Araç tavsiyesi, Citroën saxo

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Abi 20.000 geçsin istemiyorum. Hepimizin durumu belli, öyle zengin adamlar değiliz biz. Bir de hatun kullanacak malum.

Tüm mesajları okudum, sabah cevap yazacağım hepsine ama genel ve hatta mesajların tamamında bu arabanın alınmayacağı konusunda hemfikir sonuçtan gereken cevabı aldım.

Citroën defteri kapanmıştır :ok
Hocam şimdiden hayırlısı olsun .Kazasız belasız kullanırsınız inş . Bende eşime geçen sene niyetine girmiştim otomatik panda da karar vermiştik.Sonra ekonomi bozulunca erteledik.Yani boyutu sorun olmayacaksa küçüklüğü, park kolaylığı vs. panda bayanlar için güzel araba.Orijinal italyan üretim diye bilyiorum.

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Opel Vectra kullanıcısı olarak Opel Corsa tavsiye edebilirim.. ancak temizi olursa süper olur..

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hocam şimdiden hayırlısı olsun .Kazasız belasız kullanırsınız inş . Bende eşime geçen sene niyetine girmiştim otomatik panda da karar vermiştik.Sonra ekonomi bozulunca erteledik.Yani boyutu sorun olmayacaksa küçüklüğü, park kolaylığı vs. panda bayanlar için güzel araba.Orijinal italyan üretim diye bilyiorum.
Aslında makul, Hatta kayınpeder twingo falan da buldu tam bayan işi ama, 181 boy var, bacaklar uzun, her ne kadar hatuna alıyor olsak da yeri geliyor biz de oluyoruz arabada :kiskis

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bendekide otomatik zaten ,99 model toyota :hihi ,eee,birde gelin hanım kullanacak ,üstelik Fethiye gibi yazın civciv kalabalığı olan yerde,yani manuel vitesin olması kötü olur bence,yeğenlerimden biliyorum ahmet,laf aramızda beni de onlar alıştırdılar,yoksa "araba almam" diye yeminliydim ben :)
Abi ülkedeki araç nüfus sayımından birinci çıkmış ilçe burası.

Bir de malum burada ehliyet gazoz kapağından çıktığı için büyük sıkıntı :kop

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
ben olsam şunlara bakardım: Nissan Micra, Oper Corsa, Toyota Yaris, Hyundai Getz, Ford Fiesta..

bir Citroenci olarak Citroen Saxo bakmazdım?
Micra tip olarak uzak, Corsa listemizde ama bütçeyi aşıyor, Yaris Corsa ile aynı bakış açımızda, Hyundai Getz istedik ama temizleri yine bütçe sorunu. Şu Ford Festiva ve Fiesta için araştırayım hemen :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Genel anlamda, fransız araçlarını tavsiye etmem... Sağlamlık ve sorunsuzluk liginde son sıralarda bulunur kendileri... B segment olarak, ford festiva, ford fiesta, Toyota starlet, Hyundai getz, opel corsa gibi araçlar bakılabilir... Suzuki Swift'ler de iyidir.
Değerli görüşlerin için teşekkür ederim sevgili Domestos Domestos
Yazılanları okuyunca, aslında önce aklıma yatmış olan citroen markasını direkt olarak eledim. İşte forumlarda gerçek bilgilerin karşılıksız paylaşılmasının en güzel tarafı bu. Teşekkür ederim hepinizin ilgisine.

Swiftleri bir ara 5 silindirli araba diye duymuştum doğruluk payı varmıdır? (3 de olabilir) :alala

Yazılanlardan aklıma en yatanı Hyundai Getz oldu açıkçası :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Plaka değişir model ismide sökülmüş ?? ama o km model araba ve düşük beygir ve lpg ne kadar gider şüpheliyim şahsen abi
Fethiye den Ankara ya, Tavsiyeforumu 10 Kasım buluşması için saatte 80km ortalama hız ile gelmiş birisinin beygirle pek işi olmaz diye düşünüyorum :kop

Şehir içinde agresif araba kullanırım ama hız ile işim olmaz. Beygir ise ani kaçışlarda lazım olur diye burada sana hak veriyorum elbette :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Clio bakmanızı tavsiye ederim. Mümkünse full enjeksiyonlu olsun. 2000-2003 hatchback. Eşiniz rahat kullanır. Sizin şu anda baktığınız tek nokta enjeksiyonlu model olması lazım. Tek nokta enjeksiyonlu araç pişmanlıktır. Ne adam akıllı gaz ayarı yapılabiliyor ne de rölantisi. Anlattıklarım tamamen kendi tecrübelerimdir.
Bu tek nokta / çok nokta ayrımı hiç dikkatimi çekmemişti. Hyundai Getz ile birlikte Clio da bu anlamda listede yerini alabilir.

Bu durumda Hyundai Getz
Clio
Corsa

Bunlara yoğunlaşacağız demek ki.

Yoğunlaşabilmek için de bütçeyi arttıracağız bu durumda.

Aklıma gelmişken, bazı ilanlarda ağır hasar kayıtlı diye bir şey yazıyor bu nedir sevgili Domestos Domestos ?
97 model opel vectra 18000tl ye satılıyor mesela. Fiyatı neden düşük diyorum ''Nakite sıkıştım'' diyor vatandaş.

Arkadaş her malın bir gerçek değeri vardır. İnsan alırken mantığını bir kenara bırakmamalı sonuçta.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Saka bır yana Renault RTE, RNA neden bakmıyorsun daha oturaklı araclar.
Abi genel bakış açısı hani ''Malzemeden çalmışlardır'' olunca, Allah korusun bir kaza durumunda kağıt gibi ezilen arabalar bunlar diye düşünüp uzak durmuştum yalan değil.

Sonra baktım, yeni üretim arabalar avrupa dahi olsa pek fark etmiyor sanırım diye düşündüm (Satın alacağımız arabanın yaşı ile paralel)

O nedenle artık bu modellere de bakıyorum kardeşim :ok

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Ağır hasar kayıtlı olanlar uygun fiyatlı olur, hasar kaynağı biliniyorsa tercih edilebilir, gerçekten ağır hasarı tamir edilmişse uzak durun...

teraspy teraspy hocama otomatik konusunda katılıyorum ancak 20 bin bütçeli otomatikler yüz güldürmez...

Temiz bulunursa eğer Uno'lar tam o bütçelere göre. Veya temiz Tipo... Bunlar masraflı olsa da, parçası ucuz olduğu için tolere edilebilir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt