Arçelik 62191 I Techtouch Bulaşık Makinesi Sorunu

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Abi makinayı geçen sene servise götürdük normal dediler geldi 50 lira para verdik. 2 hafta sorunsuz çalıştı sonra tekrar atmaya başladı. Çamaşır makinası takılırken hiç sorun yok bulaşık yapıyor anlamadık gitti
Siz bilirsiniz,elektrik şakaya gelmez,elektiriğe takılırken sigorta attıran makinaya servis " normal" diyorsa diyecek bir şey bulamıyorum,ama ben elektrik takıldığında sigorta attıran makinaya da çok güvenmem doğrusu :ok

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Güncelleme: Gelen servis abimiz şeffaf kapağı taktı başlattı yıkamayı. Baktı üst pervane dönmüyor alt üst pervaneleri makinanın içindeki pervaneye su gelen boruları komple değişti tekrar çalıştırdı ve şak şak yıkamaya başladı. Suyuda ısıtıyormuş meğer biz anlamamışız. Ya ısıtır ya ısıtmaz dedi öyle arada bişey olmaz dedi. Uzun programa alma sıkıntısıda parlatıcıyı 6 ya almışsınız çok köpürür o yüzden uzatır dedi bi sıkıntısı yok beyinsel ve ısıtma olarak dedi. En son temizleyici kireç önleyici attı program tamamlansın sonra tekrar boş çalıştırın dedi. 200 liraya mal oldu

Son düzenleme:
muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Dertler bitmiyordu beyler. Bugün makinemize servis tekrar geldi. Makineden çıkan bardakları ve borcamların halini gösterdik. Yarın cihazı atölyeye götürecek hadi hayırlısı

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Aşırı düzeyde çizilme mi mevcuttu?
Çizmiyoda hiç temiz yıkamıyor lekeli bırakıyodu işçlk çağırdığımızda pervaneleri besleme borusu değişti 2. Gelmede tuz olmadığından yapıyodur dedi tuz aldık koyduk hala düzelmedi bugün gösterdik cam bardaklarımızla borcamı çelik tencereleri yarın müsaitseniz alıp atölyeye götürelim bide orda bakalım dedi

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Cihaz atölyeden 20 kişilik bulaşık yıkanarak "normal" olarak geldi ama evde anormal olarak çalışmaya devam ediyor. Servisteki teknisyen muhtemelen tuz kutusu çalışmıyodur dedi. Garantisi olmadığı ve atölyede düzgün yıkadığı için işlem yapmadan geri geldi. 2-3 kez yıkama yapın sorun devam ederse bizzat ben gelip bide evde sizin bulaşıklarınızı yıkayacağım duruma göre yapılacak işleme karar veririz dedi. Cam bardakların borcamların anasını ağlattı makina. Bide içinde koku olmasına rağmen garip bir yumurta kokusu geliyor. Tuz olarak finish in tuzu deterjan olarak finish classic kullanıyoruz.

20190910_213045.jpg
20190910_213100.jpg

F fikoloji TEKNOwest teknovest yardımlarınızı bekliyorum

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Cihaz atölyeden 20 kişilik bulaşık yıkanarak "normal" olarak geldi ama evde anormal olarak çalışmaya devam ediyor. Servisteki teknisyen muhtemelen tuz kutusu çalışmıyodur dedi. Garantisi olmadığı ve atölyede düzgün yıkadığı için işlem yapmadan geri geldi. 2-3 kez yıkama yapın sorun devam ederse bizzat ben gelip bide evde sizin bulaşıklarınızı yıkayacağım duruma göre yapılacak işleme karar veririz dedi. Cam bardakların borcamların anasını ağlattı makina. Bide içinde koku olmasına rağmen garip bir yumurta kokusu geliyor.

20190910_213045.jpg
20190910_213100.jpg

tuz kullanıyormusunuz? tuz kabı regenerasyon valfi açık kalıyor buda yıkama esnasında suya tuz karışmasına neden oluyor.bu arıza regen valfi den olabilir tuzkabı komple değişir. e.kart kaynaklı da olabilir.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
bazen filtre yerinde çıkıyor hanımlar yerine takamıyor. bu yüzden küçük parçalar halindeki yumurta kabuğu-cam parçaları-karpuz kavun çekirdekleri.yıkama esnasında buna sebep olabilir.

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
tuz kullanıyormusunuz? tuz kabı regenerasyon valfi açık kalıyor buda yıkama esnasında suya tuz karışmasına neden oluyor.bu arıza regen valfi den olabilir tuzkabı komple değişir. e.kart kaynaklı da olabilir.
Tuz kullanıyoruz. Finish in tuzu. Sadece parlatıcı kullanmıyoruz kullanırken de yapıyordu. Tuz kabından olduğuna emin olsak değişince düzeleceği kesin olsa parasını verip değiştirttiriz. Ama elektronik kart ta sıkıntı olacağını demediler. Filtresi takılı birkaç yıkamada bir temizliyoruz. Bide bu tuz kutusunda reçine varmış herhalde. Onun ömrü bitmiş olabilir mi?

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Cihaz atölyeden 20 kişilik bulaşık yıkanarak "normal" olarak geldi ama evde anormal olarak çalışmaya devam ediyor. Servisteki teknisyen muhtemelen tuz kutusu çalışmıyodur dedi. Garantisi olmadığı ve atölyede düzgün yıkadığı için işlem yapmadan geri geldi. 2-3 kez yıkama yapın sorun devam ederse bizzat ben gelip bide evde sizin bulaşıklarınızı yıkayacağım duruma göre yapılacak işleme karar veririz dedi. Cam bardakların borcamların anasını ağlattı makina. Bide içinde koku olmasına rağmen garip bir yumurta kokusu geliyor. Tuz olarak finish in tuzu deterjan olarak finish classic kullanıyoruz.

20190910_213045.jpg
20190910_213100.jpg

şu sıralar benzer sıkıntı bizde yine başladı.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
bizim tuz kutusu ve anakart komple değişti benzer sıkıntı var.Şuan finish classic detarjan a geri döndük tuz ayarı 1 deydi geçenlerde 4 e aldım aynı resimdekine benzer çıkıyor şuan.Parlatıcı yerine beyaz sirke koyduk ama pek faydası yok gibi.

Tuz kutusu değişti bahsettiğiniz sıkıntı bizde olabilir mi ?Birde quantum kullanırken tuz koymadık değiştiğinden beridir rejine ömrü gitmiş olabilir mi ? Servis rejine tuz konulduğunda ayara göre 3 5 yıkama bitiminde kendini yeniler dedi doğru mudur ?

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
bizim tuz kutusu ve anakart komple değişti benzer sıkıntı var.Şuan finish classic detarjan a geri döndük tuz ayarı 1 deydi geçenlerde 4 e aldım aynı resimdekine benzer çıkıyor şuan.Parlatıcı yerine beyaz sirke koyduk ama pek faydası yok gibi.

Tuz kutusu değişti bahsettiğiniz sıkıntı bizde olabilir mi ?Birde quantum kullanırken tuz koymadık değiştiğinden beridir rejine ömrü gitmiş olabilir mi ? Servis rejine tuz konulduğunda ayara göre 3 5 yıkama bitiminde kendini yeniler dedi doğru mudur ?
Parlatıcı yerine sirke koymasaydınız keşke. Bizimkinin parlatıcı kutusunda kaçak olduğu için bişey koymuyoruz. Boş kalması daha iyi olabilir. Bizimkinde tuz ayarı bile yapamıyoruz. Makinenin pervanelerini değiştirmiştiler birkaç zaman önce. Abi fairy platinium kullanın dedi deterjan olarak ama onunda bir paketi 100 tl üstü ?. Sizin cihaz çok eski mi? Markası nedir?

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Parlatıcı yerine sirke koymasaydınız keşke. Bizimkinin parlatıcı kutusunda kaçak olduğu için bişey koymuyoruz. Boş kalması daha iyi olabilir. Bizimkinde tuz ayarı bile yapamıyoruz. Makinenin pervanelerini değiştirmiştiler birkaç zaman önce. Abi fairy platinium kullanın dedi deterjan olarak ama onunda bir paketi 100 tl üstü ?. Sizin cihaz çok eski mi? Markası nedir?
valla uzun süre quantum kullandı eşim her ne kadar yüzde 100 lekesiz çıkmasa da göze batmıyordu.İlk clasic +tuz+ parlatıcı kullandık hiç sorun yoktu belki yine aynı olur dedik finish clasic aldık ilk baş tuz ayarı 1 deydi az lekeli çıkıyordu eşim sirke koyalım dedi parlatıcıya önyargılıyız.Sonra tuzu 4 e aldım acayip damla damla lekeli çıkmaya başladı bu seferde.birkaç yıkama daha yapsın eşim tuzu 1 e alıcam parlatıcı da 6 da zaten içindeki sirke biterse parlatıcı ekleyip öyle denicem ancak finish in parlatıcı ve tuzu yaramaz bimden almayı düşünüyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt