ALT YAPINIZ ADSL ise 16 İLA 20 MBPS ARASI HIZ ALMANIZ İÇİN

• Konbuyu başlatan TC Yıldırım
  • Başlangıç tarihi

ADSL Modem Kullanlar VDSL Modem Kullanlar VDSL+ADSL Kullananlar

• Kullanılan toplam oy
    24
A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
79EA5EDA-2ECF-4C0F-BECB-AAC1805C75EF.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Çocuklar içeride Netflix izlerken sadece internet orada çalışıyor Wi-Fi gidiyor mobil internet ile telefonda devam edebiliyorum ancak

35 Mbit ile aynı anda 8 tane hd filim seyredilir. QSO ayarlarına bakın öncelik veya sınırlama yapılmış olmasın. Modemde chip seti işte bu işe yarıyor.
Eğer hız testinde 35 Mbit civarı göremiyorsanız servis sağlayıcınıza durumu bildirin sizin gurubunuzu yada portunuzu değiştirsinler. Anlaşılan potunuzun bağlı olduğu gurupta çok müşteri var, yoğunlığa göre wan çıkışınız değişkenlik gösteriyor. Modeme bağlandığınız cihazlardaki eternet genel ayarlarında düzenleme yaparak da bir miktar hızlandırabilirsiniz.
Ayrıca modeminizdeki DNS servisi olarak şu linkten en hızlısı ile değişikliğe gidebilirsiniz.

Görüleceği üzere google dns bile berbat, hele bizim sağlayıcılarınkinin listeye yaklaşması bile mümkün değil.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
79EA5EDA-2ECF-4C0F-BECB-AAC1805C75EF.jpg

Çocuklar içeride Netflix izlerken sadece internet orada çalışıyor Wi-Fi gidiyor mobil internet ile telefonda devam edebiliyorum ancak
asus'tan senin modeme 2020 güncellemesi gelmiş bazı hatalar giderilmiş iyileştirme yapılmış güncel sürümü indir modem ara yüzünden yükle belki hızında artış olur olmazsa modemi değiştir aldığın hız alman gerekenin çok altında modemin sorunlu ise ttnet değil jetnet fibere geçsen yine hızın artmaz :kiskis başka bir vdsl2 modem ile deneme yapmadan sakın ISS değiştirme modemin sorunlu ise boşa taahhüt altına girersin 24ay

Ekran-Alintisi5fc9386d221c5d97.png

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
hat değerlerine göre 35mbps indirme 3mbps yükleme hızı alıyorsun hızın 35 ama sen alamıyorsun modemin sorunlu arızalı 35 rahat alman lazım modemi değiştir düzgün bir modem ile 35 rahat alırsın
modemi sıfır aldımmıştım VDSL gecince. ilk 1 hafta ucuyordu hat degerleri ve internet. ama 1 haftadan sonra cortladı resmen

asus'tan senin modeme 2020 güncellemesi gelmiş bazı hatalar giderilmiş iyileştirme yapılmış güncel sürümü indir modem ara yüzünden yükle belki hızında artış olur olmazsa modemi değiştir aldığın hız alman gerekenin çok altında modemin sorunlu ise ttnet değil jetnet fibere geçsen yine hızın artmaz :kiskis başka bir vdsl2 modem ile deneme yapmadan sakın ISS değiştirme modemin sorunlu ise boşa taahhüt altına girersin 24ay

aksam eve gidince guncelleyeyım. ınsallah duzelir.
bu ISS nedir onu net anlayamadım

35 Mbit ile aynı anda 8 tane hd filim seyredilir. QSO ayarlarına bakın öncelik veya sınırlama yapılmış olmasın. Modemde chip seti işte bu işe yarıyor.
Eğer hız testinde 35 Mbit civarı göremiyorsanız servis sağlayıcınıza durumu bildirin sizin gurubunuzu yada portunuzu değiştirsinler. Anlaşılan potunuzun bağlı olduğu gurupta çok müşteri var, yoğunlığa göre wan çıkışınız değişkenlik gösteriyor. Modeme bağlandığınız cihazlardaki eternet genel ayarlarında düzenleme yaparak da bir miktar hızlandırabilirsiniz.
Ayrıca modeminizdeki DNS servisi olarak şu linkten en hızlısı ile değişikliğe gidebilirsiniz.

Görüleceği üzere google dns bile berbat, hele bizim sağlayıcılarınkinin listeye yaklaşması bile mümkün değil.
valla bende anlamadım nasıl boyle oluyor. tvden youtube yada netfilxe girince wifi ölüyor resmen.
binada da o kadar kalabalık bir kullanım yok ama neden boyle anlamadım.
" Ayrıca modeminizdeki DNS servisi olarak şu linkten en hızlısı ile değişikliğe gidebilirsiniz. " bu dedıgınızı anlayamadım?

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
modemi sıfır aldımmıştım VDSL gecince. ilk 1 hafta ucuyordu hat degerleri ve internet. ama 1 haftadan sonra cortladı resmen

aksam eve gidince guncelleyeyım. ınsallah duzelir.
bu ISS nedir onu net anlayamadım

valla bende anlamadım nasıl boyle oluyor. tvden youtube yada netfilxe girince wifi ölüyor resmen.
binada da o kadar kalabalık bir kullanım yok ama neden boyle anlamadım.
" Ayrıca modeminizdeki DNS servisi olarak şu linkten en hızlısı ile değişikliğe gidebilirsiniz. " bu dedıgınızı anlayamadım?
ISS =internet servis sağlayıcı demek asus dsl-n16 ilk bir haftadan sonra senin gibi herkes şikayetçi olmuş modemden:kiskis belki üretim hatası vardır

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41

yuklemeye calısırken en son surum yukluı zaten dıye uyarı verıyor :)

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
yuklemeye calısırken en son surum yukluı zaten dıye uyarı verıyor :)

senin arayüzde v5.5.2.11 yazıyor yeni sürüm v5.6.36.0 nasıl güncel yazıyor anlamadım yönetim donanım yazılım yükseltmeye girip dosya seçe tıklayıp rardan çıkardığınız DSL-N16_1.1.2.3_858-gb01e6a7nolu dosyayı yüklediniz değilmi?

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
senin arayüzde v5.5.2.11 yazıyor yeni sürüm v5.6.36.0 nasıl güncel yazıyor anlamadım yönetim donanım yazılım yükseltmeye girip dosya seçe tıklayıp rardan çıkardığınız DSL-N16_1.1.2.3_858-gb01e6a7nolu dosyayı yüklediniz değilmi?
Evet aynen rardan cıkan trx dosyasını seçip yükle dediğimde yukleme yapmıyor ?

G Çevrimdışı

GoldSpinner

Yeni Üye
24 Kas 2020
4
22
bi yerden arkadaşın olur komşun olur vdsl2 modem bul denemek için başka modemle bir dene bakalım ne hız alacaksın
Hocam selamlar benimde kullanmış olduğum paket şuan 20 mbit adsl ve hattımın 70 mbit vdsl e kadar desteklendiği söylendi kendime bir vdsl modem alıp 35 mbit vdsl tarifeye geçmek istiyorum (yüksek hızlar çok pahalı) acaba bana önerebileceğiniz 300-350 tl bandında adsl-vdsl destekli modem var mıdır? broadcom chipsetli olanlar bu fiyata varmıdır acaba pek bilgim yok. Teşekkürler

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt