Ankastre fırın gösterge panelinden gelen ses?

O Çevrimdışı

omdtt

Yeni Üye
3 May 2022
7
28
Yeni bir fırın aldım Arçelik AFM 340 D modeli ve görseldeki gösterge kısmından bir röle akım sesi gibi ses geliyor şarj cihazlarında olan ince tiz yaklaşınca duyuluyor ya da sessiz ortamda kulağa geliyor bu çalışma prensibi midir? fırın hiç çalışmadı henüz kapalı halde sadece saat göstergesi varken o ses durmuyor normal midir? servis normal diyip geçecek biliyorum.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
210v-214v arası çıkıyordu geçen eski sigortaları değiştirdim birde kofra üzerinde komsu ile bizim hattı tek sigorta üzerine bağlantı yapmışlar
Hemen ayırdım yeni C tipi 40a sigorta taktım 230V standart geliyor şimdi.
komşu yüklenince bizde yüklenince sigorta attırıyordu kofraya bakınca sorun çözüldü.

Herkesten Elektrikçi olmuyor.

IMG_20230416_223637.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Yani gece sessizliginde ve kulagimi yaklastirdigimda net duyuluyor parlakligi arttirinca seste artiyor bu durum ilerlemezse (ses artmazsa) cihaza sorun yaratmayacaksa kalabilir ama servislere guvenmiyorum o yuzden sizlere sormak istedim tesekkurler
Hımm, o zaman sıkıntı yok,ben de yan odadan duyuluyor gibi sanmıştım,kulağı dayayınca duyuluyorsa normal o ses :ok Güle güle kullanın :ok

O Çevrimdışı

omdtt

Yeni Üye
3 May 2022
7
28
Sizler kadar detaylı bilmiyorum ama ben yine de bir servis talep ettim, sonuçta sıfır biz cihaz ve yıllarca kullanılmış şarj kafasından gelen sesle birebir aynı sesi çıkarıyor bu olmamalı diye düşünüyorum. Sizce buna bir çözüm bulabilirler mi ? kartı veya cihazı değiştirmekten başka çareleri yok gibi ya da direkt bu ses olur normal diyip giderler mi?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Sizler kadar detaylı bilmiyorum ama ben yine de bir servis talep ettim, sonuçta sıfır biz cihaz ve yıllarca kullanılmış şarj kafasından gelen sesle birebir aynı sesi çıkarıyor bu olmamalı diye düşünüyorum. Sizce buna bir çözüm bulabilirler mi ? kartı veya cihazı değiştirmekten başka çareleri yok gibi ya da direkt bu ses olur normal diyip giderler mi?
Servisin farklı bir kontrol prosedürü olabilir. Ancak normal demeleri de ihtimal dahilinde.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
İşlem bitince bilgilendirme yaparsan seviniriz :ok

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Fırın ekran görüntüsü paylaşır mısın eskiden florasan tüplü display ler kullanılırdı haliyle florasan tüplü display i çalıştırmak için inverter devresi gerekli aydınlık la paralel sesin yükselmesi inverter devresi bobinlerinin titreşim sesi yapması muhtemel

Geri
Üst Alt