ALT YAPINIZ ADSL ise 16 İLA 20 MBPS ARASI HIZ ALMANIZ İÇİN

• Konbuyu başlatan TC Yıldırım
  • Başlangıç tarihi

ADSL Modem Kullanlar VDSL Modem Kullanlar VDSL+ADSL Kullananlar

• Kullanılan toplam oy
    24
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Altyapınız adsl destekli ise iss'nizin size verdiği hızı en verimli şekilde en yüksek hızı almak için tek yapmanız gereken kullanmakta olduğunuz adsl destekli modeminizi değiştirmek hem vdsl+adsl destekli olan iki ayrı alt yapıyı destekleyen yeni teknoloji bant genişliği yüksek bir modem almanız lazım alt yapım adsl benim adsl modemim,de var şimdi ne gerek var vdsl-adsl destekli modeme diyenleri duyar gibi oldum bende öyle diyordum adsl modem ile 14 mbps nin üstünü göremedim sistem ve ağ uzmanı arkadaşım iss'nin verdiği en verimli en yüksek hızı alabilmem için vdsl+adsl destekli yeni teknoloji modem almamı tavsiye etti
ikinci el 99 TL'ye Zyxel 3312-B10B modemi aldım bu gün adsl olarak kurulum yaptım 20 mbps hıza ulaştım kopmasız donmasız stabil 20mbps hız alıyorum :kiskis
Gittigidiyor'da Zyxel 3312-B10B diye aratarak uygun fiyatlı ikinci el vdsl-adsl destekli modem bulabilirsiniz

Ekran-Alintisic6e91d9fb734439e.png

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
bunu birebir baldızın internet te gördüm.Tplink modeminin güç düğmesi bozulunca bende ki emektar airties rt 206 yı götürdüm ,bilenler bilir canavar gibidir ısınma yapmaz ,reset atmaz ,şişmez ,çekim alanı şimdiki modemlere katlar ama gel gelelim önceki modem de rahat 16 mbitleri görürken , rt206 da en fazla 7 mbit gördüm bazen ciddi dalgalanmalar gördüm speettest te 3 mbiti geçmediği anlar oldu .Kısaca Adsl bitmiş vdsl candır ...?

catres Çevrimiçi

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
bende turknete gecince DSL-N16 Ebeveyn Kontrol Destekli-VPN-ADSL-VDSL-FiBER-Modem aldım. VDSL olarak hic bir artısını goremedım acıkcası. modemle oda arası 3 m var yok ama köşeye doğru geçersem net çekmiyor.
Ttnet in fiber alt yapısının gelmesini beklıyorum ( 3 aya kadar geliceği soylendi bakalım )

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
bende turknete gecince DSL-N16 Ebeveyn Kontrol Destekli-VPN-ADSL-VDSL-FiBER-Modem aldım. VDSL olarak hic bir artısını goremedım acıkcası. modemle oda arası 3 m var yok ama köşeye doğru geçersem net çekmiyor.
Ttnet in fiber alt yapısının gelmesini beklıyorum ( 3 aya kadar geliceği soylendi bakalım )
Hız testi yaptınız mı? ethenet kablosu ile pc ye bağlı hız testi yapın wifi cekmeme sorunu internet ISS ilgili değil modem ile ilgili bir sorundur modeminiz sorunlu olabilir

S Çevrimdışı

snl99 

Aktif Üye
19 Şub 2020
136
40
Vdsl model tavsiyesi olan var mı arkadaşlar? Ev kullanımı için ekonomik ürün olması tercihim.
Acil Türknet bağlatacağım.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Vdsl model tavsiyesi olan var mı arkadaşlar? Ev kullanımı için ekonomik ürün olması tercihim.
Acil Türknet bağlatacağım.
99 TL 'ye İkincii el Zyxel 3312-B10B aldım kullanıyorum 3 gündür çalışıyor wifisi iyi çekiyor tavsiye ederim alırsan ikinci el al sıfır alıp çok para verme
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

en sorunlu modemi almışın sen modemi değiştir bu modem hakkında çok şikayet var asus diye herkes almış

Moderatör tarafında düzenlendi:
catres Çevrimiçi

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
Hız testi yaptınız mı? ethenet kablosu ile pc ye bağlı hız testi yapın wifi cekmeme sorunu internet ISS ilgili değil modem ile ilgili bir sorundur modeminiz sorunlu olabilir
turknetin kendi sitesinden defalarca yaptım test. hatta arıza kaydı actım 12mbps hızın uzerıne cıkamıyorum hıç
sadece wifide test yaptım kablo ile denemedim acıkcası.

en sorunlu modemi almışın sen modemi değiştir bu modem hakkında çok şikayet var asus diye herkes almış

halbuki alırken ki yorumlar gayet başarılı olduğu ynde idi. o yuzden bu modemi almıştım. :(

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
linksys, us robotics, zyxel marka modemlerden birini tercih ederseniz kullandıkları chip setleri nedeniyle çoklu cihazla aynı anda internet erişimi sırasında diğer modemlerle arasında bariz performans farkları olduğunu görürsünüz. CISCO chip setli modem ilk tercihiniz olsun. Yeni nesil modemlerde ADSL+ ,VDSL ve Eternet girişleri var. Hatta bazılarında ortak depolama ve paylaşım için USB portları bile var. Modeminizde bağlanma hızlarını gösteren sayfa mevcut.
Aşağıdaki örnek benzer modemde hat 86 Mbit indirme 22 Mbit yüklemeye destek verirken sağlayıcı 50/4 Mbit ile sınırlandırmış görünüyor.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
turknetin kendi sitesinden defalarca yaptım test. hatta arıza kaydı actım 12mbps hızın uzerıne cıkamıyorum hıç
sadece wifide test yaptım kablo ile denemedim acıkcası.

halbuki alırken ki yorumlar gayet başarılı olduğu ynde idi. o yuzden bu modemi almıştım. :(
modem ara yüzüne girip hız değerlerinin resmini yükle aşağıdaki resim gibi bi bakalım ne geliyor ne alıyorsun

3122d05053c542ed3d57eadcba172ce7-1.jpg

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Modemi bridge moda alıp, önüne de Openwrt kurulabilen güzel bir router koyarsanız maksimum verim alırsınız.

Örneğin şu an kullandığım setup, Broadcom chipsetli TP-LINK ADSL2+ modem ve Openwrt kurulu Mi Router 3G. Hizmet türüne göre modem değiştirerek aynen kullanmaya devam.

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Musluğu kapatıyorlar.. Geçen ayların birinde eskisi bitince yeni sözleşme yaptım... sözleşmemi yapan ağzı var dili olmayan şahsiyet 16 dan yapmış.. Ben 24 zannettim fazla da üzerinde durmadım, çünkü eskisi 24 idi... Bir kaç download yapınca hızımın 13 -14 den yukarı çıkmadığını farkedince akabinde yeni tarifeye göz attım.. geçen haftalarda bir dilekçe ile 16 dan 24 e terfi ettim ancak musluğu açtırmak için göbeğim çatladı.. hızım hep 13 -14 mbps idi ilk haftasında... muslukları yaklaşık 1 haftada açtılar neredeyse...eve geldiler e bari portlara bakalım ..gerekirse değiştirelim dediler.. ondan sonra normale döndük... yani bir şekilde musluk meselesi.. modem tp-link TD-W9970 adsl/vdsl .. ucuz etin yahnisi olmakla beraber yine de çekim fena değil.. idare eder.. şu an speedtest 21-23 aralığında.. tam 24 zaten hayal olur....

catres Çevrimiçi

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
Son düzenleme:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
79EA5EDA-2ECF-4C0F-BECB-AAC1805C75EF.jpg

Çocuklar içeride Netflix izlerken sadece internet orada çalışıyor Wi-Fi gidiyor mobil internet ile telefonda devam edebiliyorum ancak
hat değerlerine göre 35mbps indirme 3mbps yükleme hızı alıyorsun hızın 35 ama sen alamıyorsun modemin sorunlu arızalı 35 rahat alman lazım modemi değiştir düzgün bir modem ile 35 rahat alırsın

8mbps hız paketimiz i 24mbps mi yapiyoruz ?
8mbps hız paketi 24 olmuyor 8lik peketin varsa sen adsl modemde kal 16mbps paketin var 12-13 alıyorsun 16 yı göremiyorsun ya işte net 16 -yı görmek için vdsl-adsl destekli modem alman lazım adsl modemler ıss'sana tanımladığı hızın 2-3 mbps sini yer 13-14 alırsın amaç hız arttırmak değil sadece bağlantı kaliteside artıyor

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri