K Çevrimdışı

Keko...

Yeni Üye
28 May 2019
1
39
Tv kanalları sürekli yer değiştiriyor
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Cvp: AWOX marka TV ler ile ilgili Genel Başlık

AWOX 32'' TV Yazılım Dosyası

[Gizli İçerik]

AWOX 40'' TV Yazılım Dosyası

[Gizli İçerik]
32 " tv yazılım dosyası silinmiş güncelleyebilir misiniz çok acil teşekkürler

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
fiyat performans olarak bir çok insan memnun olduğunu yazmış ama ben şahsen daha profesyonel bir arayüz ve biraz daha performanslı çalışan bir cihaz bekliyordum.
Profesyonellik bu fiyata göre tabiki biraz farklı durum. Yani ne kadar ekmek o kadar köfte misali.. F/p ürünlerde bu gibi bazı durumları beklemek yanlış olur. Benim awox hakkında yazıp memnun kalmadığım konular bu f/p üründe doğal ve haklı olarak beklentimi karşılamaması.. Yoksa fiyatına göre bence ortalama ihtiyacı karşılayabilecek ürünler fakat tek sorun firmanın ilgi alaka ve yetkili servis potansiyeli... Sanki bir defaya mahsus satış yapılıyormuş gibi bir hizmete sahipler.. Bir ürünü satıyorsan bazı şeyleri feragat etmek gerekir. Müşteri memnuniyeti çok önemli bu konuda.. Ki bende sanal ortamda çevremde tavsiye edebileyim... Sonuçta her ne olursa yerli üretim platformunda satılıyor..

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Tv kanalları sürekli yer değiştiriyor
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

32 " tv yazılım dosyası silinmiş güncelleyebilir misiniz çok acil teşekkürler
Elbette ilk fırsatta AWOX marka tv lerin tüm yazılımlarını aynen VESTEL tv lerde olduğu gbii tek başlık altında toplayacağım lakin maalesef kanal sıralaması kendi kendine değişiyor ve buna çözüm üretilebilmiş değil :ok

R Çevrimdışı

roberto

Yeni Üye
10 Ara 2018
4
47
Cvp: AWOX marka TV ler ile ilgili Genel Başlık

Yazılım Yükleme

1- Sıkıştırılmış olarak verilen dosyayı açarak, içindeki bilgileri boş bir flash belleğe kopyalayınız.
2- TV prize takılı değilken flash belleği TV ye takınız.
3- TV nin güç kablosunu prize takınız.
4- TV nin önündeki led 2-3 sn içinde yanıp sönmeye başlayacaktır. (SW yükleniyor)
5- TV nin önündeki LED kırmızı –yeşil olarak 1 sn sıklıkla yanarken yaklaşık 1 dk sonra daha hızlı yanıp sönmeye başlayacaktır.
6- Flash belleği TV den çıkartın, TV nin güç kablosunu prizden çekip tekrar takınız.
7- TV kullanıma hazır olup kanal ayarlarınızı yapınız.
Selam AWOX -6124ST yazılıma ihtiyacım , tv yeni aldım 2019 yılında fakat üzerindeki yazılım 2017 tarihli, Dolby yayınlarda ses yok , board TP.MS3663S.PA671 yardımcı olursanız memnun olurum.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Selam AWOX -6124ST yazılıma ihtiyacım , tv yeni aldım 2019 yılında fakat üzerindeki yazılım 2017 tarihli, Dolby yayınlarda ses yok , board TP.MS3663S.PA671 yardımcı olursanız memnun olurum.

Selamlar;

Yazılım paylaşıyorum lakin AWOX markasından, VESTEL tv lerde olduğu gibi geliştirmeye yönelik güncellemeler, Sık güncellemeler vs beklememenizi tavsiye ederim. Maalesef sitemlerimizi iletmemize rağmen bu konuda bir çalışma içinde göremiyoruz şu ara kendilerini :ok

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Ben yakın bir zamanda awox fabrikayı arayarak zorda olsa teknik birimle görüştüm. Örnek olarak kendi tvmin yazılımını sordum. Şu yazılımı var üstünde şu var gibi.. Yeni geliştirilmiş yazılım gelmeyecek mi gibi sordum. Teknik birim ; TV üzerindeki yazılımlardan başka yazılım çıkmaz gelmeyecek dedi. Bu konuda awox olarak zaten mühendisliklerinin olmadığını zannediyorum. Yani yazılımları anakart bileşenleri ile ilgili üretici firma çinden geliyor ki orda çıkarsa ve buradaki firmada takip edip elde ederse ulaşabileceğini düşünüyorum. Bunuda tabiki web sitelerinde sunmuyorlar. Ya fabrika ya teknik servisi yada burada bu forum sitesinde ulaşabiliriz...

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Aynen o paraları hak etmiyorlar hocam.
Cafemde kullanmak üzere sadece Ps4 için kullanılacak 50 inç 4k bir tv bakıyorum.
Pes Fifa nba gibi spor oyunlarında sanırım hz olayı önemli lakin hiç bir tv de gerçek hz değerini yansıtmıyor.
4k istememin sebebide 1- 1.5 sene içinde Ps5 in çıkacağı ve muhtemelen 4K olacağından dolayı.
Birde hdr olayına takıldım biraz araştırdım ama tam anlamıylada gerekli mi bilmiyorum.

En son Regal 50R7520U modelini almayı düşündüm ama bu Awox kafamı karıştırdı o fiyatıyla :) Çünkü memnun kalırsam 3 tane daha almayı düşünüyorum.
50R7520 yi yarın yerinde göreceğim. Elimden geldiğince detayına inmeye çalışırım sizin için.
AWOX U5000 STR şu an ofisimde takılı her gün izlediğim tvlerden birisi. Yan açı konusunda her VA panelde olduğu gibi hayal kırıklığı olmakla birlikte ben görüntü kalitesinden memnunum ancak bu panellerde kullanılabilecek çok daha kaliteli anakartlar ile çok daha iyi performans alınabileceğinin de farkındayım.

Sizinki biraz profesyonel kullanıma girer o nedenle paneli daha üst seviyede sürebileceğine inandığımız bir mühendislik ebette tercih nedeni olur. Aslında en güzeli benim bu tv ye PS4 bağlayıp denemem olur ancak bir araştırayım bakayım bulunduğum bölgede kiralayan var mı.

Hafta içi U5600 için çekim yapacağız sevgili ilteriş ile Pixel Teknoloji Outlierwit bu konuyu da günmede alıp bence U5000 ve U5600STR tv leri yanyaya koyarak hem kıyaslama yapabilir, hem de PS4 performanslarını kontrol edebiliriz.

Bu koşullarda
1- Benim PS4 bulmam lazım
2- Sizin bana ''Şu oyunda tets etmelisiniz'' demeniz lazım
3- Sizin bana ücretsiz kargo olarak bir PS4 ü yanında test etmemi istediğiniz oyun ile birlikte yollamanız lazım, O gün kontrolleri yapar, ertesi gün geri kargolarız.
4- Başka formüller bulmalıyız vs vs :ok

Pixel Teknoloji Çevrimdışı

Pixel Teknoloji

Aktif Üye
1 Eki 2018
369
50R7520 yi yarın yerinde göreceğim. Elimden geldiğince detayına inmeye çalışırım sizin için.
AWOX U5000 STR şu an ofisimde takılı her gün izlediğim tvlerden birisi. Yan açı konusunda her VA panelde olduğu gibi hayal kırıklığı olmakla birlikte ben görüntü kalitesinden memnunum ancak bu panellerde kullanılabilecek çok daha kaliteli anakartlar ile çok daha iyi performans alınabileceğinin de farkındayım.

Sizinki biraz profesyonel kullanıma girer o nedenle paneli daha üst seviyede sürebileceğine inandığımız bir mühendislik ebette tercih nedeni olur. Aslında en güzeli benim bu tv ye PS4 bağlayıp denemem olur ancak bir araştırayım bakayım bulunduğum bölgede kiralayan var mı.

Hafta içi U5600 için çekim yapacağız sevgili ilteriş ile Pixel Teknoloji Outlierwit bu konuyu da günmede alıp bence U5000 ve U5600STR tv leri yanyaya koyarak hem kıyaslama yapabilir, hem de PS4 performanslarını kontrol edebiliriz.

Bu koşullarda
3- Sizin bana ücretsiz kargo olarak bir PS4 ü yanında test etmemi istediğiniz oyun ile birlikte yollamanız lazım, O gün kontrolleri yapar, ertesi gün geri kargolarız.

Çözüm üretelim hemen bu konuya abi ?

P Çevrimdışı

penner1907

Yeni Üye
13 May 2019
12
40

Bu koşullarda

Çok iyi olur hocam. Dediğim gibi pes fifa gibi hareketli oyunlarda performansı önemli. Ben Antalyadayım eğer oralardan bulamaz iseniz haberleşelim hocam.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt