Android Telefon Tavsiye

baysui Çevrimdışı

baysui 

Aktif Üye
19 Şub 2019
293
37
Hahaha ??vay arkadaş algıda seçicilik diyecem de neyse ..o ara n11 de görmüştüm.. kusura bakmayın arkadaşlar ?? gece gece bende çok güldüm

hookman Çevrimdışı

hookman

Aktif Üye
13 Şub 2018
64
Sağlamlık, akıcılık ve uzun süreli bir cihaz arıyorsan ONEPLUS serilerinden şaşma , halen kullandığım ONEPLUS 5 cihazım 2017 den beri kullanılıyor. Daha tık demedi 8 GB ram ve 128 GB dahili hafızası var, düşürüp kırmadığımız sürece daha da gidecek gibi, üstelik birkaç ay öncesi Android 10 güncellemesini bile aldı. Bundan sonra başka markaya bakmam bile... Bir araştır derim...

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Aklımdaki modeller belli;

Redmi Note 9 Pro
Mi Note 10 Lite
Pocophone F2 Pro

Gereksinim : Yeterli miktarda para. ???
Günümüz şartlarında, Mi Note 10 Lite en uygun fayda fiyat telefonu gibi duruyor.
Sağlamlık, akıcılık ve uzun süreli bir cihaz arıyorsan ONEPLUS serilerinden şaşma , halen kullandığım ONEPLUS 5 cihazım 2017 den beri kullanılıyor. Daha tık demedi 8 GB ram ve 128 GB dahili hafızası var, düşürüp kırmadığımız sürece daha da gidecek gibi, üstelik birkaç ay öncesi Android 10 güncellemesini bile aldı. Bundan sonra başka markaya bakmam bile... Bir araştır derim...
keşke fiyat kriteri olmasa da herkes oneplus telefonların kalitesine sahip olabilse. :ok

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Benim hatam Mtk koymazlar bu donanımda bir ürüne diye düşünmüştüm yanıldım demek, ben de bir Mtk macerası yaşayıp çok sıkıntı çekmiştim zamanında
Mtk işlemcinin tek faydası, hızı... Ama bu hızı da bataryayı sömürerek veriyor ve batarya konusunda verimli değil. Hız benim için önemli, telefon ile hayati işlere imza atıyorum ve yılda bir batarya çöp olsa önemli değil diyenlere göre bir işlemci...

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Mtk işlemcinin tek faydası, hızı... Ama bu hızı da bataryayı sömürerek veriyor ve batarya konusunda verimli değil. Hız benim için önemli, telefon ile hayati işlere imza atıyorum ve yılda bir batarya çöp olsa önemli değil diyenlere göre bir işlemci...
Üzerindeki helio p90 öncülerinden daha iyi olsa da hala çözemediği bir şeyler var, AMD nin ilk zamanları gibiler, bir gün Snapdragonu geçerlerse şaşırmamak lazım

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Üzerindeki helio p90 öncülerinden daha iyi olsa da hala çözemediği bir şeyler var, AMD nin ilk zamanları gibiler, bir gün Snapdragonu geçerlerse şaşırmamak lazım
Hep bu kıyas yapılıyor... AMD de böyleydi... Evet öyleydi ama artık değil. Pc'de özellikle AMD tercih ediyorum ama telefonda mtk mümkün değil aklımdan geçmez... Stabil bir son kullanıcıyım ben, gereksiz atraksiyona gelemem. :hihi

Mtk da AMD gibi olursa belki bakış açım değişir de o zamana dek snapdragon bunları üçe katlar... Eli armut toplamıyordur herhalde.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Hep bu kıyas yapılıyor... AMD de böyleydi... Evet öyleydi ama artık değil. Pc'de özellikle AMD tercih ediyorum ama telefonda mtk mümkün değil aklımdan geçmez... Stabil bir son kullanıcıyım ben, gereksiz atraksiyona gelemem. :hihi

Mtk da AMD gibi olursa belki bakış açım değişir de o zamana dek snapdragon bunları üçe katlar... Eli armut toplamıyordur herhalde.
Anlatmak istediğim tam bu, AMD çok ısınır, enerjiyi verimsiz kullanır delirtirdi adamı ama bugün özellikle ryzen ile beraber geçtiği zen ve zen2 mimarisiyle artık şov yapıyor, hem fiyat hem performans olarak inteli geçti bence, Mtk da bundan ders alırsa öne geçebilir, bu olmayacak bir şey değil ?‍♂️

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Anlatmak istediğim tam bu, AMD çok ısınır, enerjiyi verimsiz kullanır delirtirdi adamı ama bugün özellikle ryzen ile beraber geçtiği zen ve zen2 mimarisiyle artık şov yapıyor, hem fiyat hem performans olarak inteli geçti bence, Mtk da bundan ders alırsa öne geçebilir, bu olmayacak bir şey değil ?‍♂️
Üreticilerin mtk tercih etmeleri üst segmentlerde güç, alt segmentlerde de ucuz olmasıdır. Üst segmente para veren kullanıcı bir tık daha üzerine koyarak daha iyi ve güçlü snapdragon işlemcili telefon alabilir.

Alt segment telefon kullanıcısı ise daha ucuza Sd işlemcili telefon zor bulur.

Yani, alan memnun satan memnun olayı bence.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt