Anksatre fırın seti icin tavsiyeleriniz

C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
255
Yaklaşık 1 ay oluyor. Seti ben oluşturdum. Tek tek altusun en iyi ürünleri zaten ankastrede. Olumsuz olarak siyah :) toz tutuyor. Tek tek yazayım o halde.
Ocak: Wok gözlü eşim daha çok ateş verdiği için daha hızlı pişirdiğini söylüyor. Ama diğer tarafta malzeme kalitesi ağır kendini belli ediyor. Otomatik gaz kesme var. Canımı sıkan bir olay şu tencere kapağı düşürdü eşim çizildi. Camların genel sorunu olduğunu düşünüyorum.
Davlumbaz: bunun birde dokunmatik tuşlusu var ben normal tuşlu aldım. 3 kademede çalıştırayım dedim hortumu iyi takmamış servis onu söktü attı( çekim gücü için diyorum)
Fırın: özellikle almamda en önemli parça. 5 raylı multifonksiyonel fırın 8 pişirme modu var. Geri sayım ayarlayıp bırakıyorsun sonra ötüyor. Tabi bu sırada pişirmeyi bırakıyor 2 saat sonra gidersen bile durmuş oluyor fırın. 3 kapaklı ön kapağı çıkabiliyor temizlik için. Basit buharlı temizlik var denemedim onu söyleyim. Kapak için de fren sistemi var hızlı kapanmasın diye yazacaklarım bunlar inşallah yardımcı olmuşumdur.
Merhaba,
Alımımı ertelemem gerekmişti. Şimdi sahalara döndük tekrar. F/P açısından şimdilik 2 markada yoğunlaşacağım gibi. Altus ve Ferre. Altus'da aldığınız modelleri ve yorumlarınızı inceledim. Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Bazı sorularım olacaktı bu ürünler için:

Ocak: 186 serisi olarak belirtmişsiniz fakat bu seriler inox olarak geçiyor. Sizinki 185 olabilir mi? Çizilmeye müsait olduğunu belirtmişsiniz. Dediğiniz gibi; muhtemelen cam olmasından kaynaklıdır.

Davlumbaz: 740 serisi olarak belirtmişsiniz ama öyle bir seri yok. 540 olabilir mi? Mekanik kontrollü, 555m3/h çekim gücü: Yüksek çekim gücü olmazsa olmaz. Mantıklı bir model. Dokunmatik panelli 545 serisine gerek yok bence.

Fırın: Ala 140 serisi (dokunmatik ekran kontrollü,8 pişirme programı). Dokunmatik panel, pek tercih etmeyeceğim bir özellik. Farklılık katmak için ne yapacaklarını şaşırdılar. 137 (led ekran+mekanik tuş, 7 pişirme p.) hatta 133 (ekran,tuş yok; mekanik saat,6 pişirme p.) serisini bile tercih edebilirim. Fakat bunun haricindeki farklılıkları soracaktım size: Pişirme programındaki +1 hangi farklı pişirme programını getiriyor? Multifonk.pişirme tipinin diğerlerindeki elektroturbo tipine göre ayrıcalığı nedir? 3D pişirme? 140'da kapağın yumuşak kapanması sağlanmış: Çok basit fakat güzel bir özellik.
Kullanımlarınız sonucu bu ürünlerle ilgili son düşüncelerinizi merak ediyorum.

Son düzenleme:
C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
255
Ankastre araştırayım derken ilgimi çeken yorumlardan birisi: "Ferre, ankastrede Franke ıle yarışır seviyede"
Adem Bey Merhaba,
Bu yorumu biraz açabilir miyiz? Ferre ile ilgili iyi düşünceleriniz var sanırım.
Bu arada Franke'ye değmeden geçemeyeceğim. Satış sonrası destek seviyesi Turkıye'de iyi durumda değilmiş. Her türlü arizayı kullanıcı hatasına çıkarıyorlarmış. Müşteri memnuniyeti iyi durumda değilmiş. -MİŞ diyorum çünkü yorumlar bana ait değil. Araştırmalarım sonucu edındıklerım. Ayrıca Franke'ye nin giriş seviyesindekı 3'lu sette kutuları üzerindeki etikette Türkiye üretimi olduğu yazıyor. Tam fason merkezine döndük
3'lu ankastre set alacağım ben de. İyi bir set bakıyorum ama ederinin üzerinde paraları markalara da vermek istemiyorum. Aynı durumu geçen sene tv alırken de yaşadım. Araştırdıkça işler karışıyor.Hangi marka,hangi model...kimin eli kimin cebinde belli degıl.
Teknik olarak bu cihazlarda hangi özellikler olmalı, hangi değerleri karşılaması gerekir? Kaliteli malzeme ve yeterli teknik özellikleri hak ettiği bedellerle sunduğunu düşündüğünüz marka/model konusunda fikrinizi paylaşabilir misiniz? Altus ve Ferre'yi incelemeye başladım mesela.
Saygılarımla,
Murat
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

C mcvalentine, A Adem Helvacı

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

anexi

Yeni Üye
18 Nis 2020
25
41
simfer alan arkadaşlar merhaba. ne yaptınız kurdurdunuz mu? memnun musunuz?

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

anexi

Yeni Üye
18 Nis 2020
25
41
forumculuğun da kaderi bu galiba. herkes alana kadar burada. sonra toz bulutu.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
SÜSLER
İTİMAT
KUMTEL
ALTUS

Ve türevlerinde alacağınız hemen her ürün aynıdır, üreticiler de aynıdır. Bu üretimlerinde neredeyse tamamında fırın ve Ocak 10 üzerinden 7-8 puan alacak olsa da, standart davlumbaz alacaksanız eğer 10 üzerinden 5 puanı geçmezler.

Bu nedenle az da olsa fark vererek davlumbazı üst model almanızı tavsiye ederim.

Fırınlar ve kapıları oldukça tok malzemeden yapılmıştır, ancak bu modellerde çocuk kilidi yoktur.

Yalnız ankastre fırınlarda kapı menteşe mekanizmaları iç bükey baskılı olduğundan dolayı yetişkinlerin dahi biraz güç uygulayarak bu kapakları açabildiklerini hatırlatmak isterim. :ok
Abi bana da bir davlumbaz önerir misin babamların evi için, mutfak küçük, arada kalıyor, eskisinin çekim gücü çok düşük, iyi çeken kaliteli bir şey istiyorlar karantinada oldukları için ben internetten alıp kargolatmayı düşünüyorum
Not:Konunun tarihini görmedim güzel hort olmuş vallahi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt