Arçelik 62191 I Techtouch Bulaşık Makinesi Sorunu

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Hallettik onuda sıkıntımız yok allaha şükür. Yine sıkıntı çıkarırsa yeni makine alcaz artık
geçmiş olsun hocam sadece tuz kutusu değişti ve parlatıcı kısmındaki çatlak mı yapıştırıldı? Ne kadar aldılar ? de
Konu dışı:
Gençler ,biz parlatıcı denilen fazladan kimyasalı hiç kullanmıyorduk ama bir süre önce bizim hanım "alo,denemek için parlatıcı aldım" deyince şaşırdım ve sordum "ne yapacaksın bunu" , " ....... hanım banyodaki fayansların arasını temizliyormuş,bunu deniyeceğim " dedi,beraber gittik banyoya,yere döktü ve biraz bekledikten sonra bezle sildi :)
İnanamadım,çünkü derz araları bembeyaz oldu,hatta "dur bende deneyeyim" dedim,balkona gittim,döktüm ,biraz bekledikten sonra sildim ve tadaaaaaa :)
Hani biz kullanmıyoruz diye sizin de kullanmamanızı istediğimden değil,sadece bizim canlı yaşadığımızı iletmek istedim sadece :)
Katılıyorum hocam hatta bunun zararı için finish ve prile mail attım dönüş yapmadılar.İlk aldığımız da kullandık sonra quantum kullanınca kullanmadık.Ama her ne olduysa 2 seneden beridir makine de bardaklar beyaz süt lekesi benzeri izle çıkıyordu.Bu sene su kaynağı baraj değişince pis pis çıkıyordu.Eşime dedim birde bimden parlatıcı alalım.Sonuç parlak temiz bardaklar.Araştırdığıma göre bu parlatıcı maddesi yüksek sıcaklıkta buhar olup gidiyormuş amacı son durulamada suya katılarak suyun bulaşıklar ile temasını engellemekmiş yani daha kaygan hale getiroymuş bu yüzden bulaşıkların gözle görülür temizliği ve kuru çıkması için gerekiyormuş.Ben inanmadım ama öncesi daha kötüydü parlatıcısız pis gibi çıkıyor bulaşıklar şimdilik 2 ay oldu kullanmaya başlayalı duruma göre bakcaz artık.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Biz hiç kullanmadık mert,hiç, ama ev temizliğinde kullanıyoruz artık :)
İstediği kadar uçsun,cama yapışıp kalıyor sonuçta ,badızlara gitmiştik fi tarihinde,(olay tarihi fi) ,su getirdi ,içerken koku geldi ,sordum"bunu makinadamı yıkadın" dedim,"nerden bildin ayol" dedi :)
Bardağı verdim "tat bakalım" dedim,sonra gittim mutfakta çalkaladım bardağı,kayganlığı da gitti,tekrar "tat bakalım" dedim...
o oldu ,birdaha asla kullanmadı baldız, tekrar yazayım şuraya :)
Hani biz kullanmıyoruz diye sizin de kullanmamanızı istediğimden değil,sadece bizim canlı yaşadığımızı iletmek istedim sadece :)

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
geçmiş olsun hocam sadece tuz kutusu değişti ve parlatıcı kısmındaki çatlak mı yapıştırıldı? Ne kadar aldılar ? de

Katılıyorum hocam hatta bunun zararı için finish ve prile mail attım dönüş yapmadılar.İlk aldığımız da kullandık sonra quantum kullanınca kullanmadık.Ama her ne olduysa 2 seneden beridir makine de bardaklar beyaz süt lekesi benzeri izle çıkıyordu.Bu sene su kaynağı baraj değişince pis pis çıkıyordu.Eşime dedim birde bimden parlatıcı alalım.Sonuç parlak temiz bardaklar.Araştırdığıma göre bu parlatıcı maddesi yüksek sıcaklıkta buhar olup gidiyormuş amacı son durulamada suya katılarak suyun bulaşıklar ile temasını engellemekmiş yani daha kaygan hale getiroymuş bu yüzden bulaşıkların gözle görülür temizliği ve kuru çıkması için gerekiyormuş.Ben inanmadım ama öncesi daha kötüydü parlatıcısız pis gibi çıkıyor bulaşıklar şimdilik 2 ay oldu kullanmaya başlayalı duruma göre bakcaz artık.
Normalde tuz kutusunun değişimi 200 tl ama makinanın sorunu yaz başından beri halledilemedi 2 kere servise gitti geldi 75 tl işçilik ödedik. Parlatıcı kutusunuda yapıştırdılarmı yerinden mi oynadı bilmiyorum ama onuda hallettiler. Kısaca 75 tl. 200 lirada pervane setine vermiştik 2.5 ay önce

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Biz hiç kullanmadık mert,hiç, ama ev temizliğinde kullanıyoruz artık :)
İstediği kadar uçsun,cama yapışıp kalıyor sonuçta ,badızlara gitmiştik fi tarihinde,(olay tarihi fi) ,su getirdi ,içerken koku geldi ,sordum"bunu makinadamı yıkadın" dedim,"nerden bildin ayol" dedi :)
Bardağı verdim "tat bakalım" dedim,sonra gittim mutfakta çalkaladım bardağı,kayganlığı da gitti,tekrar "tat bakalım" dedim...
o oldu ,birdaha asla kullanmadı baldız, tekrar yazayım şuraya :)
evet hocam sanki bende öyle hissediyorum bazende hissetmiyorum gibi kayganlığı.Şebeke suyu düzelir se kullanmak istemiyoruz zaten bizde hocam.Sağolun öneriniz için hocam.?

L Çevrimdışı

leowhite

Yeni Üye
3 Kas 2021
1
42
konuyu hortlatayım.aynı makine,sadece su alıyor,yıkıyor gözüküyor ancak bitti dediği anda içini açıyoruz sadece altında su birikmiş ve temizleme yapmamış gözüküyor.servisler motorunun değişeceğini söylediler sanırım pompa motoru imiş ama tam bir bilgim yok.anladığım suyun basınçla temizlemesi sağlayan motor ve hiçbir yerde motor yok.sıfır bulabileceğimiz bir yer var mı bildiğiniz yoksa makine çöp .herkese iyi günler dilerim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri