Amazon Prime Üyeliği 39 TL Oldu 😒

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
eskiden çok alışveriş ediyordum amazondan fakat cepte para olmayınca artık alışveriş edemiyorum bu nedenle kargo bedava olsa artık işime yaramıyor ayda 1-2 film seyretmek için bu parayı veremem 5 mayısta sona eriyor 7.90 ondan sonra bay bay amazon.

Reset Çevrimdışı

Reset

Aktif Üye
20 Nis 2022
69
48
Amazon üye sayısında Netflixi geçerek liderliğe oturdu. Artık müşteri konusunda daha pervasız davranma lüksüne sahip olduklarını düşünmeye başlamışlardır.
Bazı yapımlarını çok kaliteli bulduğum için kullanmaya bir müddet daha devam ederim. (Peripheral, carnival row, the boyz vs.)
Netflixten daha özgün yapımları var bence.

ee hepsi o kadar zaten :)
amazon'un dünya çapında en büyük prime video içerik sunuyor olması biz Türkler için sadece kağıt üstünde bir rakam. Heriflerin 150 milyon videosu var. Türkiyede kaç tane 150.000 tane yok. Bu bağlamda dünya lideri olması, bizim pazarımıza ne kadar hizmet verdiğini ee lafı toplayamadık ya la. Ben bu adamların hastasıyım akşam sipariş veriyosun sabah kapında kargocu günaydın abi diyo. Bakkala ekmek söylesem o kadar hızlı gelmez. Çok iyi bir hizmet. Çok da kaliteli bir müşteri hizmetleri var. Hiç bir zaman mağdur olmadım sonuna kadar destekliyorum. Her zaman müşterinin yanında olan yegane firma benim gözümdü. Başka alışveriş sitelerinden verdiğim siparişler çok sorunlu anasını satayım vazo sipariş ediyoz herif patpat naylona sarıp gönderiyor kulbu kırık. Amazondan sipariş edersek hem patpata sarılı geliyor hem kutuda geliyor hem de 12 saatte mi 24 saatte mi ne geliyor işte. Adamlar süper. Ama 39 lira da biraz düşündürüyor şimdi işin doğrusu.

M Çevrimdışı

maymunkral 

Aktif Üye
30 May 2018
358
41
ee hepsi o kadar zaten :)
amazon'un dünya çapında en büyük prime video içerik sunuyor olması biz Türkler için sadece kağıt üstünde bir rakam. Heriflerin 150 milyon videosu var. Türkiyede kaç tane 150.000 tane yok. Bu bağlamda dünya lideri olması, bizim pazarımıza ne kadar hizmet verdiğini ee lafı toplayamadık ya la. Ben bu adamların hastasıyım akşam sipariş veriyosun sabah kapında kargocu günaydın abi diyo. Bakkala ekmek söylesem o kadar hızlı gelmez. Çok iyi bir hizmet. Çok da kaliteli bir müşteri hizmetleri var. Hiç bir zaman mağdur olmadım sonuna kadar destekliyorum. Her zaman müşterinin yanında olan yegane firma benim gözümdü. Başka alışveriş sitelerinden verdiğim siparişler çok sorunlu anasını satayım vazo sipariş ediyoz herif patpat naylona sarıp gönderiyor kulbu kırık. Amazondan sipariş edersek hem patpata sarılı geliyor hem kutuda geliyor hem de 12 saatte mi 24 saatte mi ne geliyor işte. Adamlar süper. Ama 39 lira da biraz düşündürüyor şimdi işin doğrusu.
Netflix ile Amazon’un stratejisi biraz farklı sanki. Netflix kaliteyi gözetmeksizin içerik üretme konusunda strateji güdüyor. Amazon ise düşük kaliteye çok fazla izin vermiyor. Ne izlersem izleyeyim Amazon’da mutlaka kaliteyi hissediyorum. O nedenle de içerik sayısı daha az.

N Çevrimdışı

Nomad

Yeni Üye
29 Eki 2020
23
48
Hep ücretsiz kargo ve Prime video içeriği konuşulmuş ama bu ücrete dahil bir de Amazon Prime Gaming var.
Her ay 5+ ücretsiz oyun veriyorlar PC tarafı için.
Gayet de eli yüzü düzgün oyunlar seçiyorlar.
Mass Effect Trilogy, Dishonored 2, Wolfenstein ilk aklıma gelenler.

M Çevrimdışı

Merlot 

Aktif Üye
26 Ara 2018
263
50
Geçen sene topu topu amazondan dört ürün almıştım prime avantajını kargo dışında görmedim , içerikleri de zaten vasattı güzel yapımlarıda genelde hep alt yazıydı ucuz diye öylesine yapmıştım ama iptal edicem değmez artık

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Ah amazon, ölücü ve fakir halka yapılacak iş mi bu? Kendi ayağına sıktın. O bir küsür doları artık başkası yiyecek. :)

Gerçi sen o hatayı açlıktan nefesi kokan, alım gücü olmayan ülkeye yatırım yaparak en başında yaptın. Neyse.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Ah amazon, ölücü ve fakir halka yapılacak iş mi bu? Kendi ayağına sıktın. O bir küsür doları artık başkası yiyecek. :)

Gerçi sen o hatayı açlıktan nefesi kokan, alım gücü olmayan ülkeye yatırım yaparak en başında yaptın. Neyse.
İki cümle de tamamen doğru maalesef.

Ama söylediğim gibi kullandığımdan fazlasını da ödemek istemem. Bu fiyat artışı içerik kalitesini de arttıracaksa, mesela Upload dizisine yeni sezon getirecekse arttırsın. Ama aynı tas aynı hamam devam edip sadece zam yapacaksa yapmasın boşuna. Yapsa da bu kadar çok yapmasın.

Ama tabi onlar bu zam kararını alırken olası iptal oranını falan hesaba katmışlardır. Şu an abone olanların 4'ünden 1'i bile iptal etmese gelir artışı olmuş olacak zaten.

Zamlara karşı değilim ama karşılıksız para vermeye de karşıyım maalesef.

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
İki cümle de tamamen doğru maalesef.

Ama söylediğim gibi kullandığımdan fazlasını da ödemek istemem. Bu fiyat artışı içerik kalitesini de arttıracaksa, mesela Upload dizisine yeni sezon getirecekse arttırsın. Ama aynı tas aynı hamam devam edip sadece zam yapacaksa yapmasın boşuna. Yapsa da bu kadar çok yapmasın.

Ama tabi onlar bu zam kararını alırken olası iptal oranını falan hesaba katmışlardır. Şu an abone olanların 4'ünden 1'i bile iptal etmese gelir artışı olmuş olacak zaten.

Zamlara karşı değilim ama karşılıksız para vermeye de karşıyım maalesef.

Aynen. Olay açlıktan nefes kokması değil, karşılığını alamadığın şeye para ödemek. Chicago Fire 8. Sezon da kesmiş. Adamlar 11. Sezonu bitirecek bir ay sonra. P.D desen Tod da günü gününe, bu ağalarda nanay. Adam gibi platform yap, başkada bir şey sunma 150 verelim. Ama nerede o. Türkiyedeki insana saygı yok.

Kargo avantajına gelince HB Premium da da bedava kargo dahil bir dünya avantaj var. Üstelik 15 lira. Bir şeyi çok fazla pohpohlayınca ben neymişim havalarına giriyor.

Teşbihte hata olmazmış; ederinden fazla değer eşeği arap aygırı eder.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
amazondan bugün mesaj geldi 25 mayıstan sonra eski üye olduğum için yeni fiyatı yansıtacaklarmış 25 mayısa kadar devam o zaman.

Geri
Üst Alt