Avcılık Sizce Bir Spor mudur?

Avcılık sizce bir spor mudur?

• Evet

• Hayır

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Gök Kurt Çevrimdışı

Gök Kurt 

Aktif Üye
9 Eki 2018
129
Bence zıpkın avcılık değildir. Avcılık ise spor değildir. İhtiyaçından fazlası gösteriş ve show'dur.

218257b685d04580b9275037f55b3fb7-2.jpg

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Bunu av işini en güzel kanadalılar yapıyor. Bir geyik avla, bir kış boyunca tüket.
(ne yazık ki aynı kanadalılar fok olayında işin "suyunu" çıkarıyor o da ayrı mesele)

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
Bence zıpkın avcılık değildir. Avcılık ise spor değildir. İhtiyaçından fazlası gösteriş ve show'dur.

218257b685d04580b9275037f55b3fb7-2.jpg
???
Nasıl spor veya avcılık olmuyo? O zaman olta balıkçılığıda avcılık veya spor değil.
zıpkın avcılıgının nasıl yapıldığı konusunda bilginiz var mı acaba?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Her işin başı paraya dayanıyor işte. Para dönmese bunlar da olmazdı. Emperyalizmin olduğu yerde herşey mübah ? Ah bu Lidyalılar ?

Suç parayı bulanda değil bence hocam ya. Para olmasa ticaret, alışveriş bence imkansız olurdu.
Para güzel bir buluş ama filmin devamı iyi ilerlemedi. İnsanlık aygıtları geliştiriyor ama zihniyetini ilerletemiyor maalesef. :hihi

Muhammet Sarıçam Çevrimdışı

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
717
34
Suç parayı bulanda değil bence hocam ya. Para olmasa ticaret, alışveriş bence imkansız olurdu.
Para güzel bir buluş ama filmin devamı iyi ilerlemedi. İnsanlık aygıtları geliştiriyor ama zihniyetini ilerletemiyor maalesef. :hihi
:hihi Sen de haklısın ama bazen düşünüyorum.. taş devrinde yaşayıp, tek derdimin ok ile avlayamadığım geyik olması vardı :haha1 kredi kartı borcu yok, elektrik faturası yok, arabanın arızalanması yok :hoba1Rahmetli dedemin dediği gibi.. Var açlığım, var rahatlığım:gul

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
Ben de spor gözüyle bakamıyorum.
Şu resim hep hoşuma gider. Bu arada resim meclisten dışarı sevgili catres catres

dunyanin-en-tehlikeli-turu_1329892.jpg
Evet. İnsan kadar cani kötü ve vahşi bir yaratık yok şu dünya üzerinde. Kadın cinayetlerini göz önüne alırsak fotodaki yazının çok anlam ifade ettiğini anlamış oluruz.
su altı avcılıgında ( zıpkınla avcılıkta) avlıyacağın balığı görebiliyosun. Seçebiliyosun. Merada yüzen canlılarla birlikte yüzüp kendinden geçebiliyosun.
limitlerini bildikten sonra bu avcılığı savunurum. Ama el kadar balık avlayıp yuvaları bozup şöyle av yaptım böyle av yaptım diyeninde karşısında DUR demeyi bilirim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
:hihi Sen de haklısın ama bazen düşünüyorum.. taş devrinde yaşayıp, tek derdimin ok ile avlayamadığım geyik olması vardı :haha1 kredi kartı borcu yok, elektrik faturası yok, arabanın arızalanması yok :hoba1Rahmetli dedemin dediği gibi.. Var açlığım, var rahatlığım:gul

Ölüm tehlikesi daha yüksekti ama bir de öyle düşün. Dev bir mamut veya ayının karşına çıktığını hesap et? Hep koyun, kuzu denk gelmez yani. :kiskis

Gök Kurt Çevrimdışı

Gök Kurt 

Aktif Üye
9 Eki 2018
129
???
Nasıl spor veya avcılık olmuyo? O
???
Nasıl spor veya avcılık olmuyo? O zaman olta balıkçılığıda avcılık veya spor değil.
zıpkın avcılıgının nasıl yapıldığı konusunda bilginiz var mı acaba?
Bak işte kendi soruna kendin cevap vermişşin. Burcuva yaparsa spor, gariban yaparsa amelelik/ekmek parası oluyor. Can almanın zevki ve sporu olmaz. Ha bu işi kurallar çerçevesinde ekmek parası için yapıyorsan saygı duyarım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt