Amazon.com.tr açıldı. Toshiba 49U7763DAT 2300 TL

A Çevrimdışı

Adalet

Yeni Üye
19 Eyl 2018
12
33
Tvsi gelen arkadaşlar, 0850 222 4123 numaralı vestel hattını aradığımda 0850 22 4987 numaralı hatta yönlendirildim. Bu no'da görüştüğüm müşteri hizmetleri ücretsiz kurulum için amazon.com.tr ile bir anlaşmalarının olduğu bilgisinin bulunmadığını, eğer televizyon vestel üretimiyse kurulum yapılacağını söyledi, bunun için de kutunun üstünde "vestel üretimidir" ibaresini görmem gerektiğini söyledi.
Tvyi alan arkadaşlar bu numara üzerinden mi kurulum işlemini gerçekleştirdi, tvnin vestel üretimi olduğunu düşünüyorum ama bu servis mi kurulumu gerçekleştirecek, bir bilgisi olan var mıdır?

ofis76 Çevrimdışı

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
47
Tvsi gelen arkadaşlar, 0850 222 4123 numaralı vestel hattını aradığımda 0850 22 4987 numaralı hatta yönlendirildim. Bu no'da görüştüğüm müşteri hizmetleri ücretsiz kurulum için amazon.com.tr ile bir anlaşmalarının olduğu bilgisinin bulunmadığını, eğer televizyon vestel üretimiyse kurulum yapılacağını söyledi, bunun için de kutunun üstünde "vestel üretimidir" ibaresini görmem gerektiğini söyledi.
Tvyi alan arkadaşlar bu numara üzerinden mi kurulum işlemini gerçekleştirdi, tvnin vestel üretimi olduğunu düşünüyorum ama bu servis mi kurulumu gerçekleştirecek, bir bilgisi olan var mıdır?

Benim TV henüz gelmedi. amazon açıklamalarında ücretsiz kurulum imkanı yazıyor. Yazışmalarım da Vestel üretimi olduğunu varsayarak konuştuk müşteri hizmetleriyle aksi bir durum belirtilmedi.

ofis76 Çevrimdışı

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
47
amazon.com.tr sitesi sadece bana mı kullanışsız ve değişik geliyor:alala
Amerika da neyse burada da aynısını yapmışlar. Zamanla alışırız sanırım.
Ayrıca kargo ve müşteri memnuniyeti prensiplerini de Amerika da neyse burada da aynısını uygulamalarını diliyorum, siteleri gibi.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Çarşamba günü malum ben ruta çıkıyorum arkadaşlar o nedenle bütün gün forumda olamıyorum, Perşembe de yetiştiremediğimiz için devam ettik dağda bayırda, Bu gün yazılım konusunda bekleyen arkadaşlarla ilgilendim anca sıra geldi bu konuya. Beklentilerinizi karşılayamadıysam kusura bakmayın lütfen zira soru sorup cevap bekleyen kardeşlerim olmuş.

Birazdan 75UD9650 Televizyon için ön bilgilendirme sohbet çekimi yapacağım, kayıt aralarında konuya bakarım, sorularınız olursa cevaplarım.

Görüşmek üzere :ok

ofis76 Çevrimdışı

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
47
Hdr yok başka bir renk düzenleyici var wcg onunla avunacağız

Arkadaşlar bu tvde hdr yokmu benmi göremedim. Eğer tv si gelen arkadaşlar varsa tv nasıl alınırmı sizce
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Çarşamba günü malum ben ruta çıkıyorum arkadaşlar o nedenle bütün gün forumda olamıyorum, Perşembe de yetiştiremediğimiz için devam ettik dağda bayırda, Bu gün yazılım konusunda bekleyen arkadaşlarla ilgilendim anca sıra geldi bu konuya. Beklentilerinizi karşılayamadıysam kusura bakmayın lütfen zira soru sorup cevap bekleyen kardeşlerim olmuş.

Birazdan 75UD9650 Televizyon için ön bilgilendirme sohbet çekimi yapacağım, kayıt aralarında konuya bakarım, sorularınız olursa cevaplarım.

Görüşmek üzere :ok
JVC den sonra f/p ürünü anca bu fiyata bu TV olurdu diyeceğinizi düşündüğüm için aldım, bu fiyatlar her geçen gün hayal olacağında önümüzde ki ayı bekleyemedim iyi yapmışmıyım üstadım benim komutan olumlu görüş bekliyor sanırım garanti 2 yıl.

Son düzenleme:
oXyGeN Çevrimdışı

oXyGeN

Aktif Üye
25 May 2018
364
Amerika da neyse burada da aynısını yapmışlar. Zamanla alışırız sanırım.
Ayrıca kargo ve müşteri memnuniyeti prensiplerini de Amerika da neyse burada da aynısını uygulamalarını diliyorum, siteleri gibi.

Amerikanların araba hariç zevksiz olduğu kanaatimi doğrular nitelikte bir site tasarımı.

Müşteri memnuniyetine Türk ayarı vermeyiz umarım :hihi

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Hdr yok başka bir renk düzenleyici var wcg onunla avunacağız

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

JVC den sonra f/p ürünü anca bu fiyata bu TV olurdu diyeceğinizi düşündüğüm için aldım, bu fiyatlar her geçen gün hayal olacağında önümüzde ki ayı bekleyemedim iyi yapmışmıyım üstadım benim komutan olumlu görüş bekliyor sanırım garanti 2 yıl.

Gayet güzel bir tercih azizim içiniz rahat olsun, Ayrıca HDR yerine WCG ile avunma konusuna katılmıyorum zira tam tersi olmayıydı o cümlenizin geçerli olabilmesi için. WVG benim için HDR den daha kıymetli bir pozitiftir.

Garanti neden 2 yıl anlayamadım? TV yi VETSEL ürettiğine ve herkese 3 yıl garanti verdiğine göre size de 3 yıl nedne sizinki 2 yıl olsun ki?

ofis76 Çevrimdışı

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
47
Gayet güzel bir tercih azizim içiniz rahat olsun, Ayrıca HDR yerine WCG ile avunma konusuna katılmıyorum zira tam tersi olmayıydı o cümlenizin geçerli olabilmesi için. WVG benim için HDR den daha kıymetli bir pozitiftir.

Garanti neden 2 yıl anlayamadım? TV yi VETSEL ürettiğine ve herkese 3 yıl garanti verdiğine göre size de 3 yıl nedne sizinki 2 yıl olsun ki?
WCG konusunda bilgim olmadığı için öyle dedim aslında. Geçmiş yazılarda bir arkadaşımız sormuş hdr nin yerini tutar mı diye cevap gelmemiş konuya bende emin olamadım. Şu an WCG netleşmiş oldu

2 yıl garanti olayına gelince Amazon en az 2 yıl garanti dedi 3 yılı ağızlarından alamadım. Vestel ise ürünlerimiz 2 yıl garantili +1 yılı bayi veriyor dedi bende burada ki fiyattan dolayı +1 yıl bayi garantisi olmayacağını düşündüm.

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
WCG konusunda bilgim olmadığı için öyle dedim aslında. Geçmiş yazılarda bir arkadaşımız sormuş hdr nin yerini tutar mı diye cevap gelmemiş konuya bende emin olamadım. Şu an WCG netleşmiş oldu

2 yıl garanti olayına gelince Amazon en az 2 yıl garanti dedi 3 yılı ağızlarından alamadım. Vestel ise ürünlerimiz 2 yıl garantili +1 yılı bayi veriyor dedi bende burada ki fiyattan dolayı +1 yıl bayi garantisi olmayacağını düşündüm.

hocam garanti konusunda size şöyle bir şey söyleyeyim. yaklaşık 15 gün önce a101den toshiba 50u5863dat aldım, ürün farklı bir şehirden kargo ile geldi. tesadüfen kargo şubesi ile vestel servisi karşı karşıyaydı. tvyi sürat kargo getirdiği için özellikle şube teslim istedim çünkü kargo öncesi ürün resimleri elimde olduğu için kutuda yırtık hasar varsa orada tespit ederiz dedik. neyse tvyi görevli arkadaşlarla benim araca koyduk oradan direk vestel servisine gittim. servisteki bayana internetten toshiba tv aldım kurulum için randevu alabilir miyim dedim. aynı gün servis geldi bana hiç tvyi nerden aldın faturası nerede vs... diye sormadılar. en son tv kurulumu ve kontrolleri yapıldıktan sonra tabletten garanti belgesine imza atarken bunun garantisi 3 sene değil mi bana öyle söylendi dedim hemen altta Eylül 2021 yazısını gösterip teyit ettiler. daha sonra bu arkadaşlar abi bizim işimiz bitti dedi, bende ürünün faturasının yırtıldığını ama emailde kayıtlı efatura olduğunu bir işe yarayıp yaramayacağını sordum, onlarda biz resmini çekip sisteme ekleyelim isterseniz daha sonra kaybolsada bizden ulaşabilirsiniz dedi.

özetle siz gelen servis ekiplerine ürünün garantisinin 3 yıl olduğunun, ilanlarda açıklamalarda özellikle 3 yıl yazdığının vurgusunu yapın, şayet tv Vestel Türkiye üretimiyse zaten mantıken garantisi 3 sene olması lazım.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Ürünün üretim koşullarında zaten 3 yıl garantili olduğu bilgisi mevcut içiniz rahat olsun.

VESTEL müşteri hizmetleri saçmalamakta bazen sınır tanımıyor yani yine yapmış yapacağını zira +1 yılı sadece VESTEL ürünleri için geçerli bir uygulamadır.

İşleyiş şekli de şöyledir, Bu işgüzar Yetkili Bayiler zamanında zırlayıp durdukları için, koskoca VESTEL bu istekleri bitip tükenmeyenbayiler için bir sistem kurudla ve adına da AHB dediler yani avantajlı hizmet belgesi.

GTB nin (Gümrük ve ticaret bakanlığı) bağlayıcı hükümlerine paralel zorunlu 2 yıl zaten VESTEL markalı ürünlere veriliyor. Eğer satışı yetkili bayi yapmış ise ve sistemde satışı girip YETKİLİ servise kayıt açmış ise yetkili servis işte o zaman +1 yıl ı ilaveten ürüne işleyebiliyor.

Eğer VESTEL markalı ürün baklalda satılmış ise o +1 yıl bölümü aktif olmadığından dolayı servis birşey yapamıyor ve ürün garantisi 2 yıl ile sınırlı kalıyor.

Peki REGAL olsa ne oluyor? REGAL ürünler zaten direkt 3 yıl garanti kapsamındadır yani ha bayiden almışsınız ha bakkaldan. Ancak bazı özel projelerde bilinçli olarak sadece 2 yıl garanti tanımlanan REGAL markalı ürünler de var elbette.

Sonuç olarak, VESTEL in muhtemelen yeni yetme temsilcilerinden birisine denk gelmişsinizdir, malum VESTEL biraz nankör bir marka olduğundan dolayı (Aslında bu tarz kurumların tamamı böyle) çok sadık personel de barınamıyor bünyesinde, Sürkülasyon çok oldukça her yeni gelene bütün prosedürleri bir anda öğretebilmeleri de mümkün olmadığından ortaya bu tablolar çıkıyor :ok

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Düşük alt ve orta modellerde zaten WCG un daha iyi olduğu, performanslı yararlı olduğu söyleniyor Hdr den. O sebepten kafaya takılacak bir konu değil bana göre.

ofis76 Çevrimdışı

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
47
Adem Helvacı Ado üstadım TV geldi
SN: 9945758 800001
Vestel üretimi yazısını göremedim
Açıp panel kırık mideğilmi kontrol ettim sağlam duroyur ama kolonun içi baya dağılmış

1537607991802535846041.jpg
1537608011208177973659.jpg

Geri
Üst Alt