Awox U5000STR 50 inç 127cm 4K Ultra HD LED TV

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Güncelleme gelmesi şart böyle ne kanal tablosu ne de ayarlar kullanışsız

Benim için birkaç özel çekim yaparak bana orijinal boyutlarında ulaştırmanız mümkün olur mu acaba?

Menü hareketleri
Renk Görseli
Yan Açı performansı
Kanal geçiş hızı

Mümkünse gece çekimi olursa çok mutlu olurum, Böylece ekrana ışık yansımaz.

Çok şey mi istedim acaba ? :kiskis

A Çevrimdışı

aarslan69

Yeni Üye
6 Şub 2019
18
55
TV testi için ne önerirsiniz? Görüntü ayarları ile ilgili bilgi verebilir misiniz? Servis menüsünde tavsiye edeceğiniz ayarlar var mı?

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Geçen fabrikayı aradım. Teknik birimle görüştüm. Ne olacak bu awoxun akıbeti diye :) şaka bir tarafa 55 inç için yazılım geldi mi? diye sordum. Bilgisayardan baktı inceledi hayır yok. Yeni 4k smartlı 55 inç çıktığı için o modele yoğunluk verirler yazılım çıkmaz dedi. Sanki mevcut 55 inç ve diğerlerine yoğunluk verdilerde... Peki tv de hafiften dikey gölge vertical banding var dedim. Niye böyle diye sordum. O kendi uydu alıcısından diyor. Şaka gibi ya... Gerçi onuda ben hallettim. Panele hafif bastırıp yatay silme yaptığınızda panelde lıp lıp diye ses geliyor yani yerine oturuyor. Yani berbat bir montajlama... Altyazı teklemesi ise panelin hz hızı düşük olduğu için bunlar böyle diyor. Yani benim anladığım ucuz fiyat politikası ile millete malı basıyorlar. Ucuz mal alacak kadar zengin değilim diyor ya bu konuya yakışan en güzel tabir bence... Allahtan bendeki TV görüntü kalitesi güzel... 140 olanların son yazılım tavsiyemdir.

A Çevrimdışı

aarslan69

Yeni Üye
6 Şub 2019
18
55
Adem Hocam Günaydın, tekrardan yeni işiniz hayırlı olsun dileklerimle başlamak istiyorum. Sorunuma gelince ; bildiğiniz gibi yakın zamanda 50" Awox U5000STR 4K Ultra Hd Led Tv satın almıştım. Aynı zamanda a.arslan nicki ile Donanım Haber Forumda da çok eski üyeyim. DH Forumdan bir arkadaşın tavsiyesi ile servis menüsünden görüntü ayarlarını değiştirirken yanlışlıkla Burn mod açık olarak seçtim. Tv de sadece renkler testi yapılıyor ve açamadım. bu videonun aynısı şekilde görünüyor. Bu video da çözümü anlatılıyor sanırım ama birşey anlamadım. Sizden ricam şahsi değerli bilgilerinizle veya Awox ile iletişime girerek bu sorunuma yardımcı olabilir misiniz? İlginiz için çok teşekkür ediyorum. Kolay gelsin dileklerimle. Saygılarımla.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Adem Hocam Günaydın, tekrardan yeni işiniz hayırlı olsun dileklerimle başlamak istiyorum. Sorunuma gelince ; bildiğiniz gibi yakın zamanda 50" Awox U5000STR 4K Ultra Hd Led Tv satın almıştım. Aynı zamanda a.arslan nicki ile Donanım Haber Forumda da çok eski üyeyim. DH Forumdan bir arkadaşın tavsiyesi ile servis menüsünden görüntü ayarlarını değiştirirken yanlışlıkla Burn mod açık olarak seçtim. Tv de sadece renkler testi yapılıyor ve açamadım. bu videonun aynısı şekilde görünüyor. Bu video da çözümü anlatılıyor sanırım ama birşey anlamadım. Sizden ricam şahsi değerli bilgilerinizle veya Awox ile iletişime girerek bu sorunuma yardımcı olabilir misiniz? İlginiz için çok teşekkür ediyorum. Kolay gelsin dileklerimle. Saygılarımla.

Tvnin üzerindeki kapatma tuşuna basarak tekrar açmayı deneyin!

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

A Ado

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
TV fişini çekiniz
TV nin tuş takımı üzerindeki on/off butonuna basılı tutarak fişi takınız
TV stby den çıkmaz ise prg + butonu ile tetikleyiniz

Sorununuz çözülecektir :ok

Bu arada hoşgeldiniz forumumuza

VESTEL ve AWOX söz konusu olduğunda tavsiyeforumu dışında hiçbir mecradan %100 doğru bilgi alamazsınız ayıptır söylemesi :kiskis

A Çevrimdışı

aarslan69

Yeni Üye
6 Şub 2019
18
55
TV fişini çekiniz
TV nin tuş takımı üzerindeki on/off butonuna basılı tutarak fişi takınız
TV stby den çıkmaz ise prg + butonu ile tetikleyiniz

Sorununuz çözülecektir :ok

Bu arada hoşgeldiniz forumumuza

VESTEL ve AWOX söz konusu olduğunda tavsiyeforumu dışında hiçbir mecradan %100 doğru bilgi alamazsınız ayıptır söylemesi :kiskis

@ A Ado ustam Hoşbuldum :byeilginize çok teşekkür ederim. Eve geçince dediğiniz şekilde uygulayım.

A Çevrimdışı

aarslan69

Yeni Üye
6 Şub 2019
18
55
Tavsiye Forumu bana uğurlu geldi. Teşekkürler @ A Ado hocam, %100 doğru bilgi %100 çözüm? yardımlarınız için sonsuz teşekkür ederim arkadaşlar. Sorunu sayenizde çok kolay bir şekilde giderdim. İyi ki varsınız iyi ki burdayım :ok

B Çevrimdışı
31 Ocak 2019
45
27
Merhaba arkadaşlar.

Linteki ürünü almayı düşünüyorum. Awox U5000STR 50 inç 127cm 4K Ultra HD LED TV.
Panel Tipi : DLED
Panel Üreticisi - Menşei: LG Displays /Güney Kore

Burada belirtilen panel hakkında bilgisi olan var mıdır ve genel olarak TV 'yi tavsiye eder misiniz ?
Panelin Lg üretimi olduğunu nerden öğrendiniz ?

A Çevrimdışı

aarslan69

Yeni Üye
6 Şub 2019
18
55
Arkadaşlar Awox U5000STR televizyonumdan genel anlamda memnunum. Ancak, kendime göre kanal sıralaması yapıyorum, belli bir süre sonra televizyon sıralamayı eski haline getiriyor. Usb ye aldığım yedek kanal sıralamasını tekrar atıyorum düzeltiyorum. Belli zaman sonra durdup dururken sıralama tekrar eski haline geçiyor. Döngü bu şekilde devam ediyor?. Bu konuda yardımlarınızı rica edeceğim. Fabrika ayarlarına döndürmek çözüm olabilir mi? Fakat bütün ayarlar bozulacağından yapmadım. Televizyona ait yeni yazılım bulamadım. Yoksa onu denemek daha mantıklı gibi. Herkese iyi seyirler dilerim.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Arkadaşlar Awox U5000STR televizyonumdan genel anlamda memnunum. Ancak, kendime göre kanal sıralaması yapıyorum, belli bir süre sonra televizyon sıralamayı eski haline getiriyor. Usb ye aldığım yedek kanal sıralamasını tekrar atıyorum düzeltiyorum. Belli zaman sonra durdup dururken sıralama tekrar eski haline geçiyor. Döngü bu şekilde devam ediyor?. Bu konuda yardımlarınızı rica edeceğim. Fabrika ayarlarına döndürmek çözüm olabilir mi? Fakat bütün ayarlar bozulacağından yapmadım. Televizyona ait yeni yazılım bulamadım. Yoksa onu denemek daha mantıklı gibi. Herkese iyi seyirler dilerim.
Kanal listesini sıfırlayıp kurulum yapacağınız zaman tv hazır kanal listesi yüklensin mi diyor ..Benim 55 tv de soruyor ben hayır deyip kendim türksat 12380 v 27500 otomatik kanal arama frekansından şebeke taraması yapıp listeyi yüklüyorum.Fakat bu aramada beyaz tvleri listeye eklemiyor.Tekrar bu frekans ile şebeke yada kör arama değil varsayılan arama olarak arama yapıyoruz ve beyaz tvlerde listeye ekleniyor.Şimdi kanal taşıma işlemine geçiyoruz.Bunu yaparken tplerle daha oynamıyoruz.Eğer tekrar çıkmayan kanal olupta tp den arama yaparsak taşıma işlemini daha sonra yapalım.Herşey tamamsa şimdi kanal sıralaması işlemine geçelim.Kanal sıralama taşıma işlemini yaptıktan sonra olay tamamdır.Haa bu kanal çıkmamış deyip tp den tekrar varsayılan arama yapıp kanal arama yaparsanız o tp içindeki kanalları listede ya bir iki grup ileri atıyor yada listeden siliyor.Ben böyle yapıyorum bende sorun yok :ok

A Çevrimdışı

aarslan69

Yeni Üye
6 Şub 2019
18
55
Kanal listesini sıfırlayıp kurulum yapacağınız zaman tv hazır kanal listesi yüklensin mi diyor ..Benim 55 tv de soruyor ben hayır deyip kendim türksat 12380 v 27500 otomatik kanal arama frekansından şebeke taraması yapıp listeyi yüklüyorum.Fakat bu aramada beyaz tvleri listeye eklemiyor.Tekrar bu frekans ile şebeke yada kör arama değil varsayılan arama olarak arama yapıyoruz ve beyaz tvlerde listeye ekleniyor.Şimdi kanal taşıma işlemine geçiyoruz.Bunu yaparken tplerle daha oynamıyoruz.Eğer tekrar çıkmayan kanal olupta tp den arama yaparsak taşıma işlemini daha sonra yapalım.Herşey tamamsa şimdi kanal sıralaması işlemine geçelim.Kanal sıralama taşıma işlemini yaptıktan sonra olay tamamdır.Haa bu kanal çıkmamış deyip tp den tekrar varsayılan arama yapıp kanal arama yaparsanız o tp içindeki kanalları listede ya bir iki grup ileri atıyor yada listeden siliyor.Ben böyle yapıyorum bende sorun yok :ok
İlginiz için çok teşekkür ederim. Akşam eve geçince deneyim. :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt