Amazondan Satılık 55R752U Regal TV Fırsat Olabilir

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Abi BOE ve MB230 kombinasyonu o.

Yani ''kötüdür'' demem ama bu tv gibi değil :)
AUO > BOE

BOE biraz daha ucuz iş gibi benim anladığım.
Hani CSOT, CHOT ligine girmesin ama pahalı da olmasın diye tercih edilen panel grubu gibi.

Gerçi BOE'yi de karalamayayım, OLED ekran bile üretiyorlar bildiğim kadarıyla.
Bir dönem Apple'da sanki tercih etmiş veya edecek gibiydi.
Huawei'de BOE'den OLED panel alıp telefonlarında kullanmıştı sanırım.

Kısacası BOE'nin 3 liralık malı da var, 50 liralık malı da var. Öyle bir firma tahminimce. :alala

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
AUO > BOE

BOE biraz daha ucuz iş gibi benim anladığım.
Hani CSOT, CHOT ligine girmesin ama pahalı da olmasın diye tercih edilen panel grubu gibi.

Gerçi BOE'yi de karalamayayım, OLED ekran bile üretiyorlar bildiğim kadarıyla.
Bir dönem Apple'da sanki tercih etmiş veya edecek gibiydi.
Huawei'de BOE'den OLED panel alıp telefonlarında kullanmıştı sanırım.

Kısacası BOE'nin 3 liralık malı da var, 50 liralık malı da var. Öyle bir firma tahminimce. :alala
Doğrudur Umut'um ama daha önemli olanı ise Vestel'in kullandıkları BOE lerin yapı tipinin ADS olması. O da bir IPS tabanı malum.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bu videoda geçen AUO'da aslında IPS.
Ticari nedenlerden dolayı ismi değişik.
İşte konu hep genel geçer isimlerin dile pelesenk olması kısmına geliyor.
Ülkemizde satılan bütün kağıt mendillerin bizim nesil tarafından SELPAK olarak bilinmesi gibi.
markete girer abi bir SELPAK versene dersin, satın aldığın mendil aslında NOVA dır ama sen yine de SELPAK VERSENE dersin :kiskis

NESCAFE başka bir örnek ;)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
İşte konu hep genel geçer isimlerin dile pelesenk olması kısmına geliyor.
Ülkemizde satılan bütün kağıt mendillerin bizim nesil tarafından SELPAK olarak bilinmesi gibi.
markete girer abi bir SELPAK versene dersin, satın aldığın mendil aslında NOVA dır ama sen yine de SELPAK VERSENE dersin :kiskis

NESCAFE başka bir örnek ;)
Halen öyle zaten :haha

JusThEnd Çevrimdışı

JusThEnd

Aktif Üye
22 Tem 2021
69
28
Bu arada Youtube mesajlarında ürünü satın aldığını belirten arkadaşlar var.

Kendilerinden ricada bulundum. Kurulum sonrası görüşlerini paylaşırlar forumumuzda umarım :)
abi inşallah bende bugün alacağım. görüntü sulu boya gibi değildir değil mi? tek merak ettiğim bu şuan teraspy teraspy Umut Barış Umut Barış sizinde bilginiz varsa?

JusThEnd Çevrimdışı

JusThEnd

Aktif Üye
22 Tem 2021
69
28
ayrıca amazondan aldığımız ürünü servise duvara kurdurduk diyelim ve imzaladık formu gittiler. ertesi gün görüntü beni mutlu etmedi, direk iade oluştursam amazon koşulsuz iademi sağlar mı?
EDİT: AMAZON İLE GÖRÜŞTÜM FARK ETMEZ 30 GÜN İÇİNDE HER TÜRLÜ İADE EDERSİNİZ DEDİ
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

abi inşallah bende bugün alacağım. görüntü sulu boya gibi değildir değil mi? tek merak ettiğim bu şuan teraspy teraspy Umut Barış Umut Barış sizinde bilginiz varsa?
Alımı yaptım :) hadi hayırlısı inşallah sulu boya değildir :) deneyince yorumlarımı yazarım.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
ayrıca amazondan aldığımız ürünü servise duvara kurdurduk diyelim ve imzaladık formu gittiler. ertesi gün görüntü beni mutlu etmedi, direk iade oluştursam amazon koşulsuz iademi sağlar mı?
EDİT: AMAZON İLE GÖRÜŞTÜM FARK ETMEZ 30 GÜN İÇİNDE HER TÜRLÜ İADE EDERSİNİZ DEDİ
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Alımı yaptım :) hadi hayırlısı inşallah sulu boya değildir :) deneyince yorumlarımı yazarım.
İade kolaylığı güven veriyor insana.
Ayarlar menüsünün zengin olması avantaj.
Örneğin Bendekilerden birisi olan 55KU7500 Samsung da zibilyon tane ayar var, ''görüntü ister sulu boya gibi ister yağlı boya gibi yapayım nasıl istiyorsun?'' diye soruyor resmen. Vestelin 8360 modeli de var bende, o da kısmen o derece imkan tanıyor yani.
Görüşlerini merakla bekliyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Benim bir bilgim yok. Sulu boya derken solgun mu diyorsunuz?
IPS'e yakın bir panel tipi var, olmaz muhtemelen.
TV kanalları FHD, panel UHD, tam netlik alamazsınız. (TRT 4K hariç.)
YouTube veya Netflix ile gerçek performansını görebilirsiniz.
25 megabit internetiniz olmalı en az.

C Çevrimdışı

coolwhisper 

Aktif Üye
8 Mar 2019
235
56
valla bende vestel 43ud83860 var 4k , uhd yayınlarda canlı gibi dokunasım geliyor ekrana, FHD performansı da iyi yani, hızlı geçişlerde mozaiklenme olmuyor ama SD yayınlar çamur gibi yada suluboya formatında geliyor ekrana.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
valla bende vestel 43ud83860 var 4k , uhd yayınlarda canlı gibi dokunasım geliyor ekrana, FHD performansı da iyi yani, hızlı geçişlerde mozaiklenme olmuyor ama SD yayınlar çamur gibi yada suluboya formatında geliyor ekrana.
En iyi performans panelin çözünürlüğünde olan içeriklerde alınır zaten.
Tabi uydu yayınları bizde genel itibariyle çöp aslında. Kalite olarak.
Bitrateleri aşırı düşük o standartlar için.
En iyisi TRT'deydi düşünün. (Full HD için.)

Netflix gibi platformlar da bu konuda yeterli değil mesela.
Onların 4K için verdikleri bit oranı aslında Full HD'nin asgari oranı gibi bir şey.
H265 daha az veri harcamak için tasarlandı elbette ama aslında sağlanan koşul orada da asgari.

Çünkü dünyada internet yeteri kadar hızlı ve güçlü değil.

En iyi çözüm ya kolay yoldan Bluray disk satın alıp oynatmak ya da korsanını edinmek. (İlla en iyi kaliteyi istiyorsak.)
Ama TV'nin resim işlemesi iyi değilse çıkan sonuç sadece olması gerektiği kadar fark edecek.

Yani bir Sony 55XH9096 o fiyata satılıyorsa, LCD panel, bunun sebebi sadece Sony olması değil.
Ardında yatan bir mühendislik var.
İçindeki paneli Samsung bildiğim kadarıyla ama motor ve yazılım Sony. :kiskis

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt