A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
kirkalti' Alıntı:
Ado' Alıntı:
kirkalti' Alıntı:
@abo bey selamlar.

awox markasının panelleri hakkında bilginiz var mı? [font=AvenirNextLTPro, Helvetica, sans-serif]Awox S65165YK2 modelinin sharp panel kullandığını söylüyorlar ama daha ötesine geçebilen olmamış bilgi olarak.

Değerli azizim;

1 SHARP paneli le neredeyse 2 adet AWOX tv alırısnız, Bu nedenle bu bilgiye itibar etmeyiniz. 65''Sharp panelin fabrika çıkış fiyatına ulaşamadım lakin 10'' SHARP panel'in (Hem de 640x480) fiyatının dahi 143USD olduğu bir ortamda bahsettiğiniz tv nin panelini varın siz düşünün. Bahsettiğiniz tv 2700-3000TL bantlarında satılıyor olması lazım. Sizce SHARP panel kullanarak 65'' TV yi bu fiyata satabilirlermi?

Bunun dışında SHARP markasının TÜRKİYE pazarında yeri yoktur, yer edinememiştir kendisine.

65'' SAMSUNG 5-6K
65'' LG 5-6K
65'' PHILIPS 4,5-6K
65'' ARÇELİK 5-6,5K
65'' VESTEL 3,5-4K 

Fiyat aralıklarında satılıp SHARP panel kullanamazken, 3K dolaylarında satılan AWOX nasıl kullansın SHARP panel?

AWOX tv lerde CMO panel kullanılır azizim. :ok:

Ben de pek ihtimal vermiyordum ama, bu model hakkında neredeyse yok denecek kadar az olan bilgileri ararken çok ta üstünde durmadım açıkcası. Bilgisayara bağlayıp dizi/film izlemek ve arada sırada oyun oynamak için düşünüyordum. Bugün gittigidiyor %5 indirim daha yapınca dayanamayıp aldım. Kısaca ne çıkarsa bahtımıza, beğenmezsem iade ederim.

Ayrıca "CMO" paneli ilk defa duydum. Daha doğrusu sizinde ilk defa bahsettiğinizi gördüm. 

http://www.innolux.com/Pages/Dyn/Product3_EN.aspx?cateN=LCD%20TV%20Application&catedes=LED&catel1=4K2K&catel2=&size=65&Language=EN&dtlcnt=2

Bu panel olabilir mi?

CMO CHİMEİ dir azizim. Chi Mei Opto diye geçer  :ok:

K Çevrimdışı

kirkalti

Yeni Üye
19 Ara 2017
4
Ado' Alıntı:
kirkalti' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Değerli azizim;

1 SHARP paneli le neredeyse 2 adet AWOX tv alırısnız, Bu nedenle bu bilgiye itibar etmeyiniz. 65''Sharp panelin fabrika çıkış fiyatına ulaşamadım lakin 10'' SHARP panel'in (Hem de 640x480) fiyatının dahi 143USD olduğu bir ortamda bahsettiğiniz tv nin panelini varın siz düşünün. Bahsettiğiniz tv 2700-3000TL bantlarında satılıyor olması lazım. Sizce SHARP panel kullanarak 65'' TV yi bu fiyata satabilirlermi?

Bunun dışında SHARP markasının TÜRKİYE pazarında yeri yoktur, yer edinememiştir kendisine.

65'' SAMSUNG 5-6K
65'' LG 5-6K
65'' PHILIPS 4,5-6K
65'' ARÇELİK 5-6,5K
65'' VESTEL 3,5-4K 

Fiyat aralıklarında satılıp SHARP panel kullanamazken, 3K dolaylarında satılan AWOX nasıl kullansın SHARP panel?

AWOX tv lerde CMO panel kullanılır azizim. :ok:

Ben de pek ihtimal vermiyordum ama, bu model hakkında neredeyse yok denecek kadar az olan bilgileri ararken çok ta üstünde durmadım açıkcası. Bilgisayara bağlayıp dizi/film izlemek ve arada sırada oyun oynamak için düşünüyordum. Bugün gittigidiyor %5 indirim daha yapınca dayanamayıp aldım. Kısaca ne çıkarsa bahtımıza, beğenmezsem iade ederim.

Ayrıca "CMO" paneli ilk defa duydum. Daha doğrusu sizinde ilk defa bahsettiğinizi gördüm. 

http://www.innolux.com/Pages/Dyn/Product3_EN.aspx?cateN=LCD%20TV%20Application&catedes=LED&catel1=4K2K&catel2=&size=65&Language=EN&dtlcnt=2

Bu panel olabilir mi?

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
kirkalti' Alıntı:
Ado' Alıntı:
kirkalti' Alıntı:

Bu panel olabilir mi?

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim.

Rica ederim azizim, süreç ve sonuç ile ilgili deneyimlerinizi bizlerle paylaşırsanız,sizlerden sonra bu araştırmaları yapan insanlar için KULLANICI deneyimi anlamında iyi bir kılavuz olacaktır diye düşünüyorum. :ok:

D Çevrimdışı

dreamer_23

Yeni Üye
26 Şub 2018
1
Cvp: AWOX marka TV ler ile ilgili Genel Başlık

Ado' Alıntı:
AWOX 32'' TV Yazılım Dosyası

Gizli içeriği sadece kayıtlı kullanıcılar görebilir.

AWOX 40'' TV Yazılım Dosyası

merhaba yazılımı göremiyorum

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

dreamer_23' Alıntı:
Ado' Alıntı:
AWOX 32'' TV Yazılım Dosyası

AWOX 40'' TV Yazılım Dosyası

merhaba yazılımı göremiyorum

Selamlar, Halen lazım mı? Kontrol edermisiniz lütfen :ok:

selodonanım Çevrimdışı

selodonanım 

Aktif Üye
4 Ara 2017
244
Awox 65 inch 4k tv si var. Fakat dahili HD alıcılı. UHD 4K uydu alıcılı değil yani. TRT 4K kanalını izleyemezsiniz. Ayrıca usb den 4k 10bit hevc videoları da oynatamıyor.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44

selodonanım' Alıntı:
Awox 65 inch 4k tv si var. Fakat dahili HD alıcılı. UHD 4K uydu alıcılı değil yani. TRT 4K kanalını izleyemezsiniz. Ayrıca usb den 4k 10bit hevc videoları da oynatamıyor.

Ben ozetle şunu merak ediyorum tv olarak bir sıkıntı yaratır mı ? Alan arkadaşlar memnun mu?? Test edebileceğimiz bir yerde yok.

A Çevrimdışı

ametto

Yeni Üye
14 Mar 2018
8
2700 fiyatını görünce tekrar 65" Awox a meylettim. 
Bu tv hakkında detaylı bilgi mevcut mu, araya taraya bu forumu buldum resmen :)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

ametto' Alıntı:

Aradığınız her detay bu forumdadır zira zaten ilgili markanın sistemine de erişimimiz var :ok:

Tam olarak merak ettiğiniz nedir?

A Çevrimdışı

ametto

Yeni Üye
14 Mar 2018
8

Ado' Alıntı:
ametto' Alıntı:

Aradığınız her detay bu forumdadır zira zaten ilgili markanın sistemine de erişimimiz var :ok:

zaten ne istediğim belirli olmayan mesajıma cevap gelmiş olmasından doğru yerde olduğum belli :)

Hiç kullanan tanıdığım yok, canlı bir yerde de göremedim. Teknik kısımda da pek bilgim yok televizyonlar hakkında. Dolayısıyla benim gibi kullanıcı için önemli olan iki şey var aslında; f/p iyi durumda mı ve film vs izleyerek uzun süre kullanılabilecek bir cihaz mı?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

ametto' Alıntı:
Ado' Alıntı:

zaten ne istediğim belirli olmayan mesajıma cevap gelmiş olmasından doğru yerde olduğum belli :)

Hiç kullanan tanıdığım yok, canlı bir yerde de göremedim. Teknik kısımda da pek bilgim yok televizyonlar hakkında. Dolayısıyla benim gibi kullanıcı için önemli olan iki şey var aslında; f/p iyi durumda mı ve film vs izleyerek uzun süre kullanılabilecek bir cihaz mı?

Chi Mei Optronics üretimi panele sahip bir televizyondur, Biz bu televizyonları yüksek kalitede renk ve iyi kontrast oranı ile biliriz.

Yalnız AWOX tv lerin yakın performansı iyi değildir yani monitör olarak kullanacaklara önermem hiç bir zaman.

Çok şaşırtıcı şekilde SAMSUNG panelli onlarca televizyonu tokatlamıştır bu tv testlerde.

Bölgenizde size yakın yerde servisi de var ise tadından yenmez.
Satış sonrası servis hizmetlerinde müşteri yaklaşımları oldukça ilgili.

Elbette AWOX firmasında da eleştirdiğim yönler var. Mesela saat 19:00 dan sonra müşteri hizmetleri yok :jeo:

Saçma bence :dry:

Lakin ben bir kaç tv arızasında ürünü komple değiştirdiklerini gördüm ki bu da tüketici adına sevindirici bir durum. 

Bu performansta tv bu fiatlara satılıyor ise işte o F/P üründür bence :ok:

A Çevrimdışı

ametto

Yeni Üye
14 Mar 2018
8

Ado' Alıntı:
ametto' Alıntı:

Chi Mei Optronics üretimi panele sahip bir televizyondur, Biz bu televizyonları yüksek kalitede renk ve iyi kontrast oranı ile biliriz.

Yalnız AWOX tv lerin yakın performansı iyi değildir yani monitör olarak kullanacaklara önermem hiç bir zaman.

Çok şaşırtıcı şekilde SAMSUNG panelli onlarca televizyonu tokatlamıştır bu tv testlerde.

Elbette AWOX firmasında da eleştirdiğim yönler var. Mesela saat 19:00 dan sonra müşteri hizmetleri yok :jeo:

Lakin ben bir kaç tv arızasında ürünü komple değiştirdiklerini gördüm ki bu da tüketici adına sevindirici bir durum. 

renklerde kalite ve yüksek kontrast kendine daha bir çekiyor :)
Ailemin evine büyük ekran bir TV ihtiyacından dolayı yüksek meblalar ödememek için Vestel 65UD8900'e yönelmiştik. Ama awox ta fiyatıyla yine kendine çekti Vestel'e bakarken :)
Kendime de monitör amaçlı düşünüyordum 150cm derinlikte bir masada, ta ki sizin yorumunuzu okuyana kadar :)

Benim monitör fikri aciliyet taşımıyor tabi ama malum anne-babaya alınca insan arıza çıkaracak, kendinden soğutacak bir ürün olmasın diye şüpheyle yaklaşıyor böyle markalara laf gelmesin diye :)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

ametto' Alıntı:
Ado' Alıntı:

renklerde kalite ve yüksek kontrast kendine daha bir çekiyor :)
Ailemin evine büyük ekran bir TV ihtiyacından dolayı yüksek meblalar ödememek için Vestel 65UD8900'e yönelmiştik. Ama awox ta fiyatıyla yine kendine çekti Vestel'e bakarken :)
Kendime de monitör amaçlı düşünüyordum 150cm derinlikte bir masada, ta ki sizin yorumunuzu okuyana kadar :)

Benim monitör fikri aciliyet taşımıyor tabi ama malum anne-babaya alınca insan arıza çıkaracak, kendinden soğutacak bir ürün olmasın diye şüpheyle yaklaşıyor böyle markalara laf gelmesin diye :)

Günaydın;

Öncelikle belirteyim ben markacı değilim, hemen her markayı kullanırım elimden gediğince veya imkanım elverdiğince. Bir tek şu sırf İSİM hakları olduğu için 2 katı para ile hemen hemen aynı kalite ve özelliklerde ürün satan belli başlı markalar var onları kullanmadım, kullanacağımı da pek düşünmüyorum mesela Mitsubishi Electric Klima gibi. Neden kesin bir söylemde bulunmuyorum? yarın bir gün görev yerim değişir bölgem değişir, baka bir gelişme olur, başka bir eve geçerim, evde takılı bir ME klima vardır ''hani kullanmazdın?'' denmesin diye kesin söylemlerde bulunmuyorum ancak para verip de ASLA almam o kesin.

Bu anlamda bir LCD tv de EN ÖNEMLİ unsurun panel olduğunu düşünürsek. ARÇELİK-LG-VESTEL-REGAL-ALTUS gibi örnek verebileceğimiz markalarda dahi CMO panel kullanılıyor ise, aynı şekilde AWOX markası da bu panelile üretim yapıyor ise büyük ölçüde geriye ne fark kalıyor ki?

Tamam her zaman ama her zaman yazarım, donanım kalitesi kadar Mühendizlik kalitesi inanılmaz fark katar buna ME de dahildir,( ME den örnek verdim zira ona taş attığım için az önce yine oradan gittim.  ) Elbette ki aynı panel kullanılan iki farklı üründe, farklı kalitede iki mühendislik farklı sonuçlar doğurur. Ancak bunun bedeli iki katı fiyat farkı olmamalıdır hiç bir zaman.

Buradan hareketle, ben de farkındayım bilinen ve belki de güven veren bir marka değil tüketici gözü ile bakıldığında. Ancak teknik verilere göre hareket edilecekse ben arada dağlar kadar fark görmüyorum. :ok:

İşte ''yakın performansı iyi değil'' derken, ortaya çıkan fark, mühendislik farkıdır bunun da bilincinde olmamız gerekir. :ok:

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Ve fiyat 3000 TL ye ulaşmış bir esprisi kalmamış. 2600 TL en fazla

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt