Avcılık Sizce Bir Spor mudur?

Avcılık sizce bir spor mudur?

• Evet

• Hayır

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
Bak işte kendi soruna kendin cevap vermişşin. Burcuva yaparsa spor, gariban yaparsa amelelik/ekmek parası oluyor. Can almanın zevki ve sporu olmaz. Ha bu işi kurallar çerçevesinde ekmek parası için yapıyorsan saygı duyarım.
ben neye cevap vermişim?
burjuva veya gariban diye ayıramazsın ki bu olayı. ikiside aynı amaç icin aynı şeyı yapıyor olmalılar.
can almak konusuna girersek cıkamayız bence..
o zaman hic bir hayvansal gıda tuketılmemeli..
trolleri bilirmisin? denizi ne hale getirirler. nasıl avcılık yaparlar. bak onlar para kazanmak icin yapıyorlar bu işi. ama YASAKtır trol avcılıgı :bilmiyom
zıpkınla balık avcılıgı EXTREM SPORudur.
bende bu sporu ara ara yapmaktayım.

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
Ben trollü serbest zannediyordum. Trol olmadan aynı sayıda balık nasıl toplanabilir ki? :alala
Ülkemizde 1380 Sayılı Kanun ile Marmara Denizi ve İstanbul Boğazı’nda, Çanakkale Boğazı’nda kullanımı tamamen yasak ve kıyı şeritlerde ise 3 mil açıklıktan sonra serbest bırakılacak şekilde trol ağı kullanımı düzenlenmiştir.

Oda orta sularda avlanabiliyor.
yani dipteki herşeyi tarayıp yok eden trol avcılıgı yasaktır. Çünki ne var ne yok süpürğp alır.

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Zavallı hayvanları uzaktan nişan alıp habersizce vurup sonra da büyük bir gurur kaynağıymış gibi fotoğraf çektiriyorlar.Çok sinirime dokunuyor.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bu mantıktan hareket ile, Çakalın zebrayı, Aslanın Zürafayı canlı canlı yediği bir seleksiyon üzerine yaşıyorsak o halde ''Bu temeller üzerine kurulmuş bir Yaradılışın kendisi sorgulanmalıdır'' desem şimdi muhtemelen forumda dinsiz imansız ilan edilirim o nedenle ben sadece ''Spor değildir, dini vecibeler ve gıda ihtiyacı haricinde eziyet etmeden can çekiştirmeden avlanmak dışında hiç bir faaliyeti doğru bulmuyorum'' diyeyim :ok

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
493
40
Eline tüfek alıp uçan kaçan demeden vurmak spor olmasa gerek. Lisanslı olarak (bu işin lisansı mı olur?) belli bir bölgede, belli hayvanları vurmak da spor olmasa gerek. Hayatta kalmak için yenilebilen hayvanları vurmak da avcılık değil, avlanmak olsa gerek.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt