Anksatre fırın seti icin tavsiyeleriniz

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Ado abi ben şu seti aldım. Nasıl bilirsin :alala

Vestel Inox 3'lü Ankastre Set (AF-5651 X Ankastre Fırın + AO-6004 X Ankastre Ocak + AD-6001 X 60 cm Davlumbaz)
Abim her şey iyi güzel ancak bu sistemlerde ben Davlumbazlarından hoşnut değilim zira salyangoz motor kullanılır bunlarda ve bana göre vakum debisi düşük kalıyor. Çıkarttıkları ses kadar iş görmüyorlar ancak Sizin davlumbazda neyse ki motor gücü watt anlamında yüksek.

Sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. Güzel günlerde kullanmanızı dilerim :)

N Çevrimdışı

nctemiz

Aktif Üye
15 Ocak 2019
312
46
Tamamdır bildiğim ürün, sorun yok alabilirsin kardeşim, oldukça stabil üründür :ok
Teşekkürler.>Bizde bu markanın davlumbazı var senelerdir kullanıyoruz.Gerçi emeklilik vaktim geldi diyor ama ben yok diyorum.Biraz daha diyorum.Ama markaya ne kadarda olsa güvenemedim.Çok yorum bulamadım.Ama senden duymak rahatlattı. ?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Teşekkürler.>Bizde bu markanın davlumbazı var senelerdir kullanıyoruz.Gerçi emeklilik vaktim geldi diyor ama ben yok diyorum.Biraz daha diyorum.Ama markaya ne kadarda olsa güvenemedim.Çok yorum bulamadım.Ama senden duymak rahatlattı. ?
Her markanın her şeyi alınmıyor o konuda haklısınız, ancak bu markadan bu ürün alınabilir :ok

Muhammet Sarıçam Çevrimdışı

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
717
34
Abim her şey iyi güzel ancak bu sistemlerde ben Davlumbazlarından hoşnut değilim zira salyangoz motor kullanılır bunlarda ve bana göre vakum debisi düşük kalıyor. Çıkarttıkları ses kadar iş görmüyorlar ancak Sizin davlumbazda neyse ki motor gücü watt anlamında yüksek.

Sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. Güzel günlerde kullanmanızı dilerim :)
Evet abi doğru çekişi pek cezbedici değil ama orta halli iyi bir set gibi geldi bana ondan aldım :) Teşekkür ederim

C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
255
Selamlar;

Size şaşırtıcı bir bilgi paylaşayım o halde.

SAMSUNG diye evinize alacağınız ankastre set aslında SİMFER dir. :ok (Tüm modeller değil, SAMSUNG üretimi olanlar ayrı, SİMFER üretimi olanlar ayrıdır)

SİMFER markası şaşırtıcı olmakla birlikte bir çok bilinen markaya ankastre set üretmektedir. :)

Siemens&Ferre yazanlar nedense yurtiçi üretimlerde (Cüzidir bu sayı) Siemens&Simfer yazmazlar :)

Bu arada FERRE markası ankastre konusunda FRANKE ile yarışır onu da belirtmeden geçmeyeyim. Eğer bütçeniz müsait ise ve KALİTE arıyorsanız FRANKE markasına yönelebilirsiniz. Bütçeyi aşarsa SAMSUNG markası daha makul bir tercih olur ancak satıcıya SAMSUNG üretimi SAMSUNG olmasını istediğinizi belirtin. Tabi SİMFER üretimine kalitesiz demiyorum ancak eğer SİMFER üretimi bir SAMSUNG alacaksanız o zaman gidip SİMFER alın lütfen en azından daha ekonomik olur :)

SUNNY markasının PHILIPS ve SAMSUNG giriş seviyesi tv montajlaması yapmasından farklı bir şey değildir bu durum.

Diyeceğim o ki öncelikle sizi tebrik ediyor ve buradan herkesi uyarıyorum. LÜTFEN UYANIN ARTIK, Önünde yazan markaya göre karar vermekten vazgeçin lütfen. Bu örnekteki arkadaşımız gibi araştırın, inceleyin, mümkünse bizi bulun size bilgi paylaşalım. :ok
Ankastre araştırayım derken ilgimi çeken yorumlardan birisi: "Ferre, ankastrede Franke ıle yarışır seviyede"
Adem Bey Merhaba,
Bu yorumu biraz açabilir miyiz? Ferre ile ilgili iyi düşünceleriniz var sanırım.
Bu arada Franke'ye değmeden geçemeyeceğim. Satış sonrası destek seviyesi Turkıye'de iyi durumda değilmiş. Her türlü arizayı kullanıcı hatasına çıkarıyorlarmış. Müşteri memnuniyeti iyi durumda değilmiş. -MİŞ diyorum çünkü yorumlar bana ait değil. Araştırmalarım sonucu edındıklerım. Ayrıca Franke'ye nin giriş seviyesindekı 3'lu sette kutuları üzerindeki etikette Türkiye üretimi olduğu yazıyor. Tam fason merkezine döndük
3'lu ankastre set alacağım ben de. İyi bir set bakıyorum ama ederinin üzerinde paraları markalara da vermek istemiyorum. Aynı durumu geçen sene tv alırken de yaşadım. Araştırdıkça işler karışıyor.Hangi marka,hangi model...kimin eli kimin cebinde belli degıl.
Teknik olarak bu cihazlarda hangi özelliklerı, değerleri karşılaması gerekir? Kaliteli malzeme ve yeterli teknik özellikleri hak ettiği bedellerle sunduğunu düşündüğünüz marka/model konusunda fikrinizi paylaşabilir misiniz?
Saygılarımla,
Murat

M Çevrimdışı

Memo60

Yeni Üye
8 Eki 2018
7
28
Bende kafanızı karıştırayım. Altus markasını aldım. Ben 3 ü komple 2600 liraya geldi. Sevistekiler herşeyiyle Arçelik’le aynı dedi. Davlumbaz çekim gücünü test edemedim ama açınca baya çekiyor. Fırın saati geri sayımı çıkıralabilir camları 8 pişirme programı vs çok iyi gayet iyi pişiriyor. Ocakta siyah olması dışında bi şikayetim yok. Modeller fırın ala 140 davlumbaz 740 tı sanırım Ocak gbd 186

C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
255
Bende kafanızı karıştırayım. Altus markasını aldım. Ben 3 ü komple 2600 liraya geldi. Sevistekiler herşeyiyle Arçelik’le aynı dedi. Davlumbaz çekim gücünü test edemedim ama açınca baya çekiyor. Fırın saati geri sayımı çıkıralabilir camları 8 pişirme programı vs çok iyi gayet iyi pişiriyor. Ocakta siyah olması dışında bi şikayetim yok. Modeller fırın ala 140 davlumbaz 740 tı sanırım Ocak gbd 186
Merhaba,
Ne kadar süredir kullanıyorsunuz? Daha detaylı değerlendirme bekliyorum; olumlu-olumsuz? Mesela bu deneyiminizle tekrar alır miydiniz? Set halinde mi satılıyor yoksa seti siz mi oluşturunuz?

M Çevrimdışı

Memo60

Yeni Üye
8 Eki 2018
7
28
Yaklaşık 1 ay oluyor. Seti ben oluşturdum. Tek tek altusun en iyi ürünleri zaten ankastrede. Olumsuz olarak siyah :) toz tutuyor. Tek tek yazayım o halde.
Ocak: Wok gözlü eşim daha çok ateş verdiği için daha hızlı pişirdiğini söylüyor. Ama diğer tarafta malzeme kalitesi ağır kendini belli ediyor. Otomatik gaz kesme var. Canımı sıkan bir olay şu tencere kapağı düşürdü eşim çizildi. Camların genel sorunu olduğunu düşünüyorum.
Davlumbaz: bunun birde dokunmatik tuşlusu var ben normal tuşlu aldım. 3 kademede çalıştırayım dedim hortumu iyi takmamış servis onu söktü attı( çekim gücü için diyorum)
Fırın: özellikle almamda en önemli parça. 5 raylı multifonksiyonel fırın 8 pişirme modu var. Geri sayım ayarlayıp bırakıyorsun sonra ötüyor. Tabi bu sırada pişirmeyi bırakıyor 2 saat sonra gidersen bile durmuş oluyor fırın. 3 kapaklı ön kapağı çıkabiliyor temizlik için. Basit buharlı temizlik var denemedim onu söyleyim. Kapak için de fren sistemi var hızlı kapanmasın diye yazacaklarım bunlar inşallah yardımcı olmuşumdur.

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
Abi ben servis aşamasında bsh grubunun üzerine baska bir firma varmı bilmiyorum çamasır makinem arızalandı 2. Sefer 2side boşaltma kapagının orda ufak motordan dolayı 2 kere arızalandı fakat ben 2sindede servis gelmeden içini temizledim pislikten yanmıs motor cunku temizlenecegini bilmiyorduk ilk yandıgında internetten arastırdım gördüm servis gelmeden temizledim 2.sinde para sıkısmıstı temizledim gene calısmadı aradık arızalanmıs cıktı değiştirdiler

Dedim bu yan yan nereye kadar 3. Arıza olursa isterseniz iade deişim kaydı olusturup sikayetinizi bildirip makineyi komple değiştirebiliriz dediler bende şahsen inandım ne kadar dogruluk payı var bir arıza daha karsımıza cıkarsa görücez

Bu arada ben cihazların garantilerini 7 yıl a cıkartmıstım daha bunun bir etkeni olurmu bilemiyorum

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri