Arçelik 62191 I Techtouch Bulaşık Makinesi Sorunu

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
cam ve porselenleri düşük ısıda ve uzun programda yıkamayı tercih edin. yüksek sıcaklıklarda cam üzerindeki cilanın yıpranmasına sebep olur.

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
cam ve porselenleri düşük ısıda ve uzun programda yıkamayı tercih edin. yüksek sıcaklıklarda cam üzerindeki cilanın yıpranmasına sebep olur.
Vallaha abi biz müdahale edemiyoruz makina kaçta yıkarsa. Genelde 50 derece 1 saat 20 dakikada yıkıyor
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

valla uzun süre quantum kullandı eşim her ne kadar yüzde 100 lekesiz çıkmasa da göze batmıyordu.İlk clasic +tuz+ parlatıcı kullandık hiç sorun yoktu belki yine aynı olur dedik finish clasic aldık ilk baş tuz ayarı 1 deydi az lekeli çıkıyordu eşim sirke koyalım dedi parlatıcıya önyargılıyız.Sonra tuzu 4 e aldım acayip damla damla lekeli çıkmaya başladı bu seferde.birkaç yıkama daha yapsın eşim tuzu 1 e alıcam parlatıcı da 6 da zaten içindeki sirke biterse parlatıcı ekleyip öyle denicem ancak finish in parlatıcı ve tuzu yaramaz bimden almayı düşünüyorum.
Parlatıcıya geçince 6 da kalmasın ayarı çok köpürür sonrada bizim gibi acaba bu sefer neresi bozulduda uzun sürüyor yıkaması dersiniz ?

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Makine bugün servisten tuz kutusu grubu değişerek ve parlatıcı bölmesindeki kaçak giderilerek geldi. Test çalıştırması yaptım. Parlatıcı sorunu düzelmiş. Tuz için bulaşık yoktu deneyemedim yarına artık. Makineyide bir nevi sıfırlamış olduk. Bir daha bozulmaması dileğiyle artık.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Makine bugün servisten tuz kutusu grubu değişerek ve parlatıcı bölmesindeki kaçak giderilerek geldi. Test çalıştırması yaptım. Parlatıcı sorunu düzelmiş. Tuz için bulaşık yoktu deneyemedim yarına artık. Makineyide bir nevi sıfırlamış olduk. Bir daha bozulmaması dileğiyle artık.
tuz kutusu benimde değişmişti.Biz şuan finish classic + tuz 4. seviyede + parlatıcı yıda finish yerine bimden alıp 6. kademeye getirerek çözüm ürettik Bulaşıklar ilk zamanki gibi lekesiz çıkıyor.Kurutmada ilk kapı açıldığında bardak ağızlarında ıslaklık oluyor ama ellemeden 30 40 dk bekletilirse kuruyor.

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
tuz kutusu benimde değişmişti.Biz şuan finish classic + tuz 4. seviyede + parlatıcı yıda finish yerine bimden alıp 6. kademeye getirerek çözüm ürettik Bulaşıklar ilk zamanki gibi lekesiz çıkıyor.Kurutmada ilk kapı açıldığında bardak ağızlarında ıslaklık oluyor ama ellemeden 30 40 dk bekletilirse kuruyor.
Şuan bizim detetjan fairy platinium ve çok pahalı meret. O kadar para vereceğimize finish tuz + finish parlatıcı + finish classic 3 lüsüne veririz daha iyi. Daha ucuz olur. Zaten hepsi bir arada deterjanlarda tuz parlatıcı etkisi var diyorlar ama ben işe yaradığını pek anlamadım. Muhteşem 3 lü iş yapar fazlasına gerek yok bence.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
2 sene oluyor ucuza bulunca internet ten oldukça fazla quantum aldık.Sonraları detarjanmı bayatladı neyse lekeli çıkmaya başladı.Sonra tuz koyduk vs. çizildi tüm bardaklar .Tuz birde Almancı komşu getirmiş iri iri yapışmış tuz kutusuna.Servis hepsi bir arada ile tuz kullanmayın çizer dedi.Sonra tuzuda boşaltamayınca değiştirelim isterseniz dedi sipariş ettiler garantiden değişti.Sonra pril di , tekrar quantum du dikiş tutmadı makine neredeyse çöpe atıp 3 programlı market malı alacaktım ki bizim makine Vestel amiral gemisi ekomaks 1017x 10 programlı 3 sepetli tasarruf rekortmeni lcd ekranlı bir model yani.

sorun detarjanmış her yerde clasic te satılmıyor internetten taze üretim aldım.sonra yine isteğimiz gibi olmadı.finish parlatıcı yerine bimden parlatıcı aldık işte şimdi ilk gün ki gibi çıkıyor.Bu finish ürünleri galiba dandik iş görmüyor.Klasik yerine iyi bir detarjan sizinki gibi üzerine tuz 1. kademe pril parlatıcı iyimiş. birde bu şekilde denemek istiyorum.

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
2 sene oluyor ucuza bulunca internet ten oldukça fazla quantum aldık.Sonraları detarjanmı bayatladı neyse lekeli çıkmaya başladı.Sonra tuz koyduk vs. çizildi tüm bardaklar .Tuz birde Almancı komşu getirmiş iri iri yapışmış tuz kutusuna.Servis hepsi bir arada ile tuz kullanmayın çizer dedi.Sonra tuzuda boşaltamayınca değiştirelim isterseniz dedi sipariş ettiler garantiden değişti.Sonra pril di , tekrar quantum du dikiş tutmadı makine neredeyse çöpe atıp 3 programlı market malı alacaktım ki bizim makine Vestel amiral gemisi ekomaks 1017x 10 programlı 3 sepetli tasarruf rekortmeni lcd ekranlı bir model yani.

sorun detarjanmış her yerde clasic te satılmıyor internetten taze üretim aldım.sonra yine isteğimiz gibi olmadı.finish parlatıcı yerine bimden parlatıcı aldık işte şimdi ilk gün ki gibi çıkıyor.Bu finish ürünleri galiba dandik iş görmüyor.Klasik yerine iyi bir detarjan sizinki gibi üzerine tuz 1. kademe pril parlatıcı iyimiş. birde bu şekilde denemek istiyorum.
Hepsi bir arada deterjan ve tuz kullanmak camları çizer doğru. Classic in kötülüğünü görmedim iyi ve diğer ürünlere nazaran ucuz bir ürün. Hepsi bir arada deterjan kullanılacaksa tuz ve parlatıcı kullanmamak lazım. Ama bu seferde tuz rejenerasyon zıkkımı zamanla bozulabilir. Her şey kendi görevini yapacak. Tuzuda parlatıcısınında olması lazım cihazın

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Hepsi bir arada deterjan ve tuz kullanmak camları çizer doğru. Classic in kötülüğünü görmedim iyi ve diğer ürünlere nazaran ucuz bir ürün. Hepsi bir arada deterjan kullanılacaksa tuz ve parlatıcı kullanmamak lazım. Ama bu seferde tuz rejenerasyon zıkkımı zamanla bozulabilir. Her şey kendi görevini yapacak. Tuzuda parlatıcısınında olması lazım cihazın
aynen bende rejine bozulur mu dedim yok tuz koyunca kendini yeniler dediler.Ama katılıyorum zaten kullanma klavuzun dada yazıyor hepsi bir arada detarjan belirli seneryolarda performans verir diye .Bizde quantum da bile pek kuru ve lekesiz çıkmıyordu.Hatta bir ara finish parlatıcı koymuştuk etki etmemişti.

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
aynen bende rejine bozulur mu dedim yok tuz koyunca kendini yeniler dediler.Ama katılıyorum zaten kullanma klavuzun dada yazıyor hepsi bir arada detarjan belirli seneryolarda performans verir diye .Bizde quantum da bile pek kuru ve lekesiz çıkmıyordu.Hatta bir ara finish parlatıcı koymuştuk etki etmemişti.
Hepsini tek tek koymaktan başka çare yok. Zaten ucuza gelir hepsi bir aradalara göre

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Hepsini tek tek koymaktan başka çare yok. Zaten ucuza gelir hepsi bir aradalara göre
uzun süre finish classic , bim tuzu ve parlatıcıysa devam edeceğiz hocam.Ancak bimin hepsi bir arada detarjan ı ambalajı iyi gibi.Parlatıcısıda iyi çıktı.ama şok , a101 migros ürünlerinide deneriz belki.Özellikle eşim migros hepsi bir arada detarjandan memnun du.Yoksa dediğiniz gibi finish ürünleri tekine 1 lira verilmez bu zamanda.Yaktığı elektrik , su vs. elde yıkamaktan masraflı olur.

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Evet yıkamada yaptık bugün sonuç güzel. Uzun uğraşlar sonucunda makineyi adam ettik. Sıkıntı çıkarmaması dileğiyle artık.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Konu dışı:
Gençler ,biz parlatıcı denilen fazladan kimyasalı hiç kullanmıyorduk ama bir süre önce bizim hanım "alo,denemek için parlatıcı aldım" deyince şaşırdım ve sordum "ne yapacaksın bunu" , " ....... hanım banyodaki fayansların arasını temizliyormuş,bunu deniyeceğim " dedi,beraber gittik banyoya,yere döktü ve biraz bekledikten sonra bezle sildi :)
İnanamadım,çünkü derz araları bembeyaz oldu,hatta "dur bende deneyeyim" dedim,balkona gittim,döktüm ,biraz bekledikten sonra sildim ve tadaaaaaa :)
Hani biz kullanmıyoruz diye sizin de kullanmamanızı istediğimden değil,sadece bizim canlı yaşadığımızı iletmek istedim sadece :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt