Arçelik A43L 8840 5B Televizyon İncelemesi

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Arcelik-Beko'nun Netflix alip veremedigi nedir bir bilen anlatsın.
Geçen gün ablamlara gittik. Onların 2018 serisi Arçelik Tv yoktu.

4K'lı Smart Tv üretiyorum diyorsun. Millet 4K nerden izleyecek diye dusunen yok.

Otomobil yapıp içine benzin koymayı unutmak gibi (Anlayana)
Eskiden bütün tv lerde vardı sonra anlaşmaları bitti kaldırdılar. Tekrar anlaştıktan sonra diamond netflix serisini çıkardılar ama diğer tvlere getirmediler. Üvey evlat gibi ortada kaldılar. ??Sondaki benzetmede çok incee

ByOhen Çevrimdışı

ByOhen 

Aktif Üye
23 Eyl 2018
118
36
İki akrabamda aynı marka (Beko) aynı model 2 tv var fakat birkaç ay arayla alınmış. Herşeyleri aynı. Yazılım sürümleri bile. Ama birinin kumandasında nerflix tuşu var diğerinde aynı yerdeki tuş ekran yansıtma tuşu. Netflix tuşuna basınca Netflix uygulaması açılıyor. Diğerinde Netflix uygulaması yok. Eminim ki Nerflixli kumandayla diğerini çevirsem onda da uygulama açılacaktır ama henüz deneyemedim. Gelelim konu başlığı arçelik tv modeline. Onun da kumandası ekran yansıtma tuşlu ama onda da netflixli kumanda ile basılırsa bişeyler olabileceğini düşünüyorum. Gelişme olursa burdan haber ederim.

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
İki akrabamda aynı marka (Beko) aynı model 2 tv var fakat birkaç ay arayla alınmış. Herşeyleri aynı. Yazılım sürümleri bile. Ama birinin kumandasında nerflix tuşu var diğerinde aynı yerdeki tuş ekran yansıtma tuşu. Netflix tuşuna basınca Netflix uygulaması açılıyor. Diğerinde Netflix uygulaması yok. Eminim ki Nerflixli kumandayla diğerini çevirsem onda da uygulama açılacaktır ama henüz deneyemedim. Gelelim konu başlığı arçelik tv modeline. Onun da kumandası ekran yansıtma tuşlu ama onda da netflixli kumanda ile basılırsa bişeyler olabileceğini düşünüyorum. Gelişme olursa burdan haber ederim.
Arçelik kumanda uygulamasını yükledim telefona. Tv ile ilk bağlanmada kumandada netflix tuşu çıktı. Bastım ama işlemedi. Bence boşuna para verme kumandaya

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Denediniz mi merak ettim ??

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Abilerim televizyonda son zamandır garip bir sorun dönüyor. Kumandanın pili olmasına rağmen normal kanal değişmeye ses açmaya yada tv yi kapatmaya çalışırken cihaz komut almıyor fakat led ışık yanıp sönüyor. Sıkıntıda fişi çıkarıp takana kadar düzelmiyor. Günde 1 kere oluyor bu sıkıntı ne yapmamız gerek? F fikoloji TEKNOwest TEKNOWEST

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Abilerim televizyonda son zamandır garip bir sorun dönüyor. Kumandanın pili olmasına rağmen normal kanal değişmeye ses açmaya yada tv yi kapatmaya çalışırken cihaz komut almıyor fakat led ışık yanıp sönüyor. Sıkıntıda fişi çıkarıp takana kadar düzelmiyor. Günde 1 kere oluyor bu sıkıntı ne yapmamız gerek? F fikoloji TEKNOwest TEKNOWEST
TV yi ilk kurulum yap bı sıfırlasin kendini, sorun düzelmezse yazılım dene tabi arcelikte nedir nasıl yüklenir bilmiyorum

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Edit:
Bugün arçeliğin sitesinden cihazın seri nosu ile güncelleme varmı diye kontrol ettim. 15.05.2019 da yeni güncelleme gelmiş. Hemen indirdim fat32 formatlı usb belleğe attım dosyayı ve tv yi güncelledim. Tahmini 5 dk içinde güncellemeyi yükledim. Hiç bir sorun sıkıntı yaşamadan cihaz açıldı. Neler değişti pek farketmedim. Ayarları kanalları bozmadı. Bu arada Smart Inter@ctive 4.0+ değil artık Magic Smart olarak arayüz ismi değişti. Grundig de Vision OS olarak yenilenmiş.
Şu tv üreticileri acayip inatçılar güncelleme içerikleri konusunda :rant

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
ByOhen Çevrimdışı

ByOhen 

Aktif Üye
23 Eyl 2018
118
36
Kardeşim bunun tek sebebi Hbb TV özelliği. ya bu özelliği kapatacaksın yada Televizyona net bağlantısını keseceksin. kaldı ki net bağlantısı olmadan da Hbb TV özelliğini kullanamazsın :)

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Kardeşim bunun tek sebebi Hbb TV özelliği. ya bu özelliği kapatacaksın yada Televizyona net bağlantısını keseceksin. kaldı ki net bağlantısı olmadan da Hbb TV özelliğini kullanamazsın :)
Yeni yapmaya başladı önceden olmuyordu. Hbb tv ve internet sürekli aktif

C Çevrimdışı

Cihan06

Aktif Üye
11 Eki 2018
97
Bizde evdeki tv nin birisi 8860 modeli lakin tkgs olayını hala çözebilmiş değilim kanal sırası bitince altta 1den 14e kadar tkgs diyor ama menü içine girilemiyor hazır frekanslara girip otomatik tarama ile kanal kuruyorum bir diğer olay servis menüsünü kullanırken ses ayarlarında 2x5 2x10 2x15 gibi seçenekler vardı sanırım bunu kurcaladım ilk halinin ne olduğunu bilmiyorum. Bir diğer sorun ise lnb den gelen sinyal bazı kanallarda iyi bazısında normal seviyede sd kanallarda ise düşük görünüyor fakat örneğin kanal artırma veya eksiltme tuşuyla kanal değişirken örneğin 7.kanaldan 8 e geçiyorum sinyal yok veya karıştırılmış program diyor bu durumda kanal eksiltme ve artırma tuşuyla önce 7.kanala geri dönüp tekrar 8.kanala basınca yayın gelmiş oluyor bu da neden oluyor anlayamadım

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt