sorun yaşamayalım, Emeklerimiz bizden yana helal olsun.

İzlediğiniz ve fikir beyan ettiğiniz için teşekkür ediyorum :ok

A Ado hocam merhaba verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim . Bende U5600Str modelini kullanıyor. Bir konuda sorum olacaktı. Hiç Tv sıfırlama ile ilgili bir sorun yaşadınız mı ? Ben hem android menüden hem tvnin kendi menüsünden fabrika ayarlarına dönmeye çalışıyorum fakat sıfırlama işlemi yapmıyor.

palego Çevrimdışı

palego

Yeni Üye
19 Mar 2019
8
42
Bende bi kaç gün önce aldım. mi box ile birlikte kullanıyordum, dün smartını kullanayım ve yeterince tatmin etti. netflix izlemesem herhalde mi box s kullanmama gerek kalmayacak.
iptv extreme, kodi, puhu, youtube gayet stabil çalışıyor.

youtube uygulaması 1080p bunu mi box ile 4k aynı videoyu açınca anladım ama yeterli sonuçta.

acaba android arayüzünün çözünürlüğünü değiştirebilir miyiz?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt